• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 8.12.2019Meniny má Marína
Bratislava

USA vyšlú na hranice s Mexikom ďalších 2100 vojakov

  • 21:48 17.07.2019
  • Washington
USA vyšlú na hranice s Mexikom ďalších 2100 vojakov

Ministerstvo obrany USA oznámilo, že na hranice s Mexikom vyšle ďalších 1000 členov texaskej Národnej gardy a 1100 vojakov americkej armády v aktívnej službe.

Hovorca Pentagónu Chris Mitchell uviedol, že vyslanie dodatočných 2100 vojakov schválil v utorok večer minister obrany Richard Spencer. Tieto jednotky budú mať na starosti koordináciu logistickej podpory a dohľad nad vzdušným priestorom.

Na hraniciach s Mexikom je v súčasnosti 4500 vojakov.

Ako pripomína Reuters, Pentagón schválil nasadenie členov armády v aktívnej službe na hranice s Mexikom už vlani v októbri pred novembrovými voľbami do Kongresu. Tento krok privítali podporovatelia prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa. Kritici tohto rozhodnutia však tvrdia, že ide o politikárčenie.

Vláda prezidenta Trumpa zaviedla v pondelok nové pravidlo, ktoré má zabrániť v získaní azylu väčšine migrantov stredoamerického pôvodu prichádzajúcich cez Mexiko. Na základe úpravy zverejnenej vo federálnom úradnom vestníku migranti stratia nárok na azylovú ochranu, ak na ceste do Spojených štátov prechádzali cez inú bezpečnú krajinu.

V júni nasadilo Mexiko na severe krajiny takmer 15.000 vojakov a členov Národnej gardy, aby tak obmedzilo príliv nelegálnych migrantov do USA.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump sa poďakoval Iránu za

Trump sa poďakoval Iránu za "veľmi férové" rokovanie o prepustení väzňa

VČERA - 21:27Zahraničné

Prezident USA sa poďakoval Teheránu za "veľmi férové" rokovanie, ktoré viedlo k prepusteniu amerického výskumníka zadržiavaného v Iráne a iránskeho vedca väzneného v USA.

Znásilnenú ženu cestou na súd podpálili, v nemocnici zomrela

Znásilnenú ženu cestou na súd podpálili, v nemocnici zomrela

VČERA - 18:15Zahraničné

Mladú ženu, ktorá išla vypovedať na súd vo veci svojho znásilnenia, napadli po ceste údajní páchatelia tohto činu, pričom ju podpálili a spôsobili jej popáleniny na 70 percentách povrchu tela.

USA odkladajú zaradenie mexických drogových kartelov na zoznam teroristov

USA odkladajú zaradenie mexických drogových kartelov na zoznam teroristov

VČERA - 9:08Zahraničné

Vláda Spojených štátov "odloží" zaradenie mexických drogových kartelov na zoznam teroristických organizácií, oznámil v piatok americký prezident Donald Trump.

Lavrov sa budúci týždeň stretne vo Washingtone s Pompeom

Lavrov sa budúci týždeň stretne vo Washingtone s Pompeom

VČERA - 7:29Zahraničné

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov navštívi budúci týždeň Washington, kde absolvuje rokovanie s ministrom zahraničných vecí USA Mikeom Pompeom.

Johnson a Corbyn sa stretli v poslednej televíznej debate pred voľbami

Johnson a Corbyn sa stretli v poslednej televíznej debate pred voľbami

VČERA - 5:43Zahraničné

Britský premiér Boris Johnson a vodca opozičnej Labouristickej strany Jeremy Corbyn sa v piatok večer stretli v poslednej televíznej debate pred parlamentnými voľbami, ktoré sa v krajine konajú 12. decembra.