• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 31.5.2020Meniny má Petronela, Petrana
12°Bratislava

Kráľovná rozhodla o Harrym a Meghan

  • 18:47 13.01.2020
  • Londýn
Kráľovná rozhodla o Harrym a Meghan

Na krízovom stretnutí kráľovskej rodiny sa hovorilo o ďalšom postupe po tom, ako jej vnuk princ Harry spolu s manželkou Meghan v stredu oznámili, že sa vzdajú svojej úlohy „vysokopostavených“ členov kráľovskej rodiny.

Britská kráľovná Alžbeta II. po pondelňajšom stretnutí s najvyššie postavenými členmi kráľovskej rodiny na zámku Sandringham uviedla, že rodina bezvýhradne podporuje rozhodnutie princa Harryho a jeho manželky Meghan postupne nadobudnúť finančnú nezávislosť a nezúčastňovať sa na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich postavenia. Informoval o tom denník Guardian.

Moja rodina dnes absolvovala veľmi konštruktívne rozhovory o budúcnosti môjho vnuka a jeho rodiny. Moja rodina bezvýhradne podporuje túžbu Harryho a Meghan začať ako mladá rodina nový život. Napriek tomu, že by sme boli radšej, aby sa aj naďalej naplno venovali svojim povinnostiam členov kráľovskej rodiny, rešpektujeme a chápeme ich túžbu viesť ako rodina nezávislejší život a zároveň zostať vysoko cenenou súčasťou mojej rodiny,“ uvádza sa vo vyhlásení britskej kráľovnej Alžbety II.

Panovníčka tiež avizovala prechodné obdobie, počas ktorého budú vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu tráviť čas v Kanade i Veľkej Británii.

Britská kráľovná Alžbeta II. zvolala na pondelok krízové stretnutie kráľovskej rodiny, na ktorom sa hovorilo o ďalšom postupe po tom, ako jej vnuk princ Harry spolu s manželkou Meghan v stredu oznámili, že sa vzdajú svojej úlohy „vysokopostavených“ členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými.

Na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v sídle Sandringham v anglickom grófstve Norfolk, sa zúčastnili aj Harryho otec princ Charles a Harryho starší brat princ William. Harryho manželka Meghan, ktorá sa momentálne nachádza v Kanade, sa s ostatnými členmi rodiny pravdepodobne spojila prostredníctvom konferenčného hovoru.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pápež žiada, aby chorým v Amazónii i vo svete nechýbala lekárska starostlivosť

Pápež žiada, aby chorým v Amazónii i vo svete nechýbala lekárska starostlivosť

DNES - 19:17Zahraničné

Pápež František v nedeľu v príhovore k pútnikom zhromaždeným na Námestí sv. Petra vyzval modliť sa za národy Amazónie, ktorí sú obzvlášť ohrození epidémiou nového koronavírusu.

Vesmírna loď Crew Dragon sa úspešne spojila s ISS

Vesmírna loď Crew Dragon sa úspešne spojila s ISS

DNES - 16:54Zahraničné

Nová americká vesmírna loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou sa v nedeľu pripojila k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).

V meste Göttingen sa objavilo nové ohnisko koronavírusovej nákazy

V meste Göttingen sa objavilo nové ohnisko koronavírusovej nákazy

DNES - 11:45Zahraničné

Nemecké úrady umiestnili v nedeľu v stredonemeckom meste Göttingen do karantény okolo 160 ľudí.

Rumunský premiér dostal pokutu za nenosenie rúška

Rumunský premiér dostal pokutu za nenosenie rúška

DNES - 7:34Zahraničné

Rumunský premiér Ludovic Orban dostal pokutu za nenosenie rúška. Svoj priestupok priznal a požadovanú sumu zaplatil, informovala televízia BBC.

Trump odloží summit G7, pozve naň ďalšie krajiny

Trump odloží summit G7, pozve naň ďalšie krajiny

DNES - 6:15Zahraničné

Americký prezident Donald Trump odloží júnový summit skupiny G7 a pozve naň aj ďalšie krajiny.