• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 23.1.2020Meniny má Miloš
Bratislava

Pohreb Karla Gotta: Ivana Gottová zverejnila presné detaily

  • 16:50 08.10.2019
  • Praha
Pohreb Karla Gotta: Ivana Gottová zverejnila presné detaily

Rodina informovala o poslednej rozlúčke s Karlom Gottom.

Ivana Gottová zverejnila presné detaily pripravovanej poslednej rozlúčky so spevákom Karlom Gottom, na ktorej spolupracuje aj Arcibiskupstvo pražské a Úrad vlády Českej republiky a Kancelária prezidenta republiky.

Ako uviedli pozostalí na oficiálnej stránke KarelGott.com, v piatok 11. 10. 2019 sa uskutoční rozlúčka verejnosti s Karlom Gottom od 8 do 22. hod. v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Prahe. Rakva bude vystavená so štátnymi poctami vo Veľkej sále, za účasti čestnej stráže Armády Českej republiky. Ľudia budú môcť k rakve položiť kvetinové dary a zapísať sa do kondolenčnej knihy.

Na mieste bude zabezpečený bezbariérový prístup, no pokyny upozorňujú na obmedzené parkovacie možnosti v centre Prahy a na uzavretie Masarykova nábreží od 01:00 až do 24:00 pre všetku dopravu. Odporúča sa preto použiť mestskú hromadnú dopravu.

V sobotu 12. 10. 2019 o 11. hod. bude zádušná omša za Karla Gotta, ktorú bude slúžiť Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade. Rakva bude vystavená na katafalku so štátnymi poctami. Ceremoniálu sa zúčastnia príslušníci Hradnej stráže. Vstup do katedrály bude možný len na zvláštnu pozvánku.

Po dohode rodiny s Kanceláriou prezidenta republiky bude môcť verejnosť sledovať priebeh zádušnej omše na III. nádvorí Pražského hradu prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky. Prístup na III. nádvorie bude pre verejnosť zaistený výhradne z Hradčanském náměstí bránou na IV. nádvorí od 8:00 hod., až do naplnenia kapacity III. nádvoria. Pri vstupe do areálu Pražského hradu budú ľudia prechádzať bezpečnostnou kontrolou, ktorú vykoná polícia.

Úrad vlády Českej republiky ďalej zabezpečuje možnosť sledovať priebeh zádušnej omše prostredníctvom veľkoplošných obrazoviek inštalovaných na Hradčanském náměstí.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, KarelGott.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SLIPKNOT prvýkrát zavítajú na Slovensko!

SLIPKNOT prvýkrát zavítajú na Slovensko!

DNES - 10:27Kultúra

Americká NU metalová skupina SLIPKNOT oslavuje úspech posledného albumu turné po Európe. S priaznivcami tvrdej muziky zároveň oslávi aj 25. výročie pôsobenia na hudobnej scéne.

Americký herec Richard Dean Anderson, známy ako MacGyver, slávi okrúhle narodeniny

Americký herec Richard Dean Anderson, známy ako MacGyver, slávi okrúhle narodeniny

DNES - 7:06Kultúra

Vo štvrtok 23. januára sa MacGyver, ktorý vie bežné predmety používať originálnym spôsobom a krajne nebezpečné situácie rieši nanajvýš pokojne, dožíva 70 rokov.

Pamela Andersonová sa opäť vydala

Pamela Andersonová sa opäť vydala

VČERA - 8:08Kultúra

Americká herečka a bývalá hviezda televízneho seriálu Pobrežná hliadka (Baywatch) Pamela Andersonová (52) sa v pondelok piatykrát vydala.

Bývalý frontman kapely INXS Michael Hutchence by mal 60 rokov

Bývalý frontman kapely INXS Michael Hutchence by mal 60 rokov

VČERA - 7:26Kultúra

Austrálčan Michael Hutchence bol bývalým lídrom kapely INXS, ktorá si vytvorila svoj osobitý štýl, postavený na tvrdej rytmike a výrazných gitarových vstupoch.

Slovenské herecké nebo - Mária Prechovská by dnes oslávila 99. narodeniny

Slovenské herecké nebo - Mária Prechovská by dnes oslávila 99. narodeniny

7:33 21.01.2020Kultúra

Herečka Mária Prechovská bola členkou silnej povojnovej hereckej generácie, ktorá si získala priaznivcov predovšetkým stvárnením charakterových postáv.