• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 16.9.2019Meniny má Ľudmila
13°Bratislava

Vo vesmíre došlo po prvý krát k trestnej činnosti

  • 21:22 26.08.2019
  • New York
Vo vesmíre došlo po prvý krát k trestnej činnosti

NASA vyšetruje prvé obvinenie z trestnej činnosti vo vesmíre.

Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vyšetruje prvý prípad obvinenia z trestnej činnosti vo vesmíre. Jedna z astronautiek NASA mala nelegálne získať prístup k bankovému účtu odlúčenej manželky počas jej pobytu na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).

Summer Wordenová podala na Federálnu obchodnú komisiu (FTC) sťažnosť, že jej manželka Anne McClain získala prístup k jej účtu počas šesťmesačnej misie vo vesmíre, uvádza The New York Times.

Rodičia Wordenovej tiež podali sťažnosť na Úrad generálneho inšpektora NASA, ktorý tvrdil, že McClainová mala prístup k súkromným finančným záznamom pani Wordenovej ako súčasť „vysoko vypočítavej a manipulatívnej kampane“ s cieľom získať starostlivosť o syna pani Wordenovej.

V súvislosti s publikáciou Wordenová pre The New York Times povedala: „Bola som veľmi zdesená, že zašla tak ďaleko. Vedela som, že to nie je v poriadku.“ Tiež uviedla, že FTC zatiaľ nereagovala na obvinenia z krádeže identity a vyšetrovatelia posudzujú sťažnosť.

McClainová medzitým vystúpila na sociálnej sieti a poprela obvinenia.

Advokát McClainovej Rusty Hardin uviedol, že jeho klientka monitorovala účet, aby zabezpečila blaho Wordenovej syna, ktorého manželky vychovávali spoločne. Hardin dodal, že jeho klientka použila rovnaké heslo na prístup k účtu, ktorý mala pred ich rozchodom.

CNN uvádza, že NASA sa v súvislosti s obvinením spojila s oboma ženami. Hovorca však uviedol, že sa nebudú vyjadrovať k jednotlivým prípadom alebo „osobným záležitostiam“. NASA uviedla:

„Podplukovníčka Anne McClain má za sebou vojenskú kariéru, lietala na bojových misiách v Iraku a je jedným z najlepších astronautov NASA. Na svojej poslednej misii NASA na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice odviedla skvelú prácu. Rovnako ako u všetkých zamestnancov, NASA nekomentuje ich osobné ani personálne záležitosti.“

Podľa médií sa manželky vzali v roku 2014. O štyri roky neskôr Wordenová požiadala o rozvod, pričom McClainová ju obvinila z napadnutia. Prípad bol neskôr zamietnutý a Wordenová tvrdí, že to bola súčasť pokusov jej partnerky o získanie syna do svojej starostlivosti.

Niekoľko mesiacov po podaní rozvodových dokumentov McClainová odletela na ISS a počas tejto doby Wordenová zistila, že do jej bankového účtu sa niekto nabúral.

NASA informovala Times, že si neboli vedomí žiadneho zločinu spáchaného na Medzinárodnej vesmírnej stanici.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, nytimes.com, cnn.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vedci poznajú pravdu o Lochnesskej príšere, toto v jazere mnohí nečakali

Vedci poznajú pravdu o Lochnesskej príšere, toto v jazere mnohí nečakali

19:43 06.09.2019Veda

Vedcom sa podarilo odhaliť nové fakty mýtickej príšere.

Rusi odhalili nové skafandre. Nemôžu v nich však robiť jednu vec, ktorú zaviedol Gagarin

Rusi odhalili nové skafandre. Nemôžu v nich však robiť jednu vec, ktorú zaviedol Gagarin

20:22 30.08.2019Veda

Ruskí kozmonauti budú v nových skafandroch v istom smere obmedzení.

Apple bude používateľov služby Siri výslovne žiadať o súhlas s nahrávaním

Apple bude používateľov služby Siri výslovne žiadať o súhlas s nahrávaním

13:07 29.08.2019Veda

Americký technologický koncern Apple ako prvá firma bude používateľov svojho hlasového asistenta Siri výslovne žiadať o povolenie nahrávať ich príkazy alebo časti rozhovorov.

Sme vo vesmíre sami? Vedci zachytili nové opakované signály

Sme vo vesmíre sami? Vedci zachytili nové opakované signály

20:31 27.08.2019Veda

Vedcom sa podarilo zachytiť signály opakovane prenášané na Zem.