• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 23.1.2020Meniny má Miloš
Bratislava

RegioJet plánuje zavedenie priameho vlakového spojenia z ČR na Ukrajinu

  • 12:16 22.08.2019
  • Bratislava
RegioJet plánuje zavedenie priameho vlakového spojenia z ČR na Ukrajinu

Súkromný dopravca RegioJet plánuje od júna 2020 zaviesť priame vlakové spojenie z Českej republiky na Ukrajinu. Zároveň chystá aj priame spojenie vlakmi z Prahy cez Viedeň do Budapešti. Informoval o tom hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj.

S cieľom zavedenia spojenia z Česka na Ukrajinu už dopravca podal oznámenie o plánovanej novej službe českému Úradu pre prístup k dopravnej infraštruktúre. „Ukrajina je pre RegioJet prepravne veľmi zaujímavý trh a záujem o ňu vzrástol po zavedení bezvízového styku medzi Európskou úniou (EÚ) a Ukrajinou v minulom roku,“ skonštatovala riaditeľka vlakovej a autobusovej dopravy RegioJet Ivana Kašická.

V súčasnosti RegioJet ponúka denne spojenie do Užhorodu a Mukačeva, a to v kombinácii vlakového spojenia Praha – Košice a garantovaný nadväzný spoj Košice – Užhorod – Mukačevo. Ročne tu dopravca prepraví okolo 30.000 cestujúcich.

RegioJet má v pláne prevádzkovať jeden pár spojov denne, konkrétne ako nočný vlak s odchodom z Prahy v neskorých večerných hodinách a dopoludňajším príchodom do pohraničnej ukrajinskej stanice Mostyska II. V podobnej časovej polohe by mal ísť spoj aj v opačnom smere. V stanici Mostyska II potom budú nadväzovať prípoje ďalej v smere Ľvov a do ďalších oblastí Ukrajiny. Spoje by mali byť vedené cez Ostravu a ďalej cez Poľsko na hranice s Ukrajinou. Počíta sa s kapacitou 400 – 600 miest.

Na trati Praha – Brno – Viedeň – Budapešť a späť by mali jazdiť dva páry vlakových spojov denne, ako predĺženie dvoch zo štyroch vlakových spojov na trase Praha – Brno – Viedeň a späť. Tie by mali ponúknuť nové priame spojenie nielen medzi ČR a Budapešťou, ale aj do ďalších miest.

Diaľkovými vlakmi RegioJet, ktoré jazdia v ČR, na Slovensku a v Rakúsku, cestovalo za prvých šesť mesiacov tohto roka približne 3,1 milióna cestujúcich. Dopravca tak podľa hovorcu pokračuje v rýchlom raste počtu prepravených cestujúcich, keď za prvý polrok prepravil o približne 12 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie predchádzajúceho roka. Celkovo tak vlakmi súkromného dopravcu v prvom polroku cestovalo o približne štvrť milióna cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka.

Naše vlaky využíva stále viac cestujúcich, preto výrazne investujeme do rozvoja nášho vozového parku. Rastie nám obsadenosť spojov, vedľa Ostravska sa naše vlaky stali prvou voľbou v očiach zákazníkov tiež na trasách do Brna, Bratislavy a Viedne,“ priblížil Petr Kohoutek, finančný riaditeľ Holdingu Student Agency, do ktorého RegioJet patrí.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump: USA zavedú clá na európske tovary, ak neuzavrú obchodnú dohodu s EÚ

Trump: USA zavedú clá na európske tovary, ak neuzavrú obchodnú dohodu s EÚ

VČERA - 18:44Ekonomické

USA zavedú bolestivé clá na dovoz z Európskej únie (EÚ), pokiaľ sa obe strany čoskoro nedohodnú na obchodnej dohode, uviedol v stredu americký prezident Donald Trump.

Premiér: Verím, že sa s dopravcami dohodneme, nie je dôvod na štrajk

Premiér: Verím, že sa s dopravcami dohodneme, nie je dôvod na štrajk

VČERA - 14:00Ekonomické

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) verí, že sa dohodnú s autodopravcami na riešení ich požiadaviek. Zároveň dodal, že nevidí dôvod na to, aby išli štrajkovať. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády.

SaS v súvislosti s mýtnym tendrom podáva podnet na Európsku komisiu

SaS v súvislosti s mýtnym tendrom podáva podnet na Európsku komisiu

VČERA - 13:22Ekonomické

Pri zavedení elektronického výberu mýta zlyhala podľa liberálov vláda strany Smer-SD. Uviedla to Katarína Svrčeková, hovorkyňa opozičnej strany SaS.

Diaľničná známka na 365 dní má stáť toľko, ako známka na kalendárny rok

Diaľničná známka na 365 dní má stáť toľko, ako známka na kalendárny rok

VČERA - 11:00Ekonomické

Diaľničná známka s platnosťou 365 dní by mala stáť rovnako ako tá s platnosťou na kalendárny rok.

Novela o pozemkových úpravách neprešla, plénum neprelomilo veto prezidentky

Novela o pozemkových úpravách neprešla, plénum neprelomilo veto prezidentky

16:22 21.01.2020Ekonomické

Za prijatie novely bolo 71 poslancov zo 131 prítomných, proti bolo 59 a nezdržal sa nikto. Na prelomenie veta je potrebná nadpolovičná väčšina poslancov.