• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 17.10.2019Meniny má Hedviga
Bratislava

Pohreb Karla Gotta: Ivana Gottová zverejnila presné detaily

  • 16:50 08.10.2019
  • Praha
Pohreb Karla Gotta: Ivana Gottová zverejnila presné detaily

Rodina informovala o poslednej rozlúčke s Karlom Gottom.

Ivana Gottová zverejnila presné detaily pripravovanej poslednej rozlúčky so spevákom Karlom Gottom, na ktorej spolupracuje aj Arcibiskupstvo pražské a Úrad vlády Českej republiky a Kancelária prezidenta republiky.

Ako uviedli pozostalí na oficiálnej stránke KarelGott.com, v piatok 11. 10. 2019 sa uskutoční rozlúčka verejnosti s Karlom Gottom od 8 do 22. hod. v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Prahe. Rakva bude vystavená so štátnymi poctami vo Veľkej sále, za účasti čestnej stráže Armády Českej republiky. Ľudia budú môcť k rakve položiť kvetinové dary a zapísať sa do kondolenčnej knihy.

Na mieste bude zabezpečený bezbariérový prístup, no pokyny upozorňujú na obmedzené parkovacie možnosti v centre Prahy a na uzavretie Masarykova nábreží od 01:00 až do 24:00 pre všetku dopravu. Odporúča sa preto použiť mestskú hromadnú dopravu.

V sobotu 12. 10. 2019 o 11. hod. bude zádušná omša za Karla Gotta, ktorú bude slúžiť Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade. Rakva bude vystavená na katafalku so štátnymi poctami. Ceremoniálu sa zúčastnia príslušníci Hradnej stráže. Vstup do katedrály bude možný len na zvláštnu pozvánku.

Po dohode rodiny s Kanceláriou prezidenta republiky bude môcť verejnosť sledovať priebeh zádušnej omše na III. nádvorí Pražského hradu prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky. Prístup na III. nádvorie bude pre verejnosť zaistený výhradne z Hradčanském náměstí bránou na IV. nádvorí od 8:00 hod., až do naplnenia kapacity III. nádvoria. Pri vstupe do areálu Pražského hradu budú ľudia prechádzať bezpečnostnou kontrolou, ktorú vykoná polícia.

Úrad vlády Českej republiky ďalej zabezpečuje možnosť sledovať priebeh zádušnej omše prostredníctvom veľkoplošných obrazoviek inštalovaných na Hradčanském náměstí.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, KarelGott.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred piatimi rokmi opustil divákov herec Pavel Landovský

Pred piatimi rokmi opustil divákov herec Pavel Landovský

7:07 10.10.2019Kultúra

Vo štvrtok 10. októbra uplynie päť rokov od úmrtia českého herca, dramatika, disidenta a signatára Charty 77 Pavla Landovského.

Herec, spevák a frontman Melody Makers Ondřej Havelka má 65 rokov

Herec, spevák a frontman Melody Makers Ondřej Havelka má 65 rokov

6:30 10.10.2019Kultúra

Ondřej Havelka hral vo filme, divadle, počas kariéry sa predstavil aj ako spevák, tanečník stepu, ale tiež ako režisér dokumentárnych programov či divadelno-operných predstavení.

Rodina zverejnila parte Karla Gotta: Nezomrel som!

Rodina zverejnila parte Karla Gotta: Nezomrel som!

15:53 09.10.2019Kultúra

Vdova Ivana Gottová zverejnila dojímavé parte Karla Gotta.

Legendárny herec Vladimír Menšík sa narodil pred 90 rokmi

Legendárny herec Vladimír Menšík sa narodil pred 90 rokmi

6:28 09.10.2019Kultúra

V stredu 9. októbra uplynie 90 rokov od narodenia obľúbeného a výnimočného umelca.