• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 14.8.2020Meniny má Mojmír
20°Bratislava

Princovia William a Harry odmietli "nepravdivý článok" o ich vzťahu

  • 14:51 13.01.2020
  • Londýn
Princovia William a Harry odmietli

Britskí princovia William a Harry označili za nepravdivý článok obsahujúci špekulácie o ich vzťahu, ktorý v pondelok zverejnil istý britský denník. Informoval o tom ďalší denník Guardian.

V spoločnom stanovisku vojvodu zo Sussexu a vojvodu z Cambridgeu sa uvádza: „Napriek jasnému popretiu bol dnes v britských novinách zverejnený nepravdivý článok, v ktorom sa špekuluje o vzťahu medzi vojvodom zo Sussexu a vojvodom z Cambridgeu. Pre bratov, ktorí sa tak hlboko zaujímajú o problémy týkajúce sa duševného zdravia, je použitie poburujúceho jazyka týmto spôsobom urážlivé a potenciálne škodlivé.“

V stanovisku sa neuvádza, na aký konkrétny článok William a Harry reagovali, ale predpokladá sa, že odkazovali na článok, ktorý sa objavil na stránkach denníka The Times s titulkom „Princovia sa rozhádali, lebo Wiliam sa k Meghan nesprával priateľsky“. Nemenované zdroje podľa novín uviedli, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu cítili, že sú z kráľovskej rodiny odstrkovaní „šikanujúcim postojom“ brata, vojvodu z Cambridge.

Britská kráľovná Alžbeta II. zvolala na pondelok krízové stretnutie kráľovskej rodiny, na ktorom majú prediskutovať ďalšie kroky po tom, ako jej vnuk princ Harry spolu s manželkou Meghan v stredu oznámili, že sa vzdajú svojej úlohy „vysokopostavených“ členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými.

Na stretnutí, ktoré sa uskutoční v sídle Sandringham v Norfolku, sa zúčastnia aj Harryho otec princ Charles a Harryho starší brat princ William. Harryho manželka Meghan, ktorá sa momentálne nachádza v Kanade, sa s ostatnými členmi rodiny spojí prostredníctvom konferenčného hovoru.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Bielorusko sa rozhodlo prepustiť na slobodu tisíce ďalších zadržaných osôb

Bielorusko sa rozhodlo prepustiť na slobodu tisíce ďalších zadržaných osôb

DNES - 6:42Zahraničné

Tisíce osôb zadržaných v Bielorusku počas protestov, ktoré sa začali po nedeľných prezidentských voľbách, mali v priebehu piatkového rána prepustiť na slobodu. Informovala o tom agentúra DPA.

Kanárske ostrovy a Galícia zakazujú fajčenie v snahe znížiť šírenie koronavírusu

Kanárske ostrovy a Galícia zakazujú fajčenie v snahe znížiť šírenie koronavírusu

DNES - 6:41Zahraničné

Kanárske ostrovy a Galícia sú prvými španielskymi autonómnymi regiónmi, ktoré zakázali fajčenie na verejnosti v snahe zabrániť šíreniu nákazy koronavírusom. Informovala o tom v noci na piatok agentúra AFP.

Experti OSN vyzvali na nezávislé vyšetrovanie explózie v Bejrúte

Experti OSN vyzvali na nezávislé vyšetrovanie explózie v Bejrúte

DNES - 6:40Zahraničné

Ľudskoprávni experti OSN vo štvrtok vyzvali na okamžité a nezávislé vyšetrovanie ničivého výbuchu v libanonskej metropole Bejrút, informovala o tom agentúra AFP.

Británia zavedie karanténu pre cestujúcich z dvoch krajín

Británia zavedie karanténu pre cestujúcich z dvoch krajín

DNES - 6:37Zahraničné

V uvedených krajinách narastá počet osôb nakazených koronavírusom.

Bieloruský minister vnútra sa ospravedlnil demonštrantom

Bieloruský minister vnútra sa ospravedlnil demonštrantom

DNES - 6:36Zahraničné

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko nariadil preveriť prípady zadržania občanov počas protestných akcií, ktoré v Bielorusku trvajú už piaty deň a ktoré sa začali po nedávnych prezidentských voľbách.