• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 5.6.2020Meniny má Laura
16°Bratislava

Bavlníkový olej má prekvapivý vplyv na cholesterol

  • 20:24 10.10.2019
  • Bratislava
 Bavlníkový olej má prekvapivý vplyv na cholesterol

V štúdii vedci skúmali účinky olivového a bavlníkového oleja na hladiny cholesterolu. Z výsledkov ostali prekvapení.

Strava s vysokým obsahom tukov bohatá na bavlníkový olej môže zlepšiť hladinu cholesterolu už v priebehu 5 dní. K tomuto prekvapivému záveru dospeli vedci v štúdii publikovanej v odbornom časopise Nutrition Research.

Štúdia skúmala vplyv stravy obohatenej o bavlníkový alebo olivový olej na profily lipidov (hladiny cholesterolu a triglyceridov) u dospelých mužov. Účastníci vo veku 18 až 45 rokov päť dní konzumovali buď stravu bohatú na bavlníkový olej alebo stravu bohatú na olivový olej.

U olivového oleja sa podobný účinok nepreukázal

Zdá sa, že konzumácia bavlníkového oleja mala veľký vplyv na lipidové profily, ale olivový olej nemal žiadny účinok.

Jedným z výsledkov stravy s bavlníkovým olejom bolo zníženie lipoproteínu s nízkou hustotou alebo LDL (zlého) cholesterolu o 15%. Celková hladina cholesterolu sa tiež znížila o 8 percent a hladiny triglyceridov klesli o 30 percent. Po 5 dňoch stravy bohatej na bavlníkový olej sa hladina lipoproteínu s vysokou hustotou alebo HDL (dobrého) cholesterolu zvýšila o 8 percent.

Spoluatorka štúdie Jamie Cooperová uviedla:

„Jedným z dôvodov, prečo boli tieto výsledky také prekvapujúce, je skutočnosť, že pri diéte s bavlníkovým olejom sme pozorovali veľké zmeny. Vidieť tak rozsiahle množstvo zmien v takom krátkom časovom období je vzrušujúce.“

Vedecký personál pripravil jedlo pre obidve skupiny účastníkov, pričom zaistili, aby 44 percent celkovej energie pochádzalo z bavlníkového alebo olivového oleja. Účastníci dostávali kokteil s vysokým obsahom tuku, ktorý obsahoval 15 percent bielkovín, 35 percent sacharidov a 50 percent tukov. Namiešali do nich čokoládovú srvátkovú bielkovinu, mlieko, čokoládový sirup a pridali olej (buď bavlníkový olej alebo olivový olej).

Štúdia naznačuje, že kyselina dihydrosterulínová, ktorá je mastnou kyselinou jedinečnou pre bavlníkový olej, je kľúčová, pretože bráni hromadeniu triglyceridov v tele.

Triglyceridy sú typom tuku a ich hromadenie v krvných cievach môže spôsobiť infarkt a mozgovú príhodu. Vysoká hladina triglyceridov v kombinácii s vysokým množstvom zlého cholesterolu alebo nízkym množstvom dobrého cholesterolu v krvi zvyšuje riziko srdcových chorôb.

Cooperová uviedla, že bavlníkový olej núti telo, aby spaľovalo viac tohto tuku, pretože ho nedokáže správne uložiť, čo má za následok menej tukov a cholesterolu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, sciencedirect.com, clinicaladvisor.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

VČERA - 20:55Zdravie

Celkovo zvýšenému riziku predčasného úmrtia čelia ľudia, ktorí do práce dochádzajú týmto spôsobom.

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

21:29 03.06.2020Zdravie

Ženy, ktoré sa v živote stretnú s týmto nepríjemným zážitkom, by na sebe mali dôslednejšie pozorovať prípadné príznaky lupusu.

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

20:14 03.06.2020Zdravie

Podľa šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hansa Klugeho nás môže na jeseň zasiahnuť druhá fatálnejšia vlna koronavírusu.

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

20:40 02.06.2020Zdravie

Po zjedení takýchto jedál je pozornosť človeka oslabená ešte niekoľko ďalších hodín. Pred prácou si ich preto radšej nedávajte.

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

18:15 02.06.2020Zdravie

Halucinácie sa vždy nespájajú len so psychickým ochorením alebo požitím návykových látok. Niektoré z nich môžu byť aj príjemné. Prečo však vznikajú?