• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 23.4.2019Meniny má Vojtech
11°Bratislava

Potraviny so zápornými kalóriami: Takáto je pravda o nich

  • 20:08 17.04.2019
  • Montgomery
Potraviny so zápornými kalóriami: Takáto je pravda o nich

Niektoré potraviny na trhu sa tvária tak, že vás zbavia prebytočnej váhy len vďaka tomu, že ich budete často jesť. Nový výskum odhalil ich skutočné atribúty.

Možno ste zachytili nedávno rozšírené klebety o potravinách s obsahom takzvaných „záporných kalórií“. Tieto potraviny údajne obsahujú tak málo kalórií, že ich jedením a trávením ich spálite oveľa viac, takže v konečnom dôsledku schudnete.

Proti tejto hypotéze namietalo množstvo vedcov, a dnes sa napokon podarilo vyvrátiť ju.

Podvod zvaný záporné kalórie

Negatívne kalórie sa často pripisujú potravinám s nízkym obsahom kalórií a vysokým obsahom vody. Tieto kritériá spĺňa napríklad zeler, hlávkový šalát, grapefruit a šalátová uhorka. Toto ovocie a zeleninu môžete často nájsť ako základ krátkodobých aj dlhodobých diét.

Najčastejšie sa záporné kalórie pripisujú zeleru, a ten sa aj stal vzorkou na skúmanie v rámci výskumu na pôde Univerzity v Alabame.

Vedci na určitý čas kŕmili jašterice agamy bradaté čisto zelerovou diétou a sledovali, koľko kalórií plazy stratili pri trávení a vylučovaní po každej dávke jedla. Agamám v organizme ostala priemerne štvrtina kalórií z každého skonzumovaného jedla. Tretina sa spálila pri trávení, 43 percent sa stratilo prostredníctvom stolice alebo moču a zvyšných 24 percent absorboval organizmus agám.

Agama bradatá (pogona vitticeps)

Možno sa pýtate, prečo sa pri výskume použili práve agamy bradaté? Využitie jašteríc nie je nutné, no v tomto prípade sa javí ako najefektívnejšie riešenie. Väčšina z nich patrí medzi všežravce a ich tráviaca sústava sa podobá ľudskej. Agamy sú navyše poslušné, a zdá sa, že im chutí zeler.

Štúdia teda dospela k záveru, že negatívne, respektíve záporné kalórie sú mýtus, hoci je pravda, že ich kalorické hodnoty nepostačujú na pokrytie bazálneho metabolizmu. Priemerná dospelá žena by napríklad musela denne zjesť 12,6 kíl surového zeleru, 9 kíl surových rajčín a 4,3 kilogramy surovej mrkvy, aby získala odporúčanú dávku všetkých potrebných živín.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, biorxiv.org, iflscience.com, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jedným z možných riešení epidémie obezity je daň z cukru

Jedným z možných riešení epidémie obezity je daň z cukru

10:43 20.04.2019Zdravie

Epidémia obezity vyvoláva tlak na zdravotný systém aj na vznik politických riešení. Jedným z nich je aj takzvaná „daň z cukru“, ktorú v uplynulých rokoch zaviedli vo viacerých štátoch sveta.

Červené fľaky okolo úst: Čo ich spôsobuje, a ako sa ich zbaviť?

Červené fľaky okolo úst: Čo ich spôsobuje, a ako sa ich zbaviť?

20:03 19.04.2019Zdravie

Prečo si okolo úst niekedy nájdeme červené fľaky? Čo ich spôsobuje, a ako sa ich môžeme zbaviť pomocou rýchlych a jednoduchých rád?

Veľmi nízke hladiny „zlého“ cholesterolu zvyšujú riziko cievnej mozgovej príhody

Veľmi nízke hladiny „zlého“ cholesterolu zvyšujú riziko cievnej mozgovej príhody

20:30 18.04.2019Zdravie

Dokonca aj nízke hladiny cholesterolu môžu predstavovať zdravotné riziko.

Opaľovací krém má prekvapivý účinok na zdravie ciev

Opaľovací krém má prekvapivý účinok na zdravie ciev

19:38 18.04.2019Zdravie

Na zdravie ciev môže vplývať dokonca aj nanášanie krému na opaľovanie.

Takúto úlohu hrá imunitný systém pri vzniku zubných kazov

Takúto úlohu hrá imunitný systém pri vzniku zubných kazov

20:35 17.04.2019Zdravie

Ak ste si mysleli, že imunitný systém je tu len preto, aby nás chránil pred ochoreniami, boli ste na omyle. Takto sa správa pri vzniku zubných kazov.