• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 5.6.2020Meniny má Laura
16°Bratislava

WiFi signál dokáže ovplyvniť zdravie mužov, tomuto sa vyvarujte

  • 19:25 08.07.2019
  • Bratislava
WiFi signál dokáže ovplyvniť zdravie mužov, tomuto sa vyvarujte

Zariadenia s wi-fi pripojením dokážu ovplyvniť vašu šancu na počatie.

Ak sa už dlhšiu dobu pokúšate o bábätko bez väčšieho úspechu, príčina môže byť skrytá priamo vo vrecku vašich nohavíc. Japonský tím výskumníkov pod vedením Kumiko Nakata zistil, že elektromagnetické vlny z WiFi zariadení, ako sú mobilné telefóny a domáce routery, môžu značne poškodiť spermie.

30% problémov s plodnosťou pochádza od mužov

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie má asi 15% párov na svete problémy s počatím a najmenej jedna tretina problémov s plodnosťou pochádza od mužov. Neplodnosť u mužov ovplyvňuje mnoho faktorov, ako je zlé životné prostredie, stres, zlá strava, genetika, atď. Ako sa však ukázalo, aj tak malá vec, ako je nosenie mobilného telefónu vo vrecku nohavíc, môže byť príčinou, prečo sa vám nedarí s prírastkom do rodiny.

Experiment s expozíciou WiFi

Japonskí vedci odobrali vzorky zo skupiny 51 mužov a rozdelili ich do 3 skupín. Používali aj WiFi zariadenie, ktoré replikovalo mobilný telefón. Jedna skupina vzoriek nebola vystavená elektromagnetickým vlnám z WiFi zariadení. Druhá skupina bola vystavená, ale mala ochranný štít, ktorý ruší elektromagnetické vlny a tretia skupina bola vystavená elektromagnetickým vlnám z WiFi zariadenia. Vzorky umiestnili relatívne blízko WiFi zariadenia, pričom napodobnili účinok mobilného telefónu vo vrecku nohavíc. Výsledky odoberali po rôznych časových obdobiach.

Spermie sa poškodia už po 2 hodinách

Výsledky štúdie boli vskutku odstrašujúce. Zatiaľ čo vystavenie signálu WiFi po dobu 30 minút malo sotva nejaký účinok, dlhšia expozícia vykazovala výraznejšie zmeny. Po 2 hodinách bola miera pohyblivosti spermií neexponovanej skupiny 53,3%, v skupine so štítom to bolo 44,9% a u skupiny vystavenej WiFi iba 26,4%. O 24 hodín neskôr bola miera mŕtvych spermií pre exponovanú skupinu až 23,3% v porovnaní s 8,4% u vzoriek, ktoré neboli vystavené WiFi.

Prevencia môže byť veľmi jednoduchá

Podľa štatistík je v súčasnosti počet aktívnych mobilných telefónov väčší, než je aktuálna svetová populácia, čo znamená, že mnoho ľudí má viac ako jeden telefón, a efekt elektromagnetických vĺn, ktoré vydáva, môže byť skutočne závažný. Nakata potvrdila, že elektromagnetické vlny z WiFi zariadení sú pre ľudí bezpečné, ak budeme dodržiavať jednoduché zásady, ako je umiestnenie mobilného telefónu na stôl namiesto vo vrecku.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, aspire-reproduction.org, betterhealth.vic.gov.au, who.int, itu.int
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

VČERA - 20:55Zdravie

Celkovo zvýšenému riziku predčasného úmrtia čelia ľudia, ktorí do práce dochádzajú týmto spôsobom.

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

21:29 03.06.2020Zdravie

Ženy, ktoré sa v živote stretnú s týmto nepríjemným zážitkom, by na sebe mali dôslednejšie pozorovať prípadné príznaky lupusu.

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

20:14 03.06.2020Zdravie

Podľa šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hansa Klugeho nás môže na jeseň zasiahnuť druhá fatálnejšia vlna koronavírusu.

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

20:40 02.06.2020Zdravie

Po zjedení takýchto jedál je pozornosť človeka oslabená ešte niekoľko ďalších hodín. Pred prácou si ich preto radšej nedávajte.

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

18:15 02.06.2020Zdravie

Halucinácie sa vždy nespájajú len so psychickým ochorením alebo požitím návykových látok. Niektoré z nich môžu byť aj príjemné. Prečo však vznikajú?