• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 14.11.2019Meniny má Irma
Bratislava

Vo vesmíre došlo po prvý krát k trestnej činnosti

  • 21:22 26.08.2019
  • New York
Vo vesmíre došlo po prvý krát k trestnej činnosti

NASA vyšetruje prvé obvinenie z trestnej činnosti vo vesmíre.

Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vyšetruje prvý prípad obvinenia z trestnej činnosti vo vesmíre. Jedna z astronautiek NASA mala nelegálne získať prístup k bankovému účtu odlúčenej manželky počas jej pobytu na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).

Summer Wordenová podala na Federálnu obchodnú komisiu (FTC) sťažnosť, že jej manželka Anne McClain získala prístup k jej účtu počas šesťmesačnej misie vo vesmíre, uvádza The New York Times.

Rodičia Wordenovej tiež podali sťažnosť na Úrad generálneho inšpektora NASA, ktorý tvrdil, že McClainová mala prístup k súkromným finančným záznamom pani Wordenovej ako súčasť „vysoko vypočítavej a manipulatívnej kampane“ s cieľom získať starostlivosť o syna pani Wordenovej.

V súvislosti s publikáciou Wordenová pre The New York Times povedala: „Bola som veľmi zdesená, že zašla tak ďaleko. Vedela som, že to nie je v poriadku.“ Tiež uviedla, že FTC zatiaľ nereagovala na obvinenia z krádeže identity a vyšetrovatelia posudzujú sťažnosť.

McClainová medzitým vystúpila na sociálnej sieti a poprela obvinenia.

Advokát McClainovej Rusty Hardin uviedol, že jeho klientka monitorovala účet, aby zabezpečila blaho Wordenovej syna, ktorého manželky vychovávali spoločne. Hardin dodal, že jeho klientka použila rovnaké heslo na prístup k účtu, ktorý mala pred ich rozchodom.

CNN uvádza, že NASA sa v súvislosti s obvinením spojila s oboma ženami. Hovorca však uviedol, že sa nebudú vyjadrovať k jednotlivým prípadom alebo „osobným záležitostiam“. NASA uviedla:

„Podplukovníčka Anne McClain má za sebou vojenskú kariéru, lietala na bojových misiách v Iraku a je jedným z najlepších astronautov NASA. Na svojej poslednej misii NASA na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice odviedla skvelú prácu. Rovnako ako u všetkých zamestnancov, NASA nekomentuje ich osobné ani personálne záležitosti.“

Podľa médií sa manželky vzali v roku 2014. O štyri roky neskôr Wordenová požiadala o rozvod, pričom McClainová ju obvinila z napadnutia. Prípad bol neskôr zamietnutý a Wordenová tvrdí, že to bola súčasť pokusov jej partnerky o získanie syna do svojej starostlivosti.

Niekoľko mesiacov po podaní rozvodových dokumentov McClainová odletela na ISS a počas tejto doby Wordenová zistila, že do jej bankového účtu sa niekto nabúral.

NASA informovala Times, že si neboli vedomí žiadneho zločinu spáchaného na Medzinárodnej vesmírnej stanici.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, nytimes.com, cnn.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
NASA plánuje vyslať na Mesiac robota na vyhľadávanie vody

NASA plánuje vyslať na Mesiac robota na vyhľadávanie vody

10:54 26.10.2019Veda

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) v piatok oznámil, že v roku 2022 vyšle na Mesiac robota, ktorý bude pátrať po podpovrchových ložiskách vody.

Projekt meny Facebooku je ohrozený, ďalší dôležití partneri z neho odišli

Projekt meny Facebooku je ohrozený, ďalší dôležití partneri z neho odišli

16:02 13.10.2019Veda

Od ambiciózneho projektu digitálnej meny Facebooku odstupuje čoraz viac renomovaných partnerov.

Na Zem spadli ohnivé gule, podľa expertov to neboli meteory

Na Zem spadli ohnivé gule, podľa expertov to neboli meteory

19:21 03.10.2019Veda

Na Zem padlo niekoľko horiacich objektov, ktoré zachytili aj ľudia na sociálnych sieťach.

Pred 200 rokmi sa narodil Foucault, ktorý zviditeľnil rotáciu Zeme

Pred 200 rokmi sa narodil Foucault, ktorý zviditeľnil rotáciu Zeme

6:35 18.09.2019Veda

Francúzsky fyzik a astronóm Jean Bernard Léon Foucault sa preslávil zostrojením kyvadla, ktorým ako prvý v roku 1851 názorne demonštroval rotáciu Zeme.

Našli dedinu, v ktorej sa po ukrižovaní objavil Ježiš

Našli dedinu, v ktorej sa po ukrižovaní objavil Ježiš

20:37 16.09.2019Veda

Podarilo sa objaviť dlho hľadanú dedinu, ktorú Ježiš pravdepodobne navštívil po ukrižovaní.