• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 17.11.2019Meniny má Klaudia
13°Bratislava

Otec sa priznal k vražde 7-ročného syna, rodine to chce vysvetliť

  • 9:28 15.05.2019
  • Pardubice
Otec sa priznal k vražde 7-ročného syna, rodine to chce vysvetliť

K vražde malého dieťaťa z Pardubíc sa priznal jeho otec.

Polícia v českých Pardubiciach rieši otrasný prípad vraždy malého dieťaťa. V noci na pondelok prišiel o život iba 7-ročný chlapec. V súvislosti s prípadom kriminalisti zadržali jeho 40-ročného otca, ktorý sa k činu priznal. V utorok ráno ho obvinili z vraždy. Predpokladá sa, že súd na neho v stredu uvalí väzbu.

"K prípadu vraždy dieťaťa v Pardubiciach môžeme oznámiť, že kriminalisti obvinili 40-ročného otca z trestného činu vraždy. Príčinou úmrtia boli bodné zranenia. Otec sa k činu priznal," povedala pre Blesk.cz hovorkyňa krajskej polície Markéta Janovská.

Podľa nej je motív mužovho konania predmetom ďalšieho vyšetrovania. Kriminalisti tiež podali prokurátorovi podnet k návrhu na vzatie obvineného do väzby. Podľa Blesku obvinený muž rodine cez médiá odkázal, nech vydrží, že im všetko vysvetlí.

Pardubickí kriminalisti vyšetrujú násilnú smrť dieťaťa už od noci z nedele na pondelok. "V noci z 12. na 13. mája vyrazila posádka k dospelému mužovi. Na mieste bolo nájdené malé dieťa v bezvedomí. Ihneď po náleze bola zahájená neodkladná resuscitácia a vykonané urgentné chirurgické život zachraňujúce úkony. Bohužiaľ ani po takmer hodinu trvajúcej resuscitácii sa nepodarilo u dieťaťa obnoviť srdcovú činnosť a pacient zomrel," uviedol hovorca záchranárov Aleš Malý.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, tn.nova.cz, blesk.cz
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hongkong: Polícia začala protestujúcich vytláčať z univerzitného kampusu

Hongkong: Polícia začala protestujúcich vytláčať z univerzitného kampusu

DNES - 18:20Zahraničné

Hongkonská polícia po tom, ako bol jeden z jej členov zasiahnutý do nohy šípom, ktorý vystrelili demonštranti, začala akciu s cieľom vytlačiť z okupovaného kampusu univerzity približne 200 protestujúcich.

"Žlté vesty" v Paríži obsadili "chrám konzumu"-obchodný dom Galeries Lafayette

DNES - 18:20Zahraničné

Vedenie obchodného domu Galeries Lafayette v parížskej štvrti Opéra nariadilo v nedeľu popoludní evakuáciu svojich návštevníkov a zamestnancov.

Rusko v pondelok vráti Ukrajine lode zadržané pri incidente v Kerčskom prielive

Rusko v pondelok vráti Ukrajine lode zadržané pri incidente v Kerčskom prielive

DNES - 16:22Zahraničné

Rusko v pondelok vráti Ukrajine tri ukrajinské vojenské lode zadržané pred rokom počas incidentu v Kerčskom prielive.

Pápež kritizoval, že

Pápež kritizoval, že "chamtivosť niekoľkých" zhoršuje chudobu iných

DNES - 13:05Zahraničné

K prehlbovaniu núdze a biedy chudobných prispieva nemalým spôsobom aj chamtivosť niekoľkých boháčov, poukázal pápež František na pravidelnej vatikánskej nedeľnej bohoslužbe.

Pellegrini zdôraznil širší regionálny charakter revolúcie

Pellegrini zdôraznil širší regionálny charakter revolúcie

DNES - 11:37Zahraničné

Slovenský premiér Peter Pellegrini vyzdvihol v nedeľu vzájomnú prepojenosť revolučných hnutí, ktoré viedli k pádu komunistických režimov v strednej Európe.