• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 27.6.2019Meniny má Ladislav(a)
22°Bratislava

Ešte nie je v predaji a už ho rozbili o stenu: ako obstálo nové Clio v crash testoch?

  • 9:23 25.05.2019
  • Bratislava
Ešte nie je v predaji a už ho rozbili o stenu: ako obstálo nové Clio v crash testoch?

Renault Clio príde na trh na jeseň, ale v EuroNCAP už absolvovalo nárazové testy.

Renault Clio absolvoval bezpečnostné nárazové testy EuroNCAP s veľkým úspechom. Testy pritom prebiehali na verzii so štandardnou výbavou. Automobil dosiahol plné 5-hviezdičkové hodnotenie, pričom aj v jednotlivých kategóriách sa teší z veľmi priaznivých hodnotení.

Napríklad bezpečnosť dospelého pasažiera bola ohodnotená až na 96 percent a bezpečnosť detí získala 89 percent. Rovnako dobre si Clio viedlo v otázke ochrany chodcov (72 percent) a bezpečnostných asistenčných systémov (75 percent).

Inšpektori EuroNCAP poslali proti stene a mobilným prekážkám verziu Renault ClioZen 1.0 TCe 100, LHD s hmotnosťou 1 110kg.

Nový Renault Clio prekonal očakávania

Nová generácia, v poradí už piata, vyniká krásnym vonkajším dizajnom s príznačnými štylizovanými LED svetlami, dynamickým profilom a hodnotným interiérom s obrovským centrálnym displejom.

Dodnes sa predalo viac ako 15 miliónov kusov malého mestského hatchbacku, pričom v priebehu takmer 30 rokov sa mu podarilo zachovať charakter šikovného, cenovo dostupného a pekného vozidla. Stále patrí medzi subkompakty, ale vďaka krásnemu interiéru a zovňajšku by ste ho možno tipovali o segment vyššie. Cliu sa dokonca darí natoľko, že od roku 2012 sa ho každý rok predáva viac a viac bez jediného medziročného poklesu predaja.

Dnes prichádza Clio s konvenčnými spaľovacími pohonnými jednotkami, ale výrobca už teraz avizuje rok 2022 a príchod hybridného modelu s názvom Clio E-Tech hybrid. Ten je súčasťou stratégie automobilky s názvom DrivetheFuture (2017-2022).

Čo je skutočne pôsobivé, Renault Clio ponúkne kompletne digitálny prístrojový panel s 10-palcovým displejom. Väčší variant bude zobrazovať aj mapu z navigácie. Ak si zákazník nevyberie digitálny kokpit, bude mať na výber z kombinácie analógu a 7-palcového displeja.

Na stredovej konzole tróni 9,3-palcový displej, respektíve dotykový tablet.

Hlavné svetlomety sú 100% tvorené z LED techniky bez ohľadu na úroveň výbavy - to sa len tak nevidí!

Prekvapivý je objem batožinového priestoru, ktorý dosahuje skvelých 391 litrov, čo je o 26 litrov viac ako vo štvrtej generácii - pritom je o 14 mm kratší. Clio teda v tomto ohľade prekonáva aj niektoré malé SUV-čka!

Zdroj: Autoviny.sk

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Erik Stríž, autoviny.sk, Video: YouTube.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

8:14 23.06.2019Auto

Cestovanie so štvornohým parťákom je čoraz populárnejšie, či už ide o výlety do prírody, k jazeru alebo aj na dovolenky. Viete ale, čo by ste mali urobiť, aby ste svojho psíka chránili pred horúčavami?

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

17:35 21.06.2019Auto

Pri dodržaní týchto základných pravidiel dokážete ušetriť nielen spotrebu, ale aj vaše zdravie!

Dacia Duster už len s turbom! Toto je náhrada za atmosférickú 1.6 SCe

Dacia Duster už len s turbom! Toto je náhrada za atmosférickú 1.6 SCe

21:24 18.06.2019Auto

Nový agregát bude mať nižší objem a turbo.