• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 29.1.2020Meniny má Gašpar
Bratislava

Ocenili vojnový film "1917", Tarantinova komédia má tri trofeje

  • 8:11 06.01.2020
  • Los Angeles
Ocenili vojnový film

Vojnový veľkofilm "1917" šokoval v nedeľu prítomných na slávnostnom odovzdávaní cien Zlatý glóbus, keď získal hlavnú cenu ako najlepší dramatický film.

Snímku "Vtedy v Hollywoode" režiséra Quentina Tarantina ocenili ako najlepšiu v kategórii komediálny alebo muzikálový film. Obe diela tak posilnili svoje šance na budúcomesačných Oscaroch.

Ceny 77. ročníka Zlatých glóbusov sa odovzdávali v hoteli Beverly Hilton v kalifornskom meste Beverly Hills. Filmové a televízne ocenenia vo vyše 20 kategóriách každoročne udeľuje Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov (HFPA).

Snímka „Vtedy v Hollywoode“ je poctou tejto mekke filmu a obdobiu 60. rokoch 20. storočia. Snímka dostala najviac cien - celkovo tri. Vychvaľovanej ságe zo zločineckého prostredia režiséra Martina Scorseseho „Ír“ (Irishman) sa neušla žiadna cena.

Zlaté glóbusy sú prvým dôležitým udeľovaním cien v roku a o vyše mesiaca príde ďalšia slávnosť, odovzdávanie Oscarov, teda cien americkej Akadémie filmových umení a vied.

1917“, víťaz v kategórii najlepší dramatický film, sleduje dvoch britských vojakov v zákopoch počas prvej svetovej vojny. Snímka pôsobí ako jeden plynulý, dvojhodinový záber.

Panebože, to je veľké prekvapenie,“ povedal ohromený filmár Sam Mendes, ktorý v silne zastúpenej kategórii najlepší režisér dramatického filmu porazil Scorseseho či Tarantina.

Tarantino dostal cenu za najlepší scenár a Brad Pitt si domov odniesol cenu Najlepší herec vo vedľajšej úlohe za stvárnenie kaskadéra verného svojmu hercovi (v podaní Leonarda Di Capria).

Joaquin Phoenix si upevnil postavenie favorita na Oscara, keď získal cenu za snímku Joker ako najlepší herec v dramatickom filme.

Phoenix, tak ako niekoľko ďalších hviezd, venoval svoj príhovor téme klimatických zmien a austrálskych lesných požiarov. Pokračoval dovtedy, kým ho producenti galavečera neprehlušili hudbou.

Renée Zellwegerová si takisto vylepšila šance na Oscara, pretože tak ako sa očakávalo, udelili jej Zlatý glóbus v kategórii najlepšia herečka v dramatickom (životopisnom) filme „Judy“. Stvárnila hereckú legendu Judy Garlandovú v jej neskorších rokoch.

Juhokórejská čierna komédia Parazit, o priepasti medzi bohatými a chudobnými, podľa očakávania získala cenu Zlatý glóbus v kategórii najlepší cudzojazyčný film.

Film režiséra Pong Čung-hoa zvíťazil nad ostatnými nominovanými snímkami v tejto kategórii. Súperil s francúzskymi Bedármi, s filmom Bolesť a sláva španielskeho režiséra Pedra Almodóvara, s čínsko-americkou rodinnou komediálnou drámou The Farewell a francúzskou snímkou Portrét ženy v plameňoch (Portrait of a Lady on Fire), uviedla agentúra AFP.

Awkwafina sa stala prvou herečkou ázijského pôvodu, ktorej udelili cenu „najlepšia herečka v komediálnom filme“, a to za snímku The Farewell.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Herecké šťastie Adiny Mandlovej trvalo 12 rokov, životného sa nedočkala

Herecké šťastie Adiny Mandlovej trvalo 12 rokov, životného sa nedočkala

VČERA - 7:33Kultúra

Od narodenia českej herečky uplynie v utorok 28. januára 110 rokov.

Speváčka Billie Eilish získala Grammy v štyroch hlavných kategóriách

Speváčka Billie Eilish získala Grammy v štyroch hlavných kategóriách

6:27 27.01.2020Kultúra

Mladá americká speváčka Billie Eilish si v nedeľu večer prevzala ocenenia vo všetkých štyroch hlavných kategóriách cien Grammy.

SLIPKNOT prvýkrát zavítajú na Slovensko!

SLIPKNOT prvýkrát zavítajú na Slovensko!

10:27 23.01.2020Kultúra

Americká NU metalová skupina SLIPKNOT oslavuje úspech posledného albumu turné po Európe. S priaznivcami tvrdej muziky zároveň oslávi aj 25. výročie pôsobenia na hudobnej scéne.

Americký herec Richard Dean Anderson, známy ako MacGyver, slávi okrúhle narodeniny

Americký herec Richard Dean Anderson, známy ako MacGyver, slávi okrúhle narodeniny

7:06 23.01.2020Kultúra

Vo štvrtok 23. januára sa MacGyver, ktorý vie bežné predmety používať originálnym spôsobom a krajne nebezpečné situácie rieši nanajvýš pokojne, dožíva 70 rokov.

Pamela Andersonová sa opäť vydala

Pamela Andersonová sa opäť vydala

8:08 22.01.2020Kultúra

Americká herečka a bývalá hviezda televízneho seriálu Pobrežná hliadka (Baywatch) Pamela Andersonová (52) sa v pondelok piatykrát vydala.