• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 23.11.2019Meniny má Klement
Bratislava

Dopravná nehoda si vyžiadala ľudský život

  • 8:47 19.10.2019
  • Michalovce
Dopravná nehoda si vyžiadala ľudský život

Včera (18.10.) krátko po 13. hodine sa počet dopravných nehôd s tragickým koncom opäť navýšil.

Ďalší človek, ktorý mal ešte jeseň života pred sebou, žiaľ, už nikdy nezasadne za nedeľný stôl spolu so svojou rodinou. Jeho niť života pretrhla dopravná nehoda, ktorá na niekoľko hodín obmedzila plynulosť dopravy v Michalovciach.

Podľa doterajších zistení 30-ročný vodič zo Sobraniec, smerujúci s osobným motorovým vozidlom zn. Peugeot 407 od obce Zalužice, pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, prešiel pred svetelnou križovatkou na Užhorodskej ulici s vozidlom cez odbočovací stredový pruh do protismeru, kde v tom čase viedla osobné motorové vozidlo zn. VW Touran v smere od mesta Michalovce 29-ročná vodička z okresu Sobrance.

Žiaľ, vodička už zrážke nedokázala zabrániť, a výsledkom čelného stretu vozidiel boli také zranenia 54-ročného spolujazdca z vozidla zn. VW Touran, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol.

Vodička tohto vozidla utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia a 49-ročná spolujazdkyňa, sediaca na zadnom sedadle, sa zranila ťažko. Vodič druhého vozidla neutrpel pri dopravnej nehode zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie, výsledok jeho dychovej skúšky bol negatívny a vodičský preukaz mu bol zadržaný. Predbežná škoda bola vyčíslená na 4.000 eur.

Michalovskí dopravní policajti udalosť na mieste dokumentovali aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach, ktorá vec na mieste prevzala, v tejto súvislosti začala trestné stíhanie a 30-ročného vodiča osobného motorového vozidla zn. Peugeot 407 obvinila z prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú však naďalej predmetom vyšetrovania.

S blížiacimi sa sviatkami, pri ktorých si uctime pamiatku všetkých, ktorí už, žiaľ, nie sú medzi nami, bude aj na cestách viac vodičov. Jazdite preto opatrne a dávajte na seba pozor. Život je naozaj to najcennejšie, čo máte.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, MINV, Lenka Ivanová, Foto: MINV
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Medzinárodná novinárska organizácia poskytne dáta k vražde Jána Kuciaka

Medzinárodná novinárska organizácia poskytne dáta k vražde Jána Kuciaka

VČERA - 20:30Domáce

Počas vyšetrovania vraždy novinára zozbierala polícia 57 terabajtov dát, ktoré OCCRP získalo.

Auto sa po šmyku prevrátilo na koľajnice detskej železnice

Auto sa po šmyku prevrátilo na koľajnice detskej železnice

VČERA - 18:35Domáce

Na tomto úseku došlo v minulosti už k viacerým haváriám.

PS-Spolu vyzýva SNS, aby stiahla novelu o interrupciách

PS-Spolu vyzýva SNS, aby stiahla novelu o interrupciách

VČERA - 16:33Domáce

Koalícia mimoparlamentných strán PS-Spolu vyzýva vládnu SNS, aby stiahla podľa nich škodlivý a zbytočný interrupčný návrh. TASR o tom informovala hovorkyňa PS-Spolu Silvia Hudáčková.

Romana sa nevrátila domov, babka má o ňu strach

Romana sa nevrátila domov, babka má o ňu strach

VČERA - 16:04Domáce

Kriminálna polícia pátra po nezvestnom dievčati.

Policajti prehľadávajú breh Dunaja, našli podozrivý predmet

Policajti prehľadávajú breh Dunaja, našli podozrivý predmet

VČERA - 15:12Domáce

Policajti na brehu Dunaja našli predmet, ktorý by mohol súvisieť so zabitím mladej ženy.