• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 3.8.2020Meniny má Jerguš
22°Bratislava

Pravda o sódach: Vedci skúmali riziko smrti

  • 19:44 06.09.2019
  • Bratislava
Pravda o sódach: Vedci skúmali riziko smrti

Najväčší výskum svojho druhu sa pozrel na riziko úmrtia spojený s pitím sladenej aj diétnej sódy.

Nová štúdia naznačuje, že konzumácia príliš veľkého množstva sladkých sýtených nápojov môže zvýšiť riziko predčasnej smrti, pričom nezáleží, či ide o sódu bez cukru alebo s ním.

Štúdia, ktorá analyzovala údaje od takmer pol milióna európanov, je podľa autorov najväčšia svojho druhu. Výsledky ukázali, že u ľudí, ktorí pili dva alebo viac pohárov sódy denne mali o 17% väčšiu pravdepodobnosť, že zomrú počas 16 rokov trvajúcej štúdie, v porovnaní s ľuďmi, ktorí konzumovali menej ako jeden pohár sódy mesačne.

Zistenia sa potvrdili aj potom, čo vedci vzali do úvahy faktory, ktoré by mohli ovplyvniť riziko predčasnej smrti a chorôb u ľudí, ako je fajčenie, požívanie alkoholu, index telesnej hmotnosti (BMI), fyzická aktivita, príjem kalórií a konzumácia ovocia, zeleniny a spracovaného mäsa.

Cukor v nápojoch spôsoboval najčastejšie choroby tráviaceho systému

Výsledky zverejnené v časopise JAMA Internal Medicine podporujú staršie štúdie, ktoré spájajú pitie sódy so zvýšeným rizikom chronických chorôb a predčasnej smrti. K podobným výsledkom dospela aj staršia štúdia zverejnená v časopise Circulation, ktorá zistila, že konzumácia veľkého množstva diétnych nápojov bola spojená so zvýšeným rizikom predčasného úmrtia žien.

V novej štúdii vedci analyzovali informácie od približne 450 000 ľudí žijúcich v 10 európskych krajinách, ktorí na začiatku štúdie nemali rakovinu, srdcové choroby, mozgovú príhodu ani cukrovku. Účastníci uviedli, ako často pili sódy s cukrom alebo umelými sladidlami. V priemere ich sledovali 16 rokov a počas toho obdobia zomrelo asi 41 700 účastníkov.

Je zaujímavé, že ľudia, ktorí často konzumovali diétnu sódu, s väčšou pravdepodobnosťou zomreli na kardiovaskulárne choroby, zatiaľ čo ľudia, ktorí často konzumovali nápoje sladené cukrom, častejšie zomierali na choroby zažívacieho ústrojenstva, ako je divertikulitída alebo ochorenie pečene.

Umelé sladidlá zvyšujú riziko kardiovaskulárnych chorôb

Nie je jasné, prečo boli najmä diétne sódy spojené so zvýšeným rizikom úmrtia na kardiovaskulárne choroby. Je možné, že toto zistenie je vlastne dôsledkom „reverznej príčinnej súvislosti“ - inými slovami, ľudia, ktorí už boli na začiatku štúdie vystavení riziku srdcových chorôb, prešli na pitie diétnych sód skôr, ako sa zúčastnili prieskumu. Vedci sa to však pokúsili vysvetliť vylúčením úmrtí, ktoré sa vyskytli na začiatku sledovacieho obdobia štúdie, a stále našli súvislosť medzi konzumáciou sódy a úmrtím na kardiovaskulárne choroby.

Môže existovať biologické vysvetlenie. Napríklad štúdie na zvieratách naznačujú, že častá konzumácia umelých sladidiel môže viesť k problémom so spôsobom, akým telo zaobchádza so skutočným cukrom. Na zistenie, či je to pravda u ľudí, alebo či existujú ďalšie škodlivé účinky z dlhodobej konzumácie umelých sladidiel, je však potrebný oveľa väčší výskum.

Nie je tiež jasné, prečo pravidelná konzumácia sódy súvisí so zvýšeným rizikom úmrtia na choroby tráviaceho ústrojenstva. Je možné, že vysoká hladina cukru v krvi môže zmeniť výstelku čriev a zvýšiť riziko infekcií čriev, čo zase zvyšuje riziko určitých chorôb tráviaceho ústrojenstva. No znovu je potrebný ďalší výskum, ktorý by tvrdenia potvrdil.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, jamanetwork.com, livescience.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Najlepšie vitamíny a potraviny, ktoré vás ochránia pred koronavírusom. Dôležité sú dávky

Najlepšie vitamíny a potraviny, ktoré vás ochránia pred koronavírusom. Dôležité sú dávky

VČERA - 20:10Zdravie

Tieto živiny sú pri správnom dávkovaní efektívne na prevenciu pred ochorením COVID-19.

Tieto dve spánkové polohy zvyšujú riziko vzniku Alzheimerovej choroby

Tieto dve spánkové polohy zvyšujú riziko vzniku Alzheimerovej choroby

VČERA - 19:34Zdravie

Zabráňte vzniku najčastejšej formy demencie správne zvolenou spánkovou polohou. Týmto dvom sa treba vyhnúť.

U týchto žien sa mozgová aneuryzma vyskytuje až 7-krát častejšie

U týchto žien sa mozgová aneuryzma vyskytuje až 7-krát častejšie

VČERA - 18:09Zdravie

Ženy, ktoré spadajú do tejto skupiny, by v budúcnosti mohli častejšie podstupovať snímanie mozgu pre zistenie prítomnosti prípadnej aneuryzmy.

10 spôsobov, akými konzumácia jalapeno papričiek zmení vaše telo

10 spôsobov, akými konzumácia jalapeno papričiek zmení vaše telo

VČERA - 10:31Zdravie

Papričky jalapeno sa chuťou podobajú čili papričkám, hoci sú menej pikantné. Dokážete si pomocou nich poradiť s rôznymi zdravotnými ťažkosťami.

Arašidové maslo: Dobrota, ktorá vám dodá kopu bielkovín, zdravých tukov aj vitamínov

Arašidové maslo: Dobrota, ktorá vám dodá kopu bielkovín, zdravých tukov aj vitamínov

VČERA - 7:43Zdravie

Hoci na Slovensku nie je veľmi rozšírené, vo svete patrí medzi najobľúbenejšie nátierky. Reč je o arašidovom masle, ktoré sa postupne dostáva aj do našich obchodov.