• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 18.7.2019Meniny má Kamila
16°Bratislava

Toyota ukázala nové elektromobily C-HR a IZOA, už mieria do výroby!

  • 11:35 01.05.2019
  • Bratislava
Toyota ukázala nové elektromobily C-HR a IZOA, už mieria do výroby!

SUV-čko Toyota C-HR bude jazdiť aj výlučne na batérie, ale pre nás je novinka predovšetkým spestrením informačného mixu. V predaji bude iba v Číne, čo je dôvod, pre ktorý si ako dejisko premiéry výrobca vybral práve Šanghaj.

Spoločnosť Toyota predstavila na autosalóne Auto Shanghai 2019 dva nové elektrické modely. Nová Toyota C-HR a s ňou spríbuznený model IZOA sú prvými elektromobilmi Toyoty na batérie, ktoré debutujú v Číne. Do autosalónov sa dostanú na budúci rok.

Elektrickú Toyotu C-HR budú vyrábať v továrni GAC-Toyota a model IZOA v závode FAW-Toyota. Nový model má pozmenenú prednú masku so zmenšenou mriežkou chladiča, čisto elektrický motor si totiž vyžaduje menej chladenia. Toyota zatiaľ o nových vozidlách neposkytla žiadne technické informácie. Isté je, že na čínsky trh sa dostanú v prvej polovici roka 2020.

Toyota v Šanghaji predstavila aj mnoho ďalších elektrifikovaných automobilov - hybridné verzie RAV4, ktoré debutujú na tomto trhu, modely Alphard a Vellfire, Corolla a Levin vo verziách plug-in hybrid dostupných v Číne od marca tohto roku.

Toyota RHOMBUS

Atrakciou stánku Toyoty je aj koncepčný model RHOMBUS – elektromobil, vyvinutý v Toyota Motor Engineering & Manufacturing China, v centre výskumu a vývoja Toyoty v Číne.

Viceprezident spoločnosti Toyota Moritaka Yoshida tiež prezradil: „Od roku 2017 robí Toyota v Číne testy vodíkového modelu Mirai. Uvažujeme aj o zavedení ďalších modelov na palivové články na čínsky trh, vrátane autobusu FC Coaster”.

Značka plánuje zintenzívniť elektrifikáciu svojho modelového radu tak, aby do roku 2030 predávala 5,5 milióna elektrifikovaných áut ročne - tento počet v súčasnosti predstavuje polovicu predaja Toyoty vo svete. Aktuálne predáva v strednej a západnej Európe 50 % hybridov z celkového objemu predaja. Do februára 2019 predstavoval celosvetový predaj elektrifikovaných automobilov japonského výrobcu takmer 13 miliónov áut, počnúc prvou generáciou Priusu v roku 1997. Tieto vozidlá umožnili znížiť emisie CO2 o viac ako 103 miliónov ton.

V novembri 2018 na veľtrhu China International Import Expo v Šanghaji predstavila Toyota novú koncepciu mobility, založenú na elektrifikácii, informatizácii a umelej inteligencii. Príkladom jej implementácie do života je systém e-Pallete založený na elektrických a autonómnych vozidlách pre univerzálne použitie. Blížiace sa Letné olympijské hry a Letné paralympijské hry 2020 v Tokiu budú príležitosťou na predstavenie tohto konceptu v praxi. Získané skúsenosti využijú aj počas Zimných olympijských hier 2022 v Pekingu.

Zdroj: Autoviny.sk

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: autoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jaguar Land Rover bude vyrábať elektromobily v Británii

Jaguar Land Rover bude vyrábať elektromobily v Británii

13:59 30.06.2019Auto

Najväčší britský výrobca automobilov Jaguar Land Rover (JLR) oznámi na budúci týždeň plány na výrobu elektromobilov vo svojej továrni v anglickom Castle Bromwich.

Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

8:14 23.06.2019Auto

Cestovanie so štvornohým parťákom je čoraz populárnejšie, či už ide o výlety do prírody, k jazeru alebo aj na dovolenky. Viete ale, čo by ste mali urobiť, aby ste svojho psíka chránili pred horúčavami?

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

17:35 21.06.2019Auto

Pri dodržaní týchto základných pravidiel dokážete ušetriť nielen spotrebu, ale aj vaše zdravie!

Dacia Duster už len s turbom! Toto je náhrada za atmosférickú 1.6 SCe

Dacia Duster už len s turbom! Toto je náhrada za atmosférickú 1.6 SCe

21:24 18.06.2019Auto

Nový agregát bude mať nižší objem a turbo.