• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 27.1.2020Meniny má Bohuš
-1°Bratislava

Video: Vodiči zachytili neuveriteľnú scénu. Pred "cestou smrti" varujú lesníci aj polícia

  • 17:28 16.01.2020
  • Prešov/Tatranská Lomnica
Video: Vodiči zachytili neuveriteľnú scénu. Pred

Polícia vystríha pred lesnou zverou na cestách, pridávajú sa i lesníci z TANAP-u.

Na zvýšené riziko zrážky vozidiel s lesnou zverou na cestách v tomto ročnom období upozorňuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove na svojej stránke na sociálnej sieti. O "ceste smrti" pod Starým Smokovcom smerom na Poprad hovoria i Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP).

Počas uplynulých troch dní došlo v Prešovskom kraji k najmenej desiatim stretom vozidla s lesnou zverou,“ informuje polícia s tým, že za rok 2019 evidovala v kraji spolu 44 dopravných nehôd zavinených lesnou zverou a domácimi zvieratami.

Vodičom preto odporúča zvýšiť pozornosť v rizikových úsekoch, často označených výstražnou dopravnou značkou „Pozor zver!“, prispôsobiť rýchlosť, stopercentne sa sústrediť a jazdiť opatrne a predvídavo.

ZVER CEZ CESTU

JEDINEČNÉ VIDEO: STÁDO SA PREHNALO CEZ CESTU, VODIČI TO ZVLÁDLI NA JEDNOTKU Stret so zverou sa nemusí skončiť šťastne. Aj ten najlepší vodič a najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokáže zabrániť zrážke. Polícia SR - Nitriansky kraj Nečakané vybehnutie diviny priamo pod kolesá auta končí neodvratne. Na jednej strane úhynom zvieraťa, na druhej často rozsiahlym poškodením auta a zranením osádky. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti? Akonáhle ste zastavili s vozidlom kvôli nárazu, zapnite na aute výstražné osvetlenie a na cestu inštalujte výstražný trojuholník. To je prvý krok, ktorým zabránite prípadným ďalším škodám. Následne zvolajte políciu. Tá upozorní miestny poľovnícky zväz, ktorý sa postará o odpratanie diviny. V žiadnom prípade sa zvieraťa nedotýkajte. Môže byť len omráčené a ranené a ublížiť vám. Tak isto zviera nenakladajte a neberte ho so sebou napriek tomu, že máte škodu, boli by ste obvinení z pytliactva.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, January 16, 2020

Jedným z takýchto úsekov, ako o tom informujú ŠL TANAP, je i cesta pod Starým Smokovcom smerom na Poprad. Ako dodávajú, aj na území a v okolí Vysokých Tatier dochádza k stretom vozidiel a lesnej zveri najmä vo večerných a nočných hodinách. „Za minulú sezónu, čiže od 1. marca 2018 do 28. februára 2019, bolo na území spravovanom našou organizáciou na cestách a železniciach usmrtených spolu 99 zvierat. Z tohto počtu bolo 26 jedincov jelenej zveri, 39 srnčej, 26 diviačej, jeden medveď, jeden vlk, jeden rys a päť líšok,“ konkretizovali ich následky lesníci. Upozorňujú pritom, že v prípade, ak je zrazená zver i zverou lovnou, sa jej úhyn započítava do množstva, ktoré je povolené odloviť. Dodávajú, že u srnčej zveri predstavuje množstvo zrazených jedincov také percento, že sa na nimi spravovanom území srnčia zver takmer vôbec neloví.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Studený front prinesie na Slovensko vo väčšine snehové zrážky

Studený front prinesie na Slovensko vo väčšine snehové zrážky

VČERA - 18:27Domáce

Nad Slovensko postúpi v utorok (28. 1.) studený front a prinesie zrážky. Tie by mali byť väčšinou vo forme snehu. Prinesie aj ochladenie na horách.

V Žiline otvorili honorárny konzulát Ruskej federácie

V Žiline otvorili honorárny konzulát Ruskej federácie

VČERA - 17:20Domáce

Honorárny konzulát Ruskej federácie otvorili v piatok (24. 1.) v Žiline.

Koronavírus nebol na Slovensku potvrdený

Koronavírus nebol na Slovensku potvrdený

VČERA - 15:30Domáce

Koronavírus na Slovensku v nedeľu nebol potvrdený. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR spolu s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR situáciu veľmi pedantne monitoruje.

Čaputová: Ak voľby vyhrá ĽSNS, vstúpim s ňou do rokovaní

Čaputová: Ak voľby vyhrá ĽSNS, vstúpim s ňou do rokovaní

VČERA - 15:05Domáce

Ak ĽSNS vyhrá tohtoročné parlamentné voľby, prezidentka Zuzana Čaputová vstúpi s touto stranou do rokovaní.

Čaputová: Érsek by mohol byť poverený viesť do volieb MŽP

Čaputová: Érsek by mohol byť poverený viesť do volieb MŽP

VČERA - 14:15Domáce

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) je možným kandidátom na to, aby do volieb viedol Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR.