• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 17.7.2019Meniny má Bohuslav
19°Bratislava

Princezná Diana mala účinkovať v pokračovaní známeho romantického thrilleru

  • 18:30 02.07.2019
  • Los Angeles
Princezná Diana mala účinkovať v pokračovaní známeho romantického thrilleru

Americký herec a dvojnásobný držiteľ Oscara Kevin Costner spresnil, že s Dianou diskutoval o plánovanom filme, predovšetkým o možnosti intímnych scén.

Zosnulá britská princezná Diana mala účinkovať v pokračovaní romantického thrilleru Osobný strážca (1992). Potvrdil to hlavný predstaviteľ tohto filmu Kevin Costner, ktorého v utorok citoval denník The Guardian.

Diana sa mala objaviť po boku Costnera, ktorý v pôvodnom filme stvárnil agenta určeného chrániť popovú hviezdu v podaní medzitým tiež zosnulej americkej speváčky Whitney Houstonovej. Podľa Costnerových slov sa princezná z Walesu, ako aj produkčný tím nevedeli dočkať začiatku nakrúcania.

Štúdiu sa páčila myšlienka vytvorenia Osobného strážcu 2,“ pričom členka britskej kráľovskej rodiny sa mala zhostiť úlohy s „rovnakou tvorivou kapacitou ako Whitney,“ uviedol Costner pre stanicu People TV.

Nikto o tom skutočne nevedel približne rok,“ prezradil americký herec a dvojnásobný držiteľ Oscara.

Costner po prvý raz prehovoril o tomto projekte v roku 2012, keď vysvetlil, že dej plánovaného filmu mal zahŕňať jeho postavu, chrániacu postavu Diany pred fanatickými fanúšikmi a paparacmi. Ich vzťah sa mal rozvinúť romanticky. Herec dodal, že scenár projektu sa mu dostal do rúk deň pred tragickou smrťou Diany pri autohavárii v Paríži na konci augusta 1997.

Costner spresnil, že s Dianou diskutoval o plánovanom filme, predovšetkým o možnosti intímnych scén. Podľa neho rozhovory sprostredkovala Sarah Fergusonová, vojvodkyňa z Yorku a Dianina rodinná príslušníčka.

Osobný strážca zarobil 411 miliónov dolárov, čo z neho spravilo druhý komerčne najúspešnejší film roku 1992. Soundtrack, ktorý naspievala v tom čase 29-ročná Houstonová, je s predajom 45 miliónov kópií dodnes najlepšie predávajúcim sa albumom s filmovou hudbou všetkých čias.

Pre Houstonovú išlo zároveň o herecký debut.

Film, ktorý sa však nedočkal priaznivej odozvy kritikov, v roku 2012 adaptovali na divadelný muzikál, ktorý sa stále hrá v londýnskom West Ende. Houstonová zomrela náhle v tom istom roku po dlhom boji so závislosťou od drog a alkoholu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 70 rokmi sa narodil Vladimír Balco, režisér snímky Rivers of Babylon

Pred 70 rokmi sa narodil Vladimír Balco, režisér snímky Rivers of Babylon

VČERA - 6:49Kultúra

V utorok 16. júla uplynie 70 rokov od narodenia originálneho tvorcu a vysokoškolského pedagóga.

Zlatý hlas z Prahy Karel Gott oslavuje 80. narodeniny

Zlatý hlas z Prahy Karel Gott oslavuje 80. narodeniny

7:16 14.07.2019Kultúra

Božský hlas z Prahy, maestro Karel Gott, oslávi 80. narodeniny. Na hudobnej scéne je skoro šesť desiatok rokov a úspech tohto výnimočného umelca prerástol hranice československej a dnes českej hudobnej scény.   

Tomáš Klus prichádza s novým singlom Chátrám

Tomáš Klus prichádza s novým singlom Chátrám

15:53 13.07.2019Kultúra

Českého pesničkára Tomáša Klusa inšpirovalo súčasné dianie na napísanie novej skladby Chátrám. Vychádza v závere tohto týždňa spoločne s výpravným videoklipom.

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

19:34 11.07.2019Kultúra

Hudobný program Pohody v priebehu troch dní tvorí viac ako 120 umelcov a kapiel z 31 krajín sveta.

Spevák Petr Kotvald oslavuje okrúhle narodeniny

Spevák Petr Kotvald oslavuje okrúhle narodeniny

9:11 08.07.2019Kultúra

Spolu so Stanislavom Hložkom im najväčšiu slávu priniesol superhit Holky z naší školky. Táto pesnička je najúspešnejšou v dejinách československej populárnej hudby.