• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 21.11.2019Meniny má Elvíra
10°Bratislava

Danko: Na Slovensku máme skvelých a šikovných ľudí

  • 20:11 09.11.2019
  • Bratislava
Danko: Na Slovensku máme skvelých a šikovných ľudí

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko sa zúčastnil výstavy Gastra & Kulinária 2019 v Národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre. V rámci prehliadky jedného z najväčších kulinárskych sviatkov na Slovensku si vlastnoručne vyskúšal zdobenie čokolády, či ochutnal slovenské krevety.

Výstava venovaná gastru a kulinárstvu sa do priestorov vynoveného národného výstaviska vrátila po jedenástich rokoch. Počas troch dní mohli návštevníci ochutnať jedinečné slovenské produkty, vidieť kulinársku show elitných šéfkuchárov, či obdivovať a ochutnať unikátne výrobky slovenských pekárov.

Šéf parlamentu Andrej Danko zavítal na výstavu v sobotu popoludní a doslova neodolal možnosti ochutnať pre Slovenských producentov síce netradičné, no o to kvalitnejšie krevety, ktoré sa chovajú na farme v Drietome pri Trenčíne. „Je to fantastické, akí priebojní ľudia sú medzi nami. Prvýkrát v živote som ochutnal slovenské krevety a poviem vám, že sú fantastické. S jedinečnou technológiou došli na Slovensko ľudia z Ruska. Som veľmi rád, že si vybrali práve náš štát, aby sa tu vybodovala táto unikátna farma,“ povedal po ochutnávke síce exotickej, no predsa slovenskej pochúťky Andrej Danko.

Okrem toho predseda NR SR preukázal aj svoje umelecké sklony pri zdobení slovenskej čokolády. „Zdobiť čokoládu, alebo celkovo pečivo nie je vôbec také ľahké, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Skláňam sa pred šikovnosťou všetkých slovenských potravinárov, kuchárov či pekárov, ktorí nám denno-denne prinášajú na stôl kvalitné jedlo“.

Najväčšie zastúpenie na veľtrhu mali slovenskí pekári. V rámci expozície pripravili hneď dva svetové rekordy, ktoré sa zapísali aj do Guinnessovej knihy rekordov. Konkrétne ide o najväčší vianočný stromček vyrobený z chleba a takisto aj najväčšia „chlebová“ mapa Slovenska.

Na výstave Gastra & Kulinária 2019 sa v agrokomplexe v Nitre predstavilo 57 potravinárskych firiem a 20 firiem s gastrotechnológiami. Expozíciu si prišlo pozrieť viac ako 20.000 návštevníkov. „Aj na záujme ľudí je vidieť, že tu takáto výstava, ktorá sa nekonala dlhých 11 rokov, chýbala. Je zároveň skvelé vidieť, že na Slovensku máme veľmi šikovných ľudí svetovej kvality,“ skonštatoval na záver návštevy Národného výstaviska Agrokomplex Andrej Danko.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Polícia pátra po nezvestnom mužovi, naposledy ho videli v pondelok

Polícia pátra po nezvestnom mužovi, naposledy ho videli v pondelok

DNES - 8:52Domáce

Senickí policajti žiadajú o pomoc pri pátraní po nezvestnom 43-ročnom mužovi z obce Dojč v okrese Senica. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Počas zimy budú na Donovaloch väčšie obmedzenia

Počas zimy budú na Donovaloch väčšie obmedzenia

DNES - 6:10Domáce

Vodiči tranzitujúci cez horský priechod Donovaly sa počas nadchádzajúcej zimnej sezóny musia ozbrojiť väčšou dávkou trpezlivosti.

Prekážky pri obnove Krásnej Hôrky už nie sú, problém podľa premiéra neboli úradníci

Prekážky pri obnove Krásnej Hôrky už nie sú, problém podľa premiéra neboli úradníci

DNES - 6:07Domáce

Pri obnove hradu Krásna Hôrka v okrese Rožňava sa podľa vicepremiéra pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho odstránili posledné prekážky.

Na kandidátke Mosta-Híd budú aj predstavitelia strany Šanca

Na kandidátke Mosta-Híd budú aj predstavitelia strany Šanca

VČERA - 20:28Domáce

Strana Most-Híd sa dohodla na spolupráci s mimoparlamentnou stranou Šanca. O spolupráci informoval Most-Híd na sociálnej sieti.

Auto narazilo do návesu kamióna, na mieste zasahujú hasiči

Auto narazilo do návesu kamióna, na mieste zasahujú hasiči

VČERA - 19:21Domáce

Hasiči zasahujú pri nehode v Dunajskej Strede, cesta II/507 je uzavretá.