• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 26.5.2020Meniny má Dušan
13°Bratislava

Danko: Na Slovensku máme skvelých a šikovných ľudí

  • 20:11 09.11.2019
  • Bratislava
Danko: Na Slovensku máme skvelých a šikovných ľudí

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko sa zúčastnil výstavy Gastra & Kulinária 2019 v Národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre. V rámci prehliadky jedného z najväčších kulinárskych sviatkov na Slovensku si vlastnoručne vyskúšal zdobenie čokolády, či ochutnal slovenské krevety.

Výstava venovaná gastru a kulinárstvu sa do priestorov vynoveného národného výstaviska vrátila po jedenástich rokoch. Počas troch dní mohli návštevníci ochutnať jedinečné slovenské produkty, vidieť kulinársku show elitných šéfkuchárov, či obdivovať a ochutnať unikátne výrobky slovenských pekárov.

Šéf parlamentu Andrej Danko zavítal na výstavu v sobotu popoludní a doslova neodolal možnosti ochutnať pre Slovenských producentov síce netradičné, no o to kvalitnejšie krevety, ktoré sa chovajú na farme v Drietome pri Trenčíne. „Je to fantastické, akí priebojní ľudia sú medzi nami. Prvýkrát v živote som ochutnal slovenské krevety a poviem vám, že sú fantastické. S jedinečnou technológiou došli na Slovensko ľudia z Ruska. Som veľmi rád, že si vybrali práve náš štát, aby sa tu vybodovala táto unikátna farma,“ povedal po ochutnávke síce exotickej, no predsa slovenskej pochúťky Andrej Danko.

Okrem toho predseda NR SR preukázal aj svoje umelecké sklony pri zdobení slovenskej čokolády. „Zdobiť čokoládu, alebo celkovo pečivo nie je vôbec také ľahké, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Skláňam sa pred šikovnosťou všetkých slovenských potravinárov, kuchárov či pekárov, ktorí nám denno-denne prinášajú na stôl kvalitné jedlo“.

Najväčšie zastúpenie na veľtrhu mali slovenskí pekári. V rámci expozície pripravili hneď dva svetové rekordy, ktoré sa zapísali aj do Guinnessovej knihy rekordov. Konkrétne ide o najväčší vianočný stromček vyrobený z chleba a takisto aj najväčšia „chlebová“ mapa Slovenska.

Na výstave Gastra & Kulinária 2019 sa v agrokomplexe v Nitre predstavilo 57 potravinárskych firiem a 20 firiem s gastrotechnológiami. Expozíciu si prišlo pozrieť viac ako 20.000 návštevníkov. „Aj na záujme ľudí je vidieť, že tu takáto výstava, ktorá sa nekonala dlhých 11 rokov, chýbala. Je zároveň skvelé vidieť, že na Slovensku máme veľmi šikovných ľudí svetovej kvality,“ skonštatoval na záver návštevy Národného výstaviska Agrokomplex Andrej Danko.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Korčok sa ospravedlnil za komplikácie spôsobené aplikáciou

Korčok sa ospravedlnil za komplikácie spôsobené aplikáciou

DNES - 21:53Domáce

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok sa ospravedlnil ľuďom, ktorí pre neschválenú aplikáciu museli hodiny čakať na hraniciach. Uviedol to v utorok v špeciálnom vysielaní TV Markíza.

Čaputová: Predchádzajúca aj súčasná vláda sa vyrovnali s COVID-19 dobre

Čaputová: Predchádzajúca aj súčasná vláda sa vyrovnali s COVID-19 dobre

DNES - 21:44Domáce

Zuzana Čaputová v mimoriadnej relácii hovorila aj o ekonomických dopadoch pandémie koronavírusu.

Neznámi páchatelia okradli a fyzicky napadli 91-ročnú ženu vo vlastnom dome

Neznámi páchatelia okradli a fyzicky napadli 91-ročnú ženu vo vlastnom dome

DNES - 18:37Domáce

Neznámi páchatelia okradli a fyzicky napadli 91-ročnú ženu v jej vlastnom dome. O prípade informovala Polícia SR na sociálnej sieti.

Prezidentka: Generálna prokuratúra potrebuje zmeny

Prezidentka: Generálna prokuratúra potrebuje zmeny

DNES - 18:12Domáce

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v utorok stretla s odborníkmi z právnickej profesie a predstaviteľmi štátnych inštitúcií. Okrem iného sa rozprávali aj o Generálnej prokuratúre SR.

Milanová hovorila s predsedami samospráv o podpore financovania kultúry

Milanová hovorila s predsedami samospráv o podpore financovania kultúry

DNES - 17:10Domáce

Milanová vyzvala predstaviteľov Združenia samosprávnych krajov SK 8 na podporu kultúry v čase koronakrízy.