• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.2.2020Meniny má Miloslava
Bratislava

Historik reagoval na status Tomia Okamuru, ponúka bezplatný kurz súčasných dejín

  • 19:58 08.10.2019
  • Praha
Historik reagoval na status Tomia Okamuru, ponúka bezplatný kurz súčasných dejín

Historik ponúka Okamurovi a jeho strane SPD bezplatný kurz súčasných dejín.

Historik Michal Stehlík z Karlovej univerzity poslal Tomiovi Okamurovi a jeho hnutiu Sloboda a priama demokracia (SPD) list, v ktorom mu ponúka kurz súčasných dejín. Hnutie má podľa Stehlíka "fatálne nedostatky v úplne základných znalostiach", informoval v utorok server iDNES.cz.

Stehlík podľa iDNES.cz reagoval na nedeľňajší Okamurov príspevok na sociálnej sieti Facebook. „Objavila sa v ňom ríšska orlica tretej ríše v kombinácii s Európskou úniou a porovnanie s tým, že podobnú Európu, akú chcela tretia ríša, chce i EÚ,“ povedal. Vytváranie strachu pomocou symbolov nacizmu je podľa neho už za hranou.

Skandální, ale vlastně logické. V návštěvnickém centru Evropského parlamentu Vás uvítá prohlášení: „Národní suverenita...

Posted by Tomio Okamura - SPD on Sunday, October 6, 2019

Historik preto celej SPD zadarmo ponúka kurz novodobých dejín. „Som hlboko presvedčený o zmysluplnosti vzdelania, najmä v moderných trendoch celoživotného vzdelávania,“ napísal Stehlík v otvorenom liste.

Podľa Okamuru je Stehlíkov list len zúfalou snahou neúspešného kandidáta KDU-ČSL o zviditeľnenie sa. Stehlík v roku 2016 kandidoval do českého Senátu ako nestranícky kandidát za KDU-ČSL.

Dejiny by si naopak mali naštudovať ľudovci, aby prestali chodiť na zjazdy sudetonemeckého landsmanšaftu, ktorý preukázateľne založili kovaní nacisti a fašisti, ktorí chceli zlikvidovať český národ,“ reagoval Okamura pre iDNES.cz.

Okamura v roku 2018 pre internetovú televíziu DVTV povedal, že koncentračný tábor pre Rómov v Letoch pri Písku z obdobia druhej svetovej vojny nebol oplotený a ľudia sa tam mohli voľne pohybovať.

Okamura sa v rozhovore odvolával na nešpecifikovaný citát exprezidenta Václava Klausa, ako aj na knižnú publikáciu akadémie vied s údajným názvom Tábor Lety, fakta a mýty. Múzeum rómskej kultúry so sídlom v Brne však tvrdilo, že takáto kniha nejestvuje a žiadalo ospravedlnenie.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Grenell: Trump hrozí obmedzením spolupráce krajinám využívajúcim techniku Huawei

Grenell: Trump hrozí obmedzením spolupráce krajinám využívajúcim techniku Huawei

DNES - 7:35Zahraničné

Donald Trump pohrozil prerušením výmeny spravodajských informácií s krajinami, ktoré budú spolupracovať s čínskou technologickou firmou Huawei.

Počet obetí nového koronavírusu dosiahol 1770

Počet obetí nového koronavírusu dosiahol 1770

DNES - 6:53Zahraničné

Počet obetí epidémie nového koronavírusu v Číne dosiahol v pondelok 1770 po tom, ako infekcii podľahlo ďalších 105 ľudí, väčšina z nich v najviac postihnutej provincii Chu-pej.

Trump vyzval Rusko, aby prestalo podporovať

Trump vyzval Rusko, aby prestalo podporovať "ohavnosti" Asadovho režimu

DNES - 6:30Zahraničné

Americký prezident Donald Trump vyzval Rusko, aby ukončilo svoju podporu pre "ohavnosti" režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Britániu po príchode víchrice Dennis zasiahli vážne záplavy

Britániu po príchode víchrice Dennis zasiahli vážne záplavy

VČERA - 16:32Zahraničné

Víchrica Dennis priniesla so sebou v nedeľu na Britské ostrovy prudký vietor a silné lejaky, spôsobila záplavy a vážne škody na majetkoch.

Kim Čong-un sa po dlhom čase objavil na verejnosti

Kim Čong-un sa po dlhom čase objavil na verejnosti

VČERA - 11:31Zahraničné

Po viac ako troch týždňoch sa na verejnosti objavil severokórejský vodca Kim Čong-un, ktorý v nedeľu navštívil mauzóleum svojho otca Kim Čong-ila a starého otca Kim Ir-sena.