• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 17.10.2019Meniny má Hedviga
Bratislava

Rodina zverejnila parte Karla Gotta: Nezomrel som!

  • 15:53 09.10.2019
  • Praha
Rodina zverejnila parte Karla Gotta: Nezomrel som!

Vdova Ivana Gottová zverejnila dojímavé parte Karla Gotta.

Rodina Karla Gotta zverejnila na oficiálnej stránke speváka dojemné parte s citátom: "Nezomrel som, lebo viem, že budem žiť stále v srdciach tých, ktorí ma milovali."

Pod parte je podpísaná Gottova manželka Ivana s dcérami Charlottou Ellou a Nelly Sofiou, Gottove dcéry Dominika a Lucia a vnukovia Vojtěch a Jan. Na parte sú uvedené informácie, kedy sa bude konať rozlúčka pre verejnosť aj samotný pohreb so štátnymi poctami. V parte tiež stojí, že spevák v pokojnom spánku v kruhu najbližšej rodiny.

V ľavom rohu parte je citát od českého spisovateľa Františka Hrubína - Nezomrel som, lebo viem, že budem žiť stále v srdciach tých, ktorí ma milovali. Tento citát je veľmi obľúbený a tieto slová u zlatého Slávika platia dvojnásobne.

Karel Gott zomrel po ťažkej chorobe v utorok 1. októbra.

Verejná rozlúčka so spevákom sa bude konať v piatok od 08.00 h do 22.00 h v paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. Predpokladá sa obrovská účasť ľudí, preto premiér Babiš v utorok upozornil, že "na všetkých záujemcov sa vzhľadom na kapacitu možno nedostane".

"Vo veľkej sále bude vystavená rakva so štátnymi poctami, ľudia sa budú môcť zapísať do kondolenčnej knihy," oznámil premiér a dodal, že vláda aj organizátori rozlúčky sa budú snažiť situáciu zvládnuť.

Palác Žofín avizoval, že v prípade veľkého záujmu je pripravený posunúť záver rozlúčky aj po 22.00 h, hoci ani to nemusí stačiť. Podľa Babiša môže na Žofín prísť až 300.000 ľudí.

V sobotu sa bude konať zádušná omša pre pozvaných hostí v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade. Vláda na tento deň vyhlásila štátny smútok, pripomenul portál Novinky.cz.

Verejnosť bude môcť sledovať zádušnú omšu na veľkoplošných obrazovkách. Budú umiestnené na treťom nádvorí Pražského hradu a na Hradčanskom námestí.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, zdroj: TASR, KarelGott.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred piatimi rokmi opustil divákov herec Pavel Landovský

Pred piatimi rokmi opustil divákov herec Pavel Landovský

7:07 10.10.2019Kultúra

Vo štvrtok 10. októbra uplynie päť rokov od úmrtia českého herca, dramatika, disidenta a signatára Charty 77 Pavla Landovského.

Herec, spevák a frontman Melody Makers Ondřej Havelka má 65 rokov

Herec, spevák a frontman Melody Makers Ondřej Havelka má 65 rokov

6:30 10.10.2019Kultúra

Ondřej Havelka hral vo filme, divadle, počas kariéry sa predstavil aj ako spevák, tanečník stepu, ale tiež ako režisér dokumentárnych programov či divadelno-operných predstavení.

Legendárny herec Vladimír Menšík sa narodil pred 90 rokmi

Legendárny herec Vladimír Menšík sa narodil pred 90 rokmi

6:28 09.10.2019Kultúra

V stredu 9. októbra uplynie 90 rokov od narodenia obľúbeného a výnimočného umelca.

Pohreb Karla Gotta: Ivana Gottová zverejnila presné detaily

Pohreb Karla Gotta: Ivana Gottová zverejnila presné detaily

16:50 08.10.2019Kultúra

Rodina informovala o poslednej rozlúčke s Karlom Gottom.