• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 4.6.2020Meniny má Lenka
15°Bratislava

Zbavte sa migrény prírodnou cestou. Týchto 8 potravín vám pomôže najviac

  • 8:53 06.10.2019
  • Bratislava
Zbavte sa migrény prírodnou cestou. Týchto 8 potravín vám pomôže najviac

Tieto potraviny sú rýchlou cestou k uvoľneniu od bolesti, no zároveň poslúžia aj ako prevencia pred návratom migrény.

Migréna je ako nepozvaný hosť, ktorý nás navštevuje až príliš často. Na jej liečbu sa využívajú lieky, ktoré najefektívnejšie fungujú v spojení so zdravým životným štýlom.

Jednou z najrýchlejších a najúčinnejších vecí, ktorú môžete v boji proti migréne vykonať, je zmeniť jedálniček. Niektoré jedlá sú spúšťačom migrén, iné naopak posilňujú obranyschopnosť organizmu voči nim. Začnite jesť častejšie napríklad týchto 8 potravín:

1. Avokádo - je jedným z najúčinnejších druhov ovocia na boj proti migrénam. Vďaka bohatému obsahu antioxidantov luteínu a zeaxantínu navyše slúži aj ako bariéra proti návratu migrény.

2. Figy - sú bohatým zdrojom draslíka, ktorý má schopnosť zredukovať zápal a odstrániť bolesť hlavy.

3. Losos - bohatá zásoba omega-3 mastných kyselín a vitamínu B2 vám poskytne ochranu pred zrážaním krvných doštičiek, čo je častou príčinou bolestí hlavy. Konzumácia lososa tiež odstraňuje zápal a pomáha v celkovom boji proti bolestiam hlavy.

4. Sladké zemiaky - vitamín C, vitamín B1 a draslík majú spoločné dve vlastnosti – všetky sa vyskytujú v sladkých zemiakoch a úspešne bojujú proti migrénam. Tieto zložky znižujú bolesť a pôsobia upokojujúco.

5. Dyňa a mrkva - pri útoku migrény sa ako prvá pomoc odporúča dostatočný prísun tekutín. Tie môžete prijať aj vo forme potravín – napríklad dyne, mrkvy, zeleru alebo uhorky. Dehydratácia je jednou z najčastejších príčin bolestí hlavy, netreba ju preto podceniť.

6. Quinoa a kel - quinoa obsahuje riboflavín, horčík a železo, ktoré chránia telo pred vznikom migrény, a kel je zas bohatý na omega-3 mastné kyseliny a vlákninu, pomocou ktorých sa organizmus účinnejšie bráni proti už prítomnej migréne.

7. Jogurt - riboflavín je podľa viacerých štúdií najúčinnejšou látkou v boji proti migrénam. Túto látku nájdete v hojnom počte práve v jogurte.

8. Citrónová šťava - citrón, ktorý je predovšetkým zásobárňou vitamínu C, je známy aj vďaka tomu, že účinne bojuje proti migrénam. Do pohára s citrónovou vodou môžete pridať ešte 2 čajové lyžičky soli a pri bolestiach hlavy túto zmes vypiť.

Škoricová pasta na okamžitú úľavu

Pri akútnych bolestiach hlavy vám pomôže aj škoricová pasta. Rozmixujte škoricové tyčinky na jemný prášok a zmiešajte ich s trochou vody. Mala by vám vzniknúť hustá pasta, ktorú namažte na spánky a čelo vždy, keď vás bude bolieť hlava. Pastu nechajte pôsobiť aspoň 25-30 minút a potom opláchnite.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, brightside.me
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

VČERA - 21:29Zdravie

Ženy, ktoré sa v živote stretnú s týmto nepríjemným zážitkom, by na sebe mali dôslednejšie pozorovať prípadné príznaky lupusu.

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

VČERA - 20:14Zdravie

Podľa šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hansa Klugeho nás môže na jeseň zasiahnuť druhá fatálnejšia vlna koronavírusu.

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

20:40 02.06.2020Zdravie

Po zjedení takýchto jedál je pozornosť človeka oslabená ešte niekoľko ďalších hodín. Pred prácou si ich preto radšej nedávajte.

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

18:15 02.06.2020Zdravie

Halucinácie sa vždy nespájajú len so psychickým ochorením alebo požitím návykových látok. Niektoré z nich môžu byť aj príjemné. Prečo však vznikajú?

Mlieko a jeho vplyv na cukrovku a vysoký tlak

Mlieko a jeho vplyv na cukrovku a vysoký tlak

16:02 02.06.2020Zdravie

Prelomová štúdia, ktorá prebehla za účasti takmer 150.000 dobrovoľníkov, poukázala na nečakaný vplyv mlieka na diabetes a hypertenziu.