• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 15.7.2020Meniny má Henrich
26°Bratislava

Video: Vodiči zachytili neuveriteľnú scénu. Pred "cestou smrti" varujú lesníci aj polícia

  • 17:28 16.01.2020
  • Prešov/Tatranská Lomnica
Video: Vodiči zachytili neuveriteľnú scénu. Pred

Polícia vystríha pred lesnou zverou na cestách, pridávajú sa i lesníci z TANAP-u.

Na zvýšené riziko zrážky vozidiel s lesnou zverou na cestách v tomto ročnom období upozorňuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove na svojej stránke na sociálnej sieti. O "ceste smrti" pod Starým Smokovcom smerom na Poprad hovoria i Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP).

Počas uplynulých troch dní došlo v Prešovskom kraji k najmenej desiatim stretom vozidla s lesnou zverou,“ informuje polícia s tým, že za rok 2019 evidovala v kraji spolu 44 dopravných nehôd zavinených lesnou zverou a domácimi zvieratami.

Vodičom preto odporúča zvýšiť pozornosť v rizikových úsekoch, často označených výstražnou dopravnou značkou „Pozor zver!“, prispôsobiť rýchlosť, stopercentne sa sústrediť a jazdiť opatrne a predvídavo.

ZVER CEZ CESTU

JEDINEČNÉ VIDEO: STÁDO SA PREHNALO CEZ CESTU, VODIČI TO ZVLÁDLI NA JEDNOTKU Stret so zverou sa nemusí skončiť šťastne. Aj ten najlepší vodič a najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokáže zabrániť zrážke. Polícia SR - Nitriansky kraj Nečakané vybehnutie diviny priamo pod kolesá auta končí neodvratne. Na jednej strane úhynom zvieraťa, na druhej často rozsiahlym poškodením auta a zranením osádky. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti? Akonáhle ste zastavili s vozidlom kvôli nárazu, zapnite na aute výstražné osvetlenie a na cestu inštalujte výstražný trojuholník. To je prvý krok, ktorým zabránite prípadným ďalším škodám. Následne zvolajte políciu. Tá upozorní miestny poľovnícky zväz, ktorý sa postará o odpratanie diviny. V žiadnom prípade sa zvieraťa nedotýkajte. Môže byť len omráčené a ranené a ublížiť vám. Tak isto zviera nenakladajte a neberte ho so sebou napriek tomu, že máte škodu, boli by ste obvinení z pytliactva.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, January 16, 2020

Jedným z takýchto úsekov, ako o tom informujú ŠL TANAP, je i cesta pod Starým Smokovcom smerom na Poprad. Ako dodávajú, aj na území a v okolí Vysokých Tatier dochádza k stretom vozidiel a lesnej zveri najmä vo večerných a nočných hodinách. „Za minulú sezónu, čiže od 1. marca 2018 do 28. februára 2019, bolo na území spravovanom našou organizáciou na cestách a železniciach usmrtených spolu 99 zvierat. Z tohto počtu bolo 26 jedincov jelenej zveri, 39 srnčej, 26 diviačej, jeden medveď, jeden vlk, jeden rys a päť líšok,“ konkretizovali ich následky lesníci. Upozorňujú pritom, že v prípade, ak je zrazená zver i zverou lovnou, sa jej úhyn započítava do množstva, ktoré je povolené odloviť. Dodávajú, že u srnčej zveri predstavuje množstvo zrazených jedincov také percento, že sa na nimi spravovanom území srnčia zver takmer vôbec neloví.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Gröhling má vo štvrtok vysvetľovať okolnosti svojej práce poslancom Za ľudí

Gröhling má vo štvrtok vysvetľovať okolnosti svojej práce poslancom Za ľudí

DNES - 12:31Domáce

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) má vo štvrtok (16. 7.) vysvetľovať okolnosti svojej diplomovej práce poslancom strany Za ľudí. TASR to povedal podpredseda poslaneckého klubu Za ľudí Miroslav Kollár.

KDH víta, že zákon o potratoch poslanci posunuli do druhého čítania

KDH víta, že zákon o potratoch poslanci posunuli do druhého čítania

DNES - 12:25Domáce

Podľa kresťanských demokratov návrh zákona zlepšuje informovanosť žien pred týmto zákrokom.

Tresty za týranie zvierat by sa mohli sprísniť

Tresty za týranie zvierat by sa mohli sprísniť

DNES - 11:25Domáce

Týranie zvierat a zanedbanie starostlivosti o zviera by sa mohli trestať prísnejšie.

Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi opäť otvorili,je nepoškodený

Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi opäť otvorili,je nepoškodený

DNES - 10:12Domáce

Statika mosta je po jej preverení v poriadku. Kraj ani neeviduje žiadne spôsobené škody.

Pri nehode dvoch osobných áut s nákladiakom zahynula jedna osoba

Pri nehode dvoch osobných áut s nákladiakom zahynula jedna osoba

DNES - 9:56Domáce

Tri osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu.