• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 26.6.2019Meniny má Adriána
27°Bratislava

Premiér má nádej, že sa medzi vládou a prezidentom začne písať iný príbeh

  • 15:18 14.06.2019
  • Bratislava
Premiér má nádej, že sa medzi vládou a prezidentom začne písať iný príbeh

Premiér Peter Pellegrini je pripravený s novou hlavou štátu korektne spolupracovať. Prezradil svoje očakávania v rámci spolupráce.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) má nádej, že sa vo vzťahoch medzi vládou a prezidentom začne písať iný príbeh ako doposiaľ. Vyhlásil to na margo sobotnej (15. 6.) inaugurácie novej prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Na najvýznamnejšej štátnej udalosti sa predseda vlády zúčastní, pretože je to podľa neho úcta k hlave štátu, no predovšetkým úcta k rozhodnutiu ľudí tejto krajiny.

Pani prezidentka prichádza do najvyššej ústavnej funkcie s mandátom priamo od občanov. Na jej úspešné zvládnutie bude potrebovať odvahu, nasadenie i schopnosť rýchlo sa učiť a naberať potrebné skúsenosti,“ povedal Pellegrini vo videu na sociálnej sieti.

Deklaruje, že ako predseda vlády je pripravený s novou hlavou štátu korektne spolupracovať. Očakáva najmä zhodu v zahranično-politickej orientácii Slovenska a hľadanie partnerov pre obnovenie celospoločenského i celopolitického historického konsenzu, „že miestom Slovenska je Európska únia a garanciou jeho bezpečnosti je členstvo v NATO.“

Pani prezidentka prichádza do úradu z konkrétnej politickej strany. Stojí pred ňou kľúčová úloha odosobniť sa od týchto väzieb a byť skutočne nadstraníckou prezidentkou,“ podotkol premiér. Slovensko podľa jeho slov stále vidí pred sebou „aktuálny príbeh“ prezidenta, ktorý vstúpil do Prezidentského paláca ako nestraník, no celý záver funkčného obdobia poznačili jeho osobné ambície v parlamentnej politike.

V každej funkcii, ktorú som zastával, mi išlo v prvom rade o Slovensko. Preto aj dnes pani prezidentke želám, aby bola vo svojom pôsobení úspešná. Aby sa jej darilo zjednocovať, a nie rozdeľovať našu spoločnosť. Aby si získala rešpekt v zahraničí a aby vo vnútornej politike konala nadstranícky a s úctou ku každému, kto získal mandát od ľudí,“ povedal Pellegrini. Ako tvrdí, tak to bude dobré pre Slovensko a všetkých jeho občanov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trestnoprávna imunita prezidenta SR sa neobmedzí

Trestnoprávna imunita prezidenta SR sa neobmedzí

DNES - 17:22Domáce

Trestnoprávna imunita prezidenta SR sa neobmedzí výlučne na výroky prednesené počas výkonu jeho funkcie.

Maďarské strany spúšťajú rokovania o prípadnej spolupráci

Maďarské strany spúšťajú rokovania o prípadnej spolupráci

DNES - 17:19Domáce

Maďarské politické strany spúšťajú rokovania o prípadnej spolupráci pred budúcoročnými parlamentnými voľbami.

Novým prezidentom SZĽH sa stal Miroslav Šatan

Novým prezidentom SZĽH sa stal Miroslav Šatan

DNES - 16:57Domáce

Novým prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa stal Miroslav Šatan.

Lubyová chce, aby platy pedagógov dosiahli úroveň priemeru krajín OECD

Lubyová chce, aby platy pedagógov dosiahli úroveň priemeru krajín OECD

DNES - 15:49Domáce

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS) chce, aby platy pedagogických a odborných zamestnancov dosiahli úroveň priemeru krajín OECD.

Streľba na diskotéke má druhú obeť

Streľba na diskotéke má druhú obeť

DNES - 14:48Domáce

Na následky strelného poranenia hlavy zomrel ďalší mladý človek.