• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 13.7.2020Meniny má Margita
12°Bratislava

Toyota ukázala nové elektromobily C-HR a IZOA, už mieria do výroby!

  • 11:35 01.05.2019
  • Bratislava
Toyota ukázala nové elektromobily C-HR a IZOA, už mieria do výroby!

SUV-čko Toyota C-HR bude jazdiť aj výlučne na batérie, ale pre nás je novinka predovšetkým spestrením informačného mixu. V predaji bude iba v Číne, čo je dôvod, pre ktorý si ako dejisko premiéry výrobca vybral práve Šanghaj.

Spoločnosť Toyota predstavila na autosalóne Auto Shanghai 2019 dva nové elektrické modely. Nová Toyota C-HR a s ňou spríbuznený model IZOA sú prvými elektromobilmi Toyoty na batérie, ktoré debutujú v Číne. Do autosalónov sa dostanú na budúci rok.

Elektrickú Toyotu C-HR budú vyrábať v továrni GAC-Toyota a model IZOA v závode FAW-Toyota. Nový model má pozmenenú prednú masku so zmenšenou mriežkou chladiča, čisto elektrický motor si totiž vyžaduje menej chladenia. Toyota zatiaľ o nových vozidlách neposkytla žiadne technické informácie. Isté je, že na čínsky trh sa dostanú v prvej polovici roka 2020.

Toyota v Šanghaji predstavila aj mnoho ďalších elektrifikovaných automobilov - hybridné verzie RAV4, ktoré debutujú na tomto trhu, modely Alphard a Vellfire, Corolla a Levin vo verziách plug-in hybrid dostupných v Číne od marca tohto roku.

Toyota RHOMBUS

Atrakciou stánku Toyoty je aj koncepčný model RHOMBUS – elektromobil, vyvinutý v Toyota Motor Engineering & Manufacturing China, v centre výskumu a vývoja Toyoty v Číne.

Viceprezident spoločnosti Toyota Moritaka Yoshida tiež prezradil: „Od roku 2017 robí Toyota v Číne testy vodíkového modelu Mirai. Uvažujeme aj o zavedení ďalších modelov na palivové články na čínsky trh, vrátane autobusu FC Coaster”.

Značka plánuje zintenzívniť elektrifikáciu svojho modelového radu tak, aby do roku 2030 predávala 5,5 milióna elektrifikovaných áut ročne - tento počet v súčasnosti predstavuje polovicu predaja Toyoty vo svete. Aktuálne predáva v strednej a západnej Európe 50 % hybridov z celkového objemu predaja. Do februára 2019 predstavoval celosvetový predaj elektrifikovaných automobilov japonského výrobcu takmer 13 miliónov áut, počnúc prvou generáciou Priusu v roku 1997. Tieto vozidlá umožnili znížiť emisie CO2 o viac ako 103 miliónov ton.

V novembri 2018 na veľtrhu China International Import Expo v Šanghaji predstavila Toyota novú koncepciu mobility, založenú na elektrifikácii, informatizácii a umelej inteligencii. Príkladom jej implementácie do života je systém e-Pallete založený na elektrických a autonómnych vozidlách pre univerzálne použitie. Blížiace sa Letné olympijské hry a Letné paralympijské hry 2020 v Tokiu budú príležitosťou na predstavenie tohto konceptu v praxi. Získané skúsenosti využijú aj počas Zimných olympijských hier 2022 v Pekingu.

Zdroj: Autoviny.sk

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: autoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Dva mesiace po ostatných vozidlách znížila Tesla cenu aj pri Modeli Y

Dva mesiace po ostatných vozidlách znížila Tesla cenu aj pri Modeli Y

VČERA - 14:44Auto

Americká automobilka Tesla znížila cenu svojho športovo-úžitkového vozidla Model Y iba štyri mesiace po prvých dodávkach.

Predaj automobilov v Európe klesne tento rok podľa VDA o zhruba 25 %

Predaj automobilov v Európe klesne tento rok podľa VDA o zhruba 25 %

17:52 05.07.2020Auto

Predaj automobilov v Európe klesne tento rok o zhruba 25 % v porovnaní s rokom 2019 v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

Muskov najnovší tweet znížil trhovú hodnotu Tesly o miliardy dolárov

Muskov najnovší tweet znížil trhovú hodnotu Tesly o miliardy dolárov

14:35 03.05.2020Auto

Šéf americkej automobilky Tesla Elon Musk niekoľkými mimoriadnymi príspevkami na sieti Twitter znížil trhovú hodnotu spoločnosti o miliardy dolárov.

Pandémia môže zlikvidovať v nemeckom automobilovom sektore vyše 100.000 miest

Pandémia môže zlikvidovať v nemeckom automobilovom sektore vyše 100.000 miest

16:57 29.03.2020Auto

Nemeckému automobilovému sektoru hrozí v dôsledku pandémie nového koronavírusu strata viac než 100.000 pracovných miest.

Toyota na budúci týždeň obnoví výrobu v troch závodoch v Číne

Toyota na budúci týždeň obnoví výrobu v troch závodoch v Číne

11:43 16.02.2020Auto

Japonská automobilka Toyota Motor v sobotu (15. 2.) oznámila, že na budúci týždeň plánuje obnoviť výrobu v troch zo svojich štyroch hlavných závodov v Číne.