• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 23.1.2020Meniny má Miloš
Bratislava

Objavili vírus, ktorý dokáže zabiť všetky druhy rakoviny. Vedci požadujú testy na ľuďoch

  • 19:46 08.11.2019
  • Bratislava
Objavili vírus, ktorý dokáže zabiť všetky druhy rakoviny. Vedci požadujú testy na ľuďoch

Vedcom sa podarilo vytvoriť vírus, ktorý má schopnosť zničiť všetky typy rakoviny.

Rakovina každoročne zabíja milióny ľudí a okrem obetí na životoch zanecháva aj množstvo škôd na rodinách a priateľoch pacientov, ktorým bolo ochorenie diagnostikované. Teraz sa však ukázalo, že by sme mohli byť o krok bližšie k liečbe, ktorá by zabránila tomu, aby ľudia umierali na rakovinu. Austrálska spoločnosť Imugene vyvinula vírus, o ktorom sa zistilo, že zabíja všetky typy rakoviny.

Aj keď použitie vírusu v boji proti chorobe môže vyvolávať skepticizmus, vedci používajú vírusy už roky s dobrými výsledkami. Napríklad modifikovaná forma vírusu herpesu sa používa ako účinná liečba proti niektorým typom rakoviny kože. Kiahne boli vírusovým ochorením z vemien kráv a tvorili základ prvých vakcín proti kiahňam u ľudí.

Vedci teraz používajú vírus kiahní ako základ pre svoju liečbu nazývanú CF33 na liečenie rakoviny. Pokusy na myšiach preukázali zníženie množstva rakovinových buniek a Imugene teraz chce vykonať testy na ľuďoch.

Vírusy majú schopnosť ničiť rakovinu, dôležitá je bezpečnosť

Podľa Daily Telegraph sa bude austrálska spoločnosť zameriavať konkrétne na pacientov s trojnásobne negatívnym karcinómom prsníka, melanómom, rakovinou pľúc, rakovinou močového mechúra, rakovinou žalúdka a čriev.

Americký odborník na rakovinu profesor Yuman Fong uviedol:

„Už od začiatku 20. storočia boli dôkazy o tom, že vírusy môžu zabiť rakovinu, keď boli ľudia očkovaní proti besnote a rakovina u nich zmizla a nastala remisia. Problém bol v tom, že ak by ste vytvorili vírus dostatočne toxický na zničenie rakoviny, nastali by obavy, že by to zabilo aj človeka.“

Profesor Fong sa však domnieva, že jeho vírus bude vhodný na použitie u ľudí a bude najlepším spôsobom, ako zaútočiť na rakovinové nádory. Pacienti dostanú vírus injekčne priamo do nádorov, kde sa rozmnoží, až kým neroztrhne nádor a účinne ho tak zabije.

Aj keď sú nové dôkazy neuveriteľne vzrušujúce, vedci varujú, že je pred nimi ešte dlhá cesta. Riaditeľ Cancer Council Sanchia Aranda uviedol pre Daily Telegraph:

"Keď dôjde k testom na ľuďoch, uvidíme, či imunitný systém posilní obranu proti vírusu a odrazí ho skôr, ako sa dostane k rakovine, alebo či môžu nastať nepríjemné vedľajšie účinky. Rakovinové bunky sú veľmi chytré, sú to skutoční darvinisti, ktorí mutujú, aby prežili, a je pravdepodobné, že sa vyvinú tak, aby sa stali rezistentnými voči vírusu, ako sa teraz stávajú rezistentnými voči chemoterapii a imunoterapii."

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, dailytelegraph.com.au
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zlyhanie obličiek: Príznaky, ktoré nesmiete ignorovať

Zlyhanie obličiek: Príznaky, ktoré nesmiete ignorovať

VČERA - 20:58Zdravie

Obličky filtrujú krv a odstraňujú z tela prebytočnú vodu a odpad. Ak niečo spôsobuje, že obličky pracujú menej efektívne, môže to viesť k zlyhaniu obličiek.

Rozpustná a nerozpustná vláknina: Rozdiely a výhody, ktoré pomôžu vášmu tráveniu

Rozpustná a nerozpustná vláknina: Rozdiely a výhody, ktoré pomôžu vášmu tráveniu

VČERA - 20:28Zdravie

Aký je rozdiel medzi rozpustnou a nerozpustnou vlákninou? Rozdiely aj zdroje týchto druhov vlákniny sú dôležité pre vaše zdravie.

Duševné zdravie v práci: Toto nikdy nerobte pred nadriadenými

Duševné zdravie v práci: Toto nikdy nerobte pred nadriadenými

20:20 21.01.2020Zdravie

Tento spoločenský zvyk môže škodiť vašej kariére aj duševnému zdraviu.

Toto je dôvod, prečo by ste nikdy nemali srkať nápoj

Toto je dôvod, prečo by ste nikdy nemali srkať nápoj

20:03 21.01.2020Zdravie

Ľudia, ktorí takto pijú nápoje, môžu veľmi škodiť svojmu zdraviu.

Tento typ mlieka dokáže spomaliť proces starnutia

Tento typ mlieka dokáže spomaliť proces starnutia

19:10 20.01.2020Zdravie

Pridajte si k životu niekoľko rokov naviac a začnite piť tento zdravý druh mlieka.