• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 26.5.2020Meniny má Dušan
13°Bratislava

Tri sestry zabili svojho násilného otca, hrozí im 20 rokov väzenia

  • 19:18 03.12.2019
  • Moskva
Tri sestry zabili svojho násilného otca, hrozí im 20 rokov väzenia

Sestrám, ktoré zabili svojho násilného otca, hrozí po 20 rokov väzenia.

Ruské orgány činné v trestnom konaní ukončili vyšetrovanie prípadu vraždy muža, z ktorej boli obvinené jeho tri dcéry. Vyšetrovatelia prokuratúre odporučili, aby dve staršie zo sestier obžalovala z vraždy spáchanej na základe predchádzajúceho sprisahania. Informovala o tom v utorok agentúra Interfax.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) dospel k záveru, že dve staršie sestry - Krestina a Angelina Chačaturjanové - v čase vraždy mohli rozpoznať charakter svojho konania. Ako zbraň pri útoku na svojho otca použili nôž a kladivo, ktorými mu spôsobili smrteľné zranenia. Za tento čin im teraz hrozí trest odňatia slobody do 20 rokov.

Pokiaľ ide o najmladšiu sestru Mariju, jej prípadom sa bude prokuratúra zaoberať osve a rozhodne o jej prípadnom povinnom lekárskom dohľade.

V čase spáchania trestného činu - v júli roku 2018 - mali dievčatá 17, 18 a 19 rokov.

Za motív vraždy vyšetrovatelia označili nenávisť dcér k otcovi, ktorý ich dlhodobo fyzicky i psychicky týral, čo bolo uznané ako poľahčujúca okolnosť. Počas vyšetrovania sa ukázalo, že otec svoje dcéry mučil a pohlavne zneužíval. Expertízou sa zistilo, že dcéry majú v dôsledku toho vážne zdravotné problémy.

Práve týmito faktami operujú advokáti sestier Chačaturjanových a ich sympatizanti, ktorí tvrdia, že dievčatá použili násilie voči otcovi, aby si ubránili vlastné životy. Aktivisti tiež poukazujú na nízku mieru ochrany obetí zneužívania v Rusku, kde zatiaľ ani neexistuje zákon o domácom násilí a trestoch zaň.

Podľa advokátky jedného z dievčat, Mari Davťanovej, sestry Chačaturjanové použili „ pri svojej nutnej obrane rozumnú mieru sily“.

Vo veci podozrenia zo zneužívania, ktorého sa na svojich dcérach údajne roky dopúšťal Michail Chačaturjan, sa trestné stíhanie nezačalo, a to vzhľadom na jeho smrť.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Taliansko presadzuje naštartovanie turizmu v EÚ od 15. júna

Taliansko presadzuje naštartovanie turizmu v EÚ od 15. júna

DNES - 10:07Zahraničné

Taliansko chce 15. júna spustiť turistickú sezónu v celej Európskej únii. Uviedol to v pondelok večer pre taliansku verejnoprávnu televíziu RAI 1 taliansky minister zahraničných veci Luigi Di Maio.

Policajt znásilnil svedkyňu, celé oddelenie rozpustili

Policajt znásilnil svedkyňu, celé oddelenie rozpustili

DNES - 7:59Zahraničné

Na rovnakej stanici policajti fyzicky týrali aj muža a vyhrážali sa mu, že ho znásilnia.

Cummings obhajoval svoje konanie tvrdením, že neurobil nič nelegálne

Cummings obhajoval svoje konanie tvrdením, že neurobil nič nelegálne

DNES - 6:41Zahraničné

Poradca britského premiéra Dominic Cummings, ktorý sa rozhodol odísť z Londýna v čase obmedzení pohybu osôb zavedených v boji proti koronavírusovej pandémii, v pondelok obhajoval svoje konanie.

Nový Zéland zasiahlo ďalšie zemetrasenie

Nový Zéland zasiahlo ďalšie zemetrasenie

DNES - 6:16Zahraničné

Zemetrasenie s magnitúdou 5,2 zasiahlo v utorok novozélandské mesto Levin, ležiace neďaleko hlavného mesta Wellington. Rovnakú oblasť v pondelok postihlo zemetrasenie s magnitúdou 5,8.

Boris Johnson by chcel od 15. júna otvoriť všetky maloobchodné prevádzky

Boris Johnson by chcel od 15. júna otvoriť všetky maloobchodné prevádzky

VČERA - 21:13Zahraničné

Britský premiér Boris Johnson v pondelok oznámil, že od 15. júna by sa mohli otvoriť všetky maloobchodné prevádzky v krajine, píše agentúra AFP.