• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 22.7.2019Meniny má Magdaléna
20°Bratislava

Potraviny so zápornými kalóriami: Takáto je pravda o nich

  • 20:08 17.04.2019
  • Montgomery
Potraviny so zápornými kalóriami: Takáto je pravda o nich

Niektoré potraviny na trhu sa tvária tak, že vás zbavia prebytočnej váhy len vďaka tomu, že ich budete často jesť. Nový výskum odhalil ich skutočné atribúty.

Možno ste zachytili nedávno rozšírené klebety o potravinách s obsahom takzvaných „záporných kalórií“. Tieto potraviny údajne obsahujú tak málo kalórií, že ich jedením a trávením ich spálite oveľa viac, takže v konečnom dôsledku schudnete.

Proti tejto hypotéze namietalo množstvo vedcov, a dnes sa napokon podarilo vyvrátiť ju.

Podvod zvaný záporné kalórie

Negatívne kalórie sa často pripisujú potravinám s nízkym obsahom kalórií a vysokým obsahom vody. Tieto kritériá spĺňa napríklad zeler, hlávkový šalát, grapefruit a šalátová uhorka. Toto ovocie a zeleninu môžete často nájsť ako základ krátkodobých aj dlhodobých diét.

Najčastejšie sa záporné kalórie pripisujú zeleru, a ten sa aj stal vzorkou na skúmanie v rámci výskumu na pôde Univerzity v Alabame.

Vedci na určitý čas kŕmili jašterice agamy bradaté čisto zelerovou diétou a sledovali, koľko kalórií plazy stratili pri trávení a vylučovaní po každej dávke jedla. Agamám v organizme ostala priemerne štvrtina kalórií z každého skonzumovaného jedla. Tretina sa spálila pri trávení, 43 percent sa stratilo prostredníctvom stolice alebo moču a zvyšných 24 percent absorboval organizmus agám.

Agama bradatá (pogona vitticeps)

Možno sa pýtate, prečo sa pri výskume použili práve agamy bradaté? Využitie jašteríc nie je nutné, no v tomto prípade sa javí ako najefektívnejšie riešenie. Väčšina z nich patrí medzi všežravce a ich tráviaca sústava sa podobá ľudskej. Agamy sú navyše poslušné, a zdá sa, že im chutí zeler.

Štúdia teda dospela k záveru, že negatívne, respektíve záporné kalórie sú mýtus, hoci je pravda, že ich kalorické hodnoty nepostačujú na pokrytie bazálneho metabolizmu. Priemerná dospelá žena by napríklad musela denne zjesť 12,6 kíl surového zeleru, 9 kíl surových rajčín a 4,3 kilogramy surovej mrkvy, aby získala odporúčanú dávku všetkých potrebných živín.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, biorxiv.org, iflscience.com, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Cestujete do Egypta, Turecka či Španielska? Toto musíte vedieť

Cestujete do Egypta, Turecka či Španielska? Toto musíte vedieť

VČERA - 20:00Zdravie

Nepokazte si dovolenku ochorením, ktorému sa dá jednoducho vyhnúť. Prečítajte si základné informácie o najčastejších zdravotných rizikách, ktoré v týchto krajinách striehnu na turistov.

V ktorej časti dňa je najlepšie sa vážiť?

V ktorej časti dňa je najlepšie sa vážiť?

20:19 20.07.2019Zdravie

Naučte sa váhu používať efektívne a odvážte sa v správny čas. Tieto rady odborníkov o vážení sa vám zídu, aj keď nechcete schudnúť.

Nafúknuté brucho: Jednoduchý trik, ako tomu zabrániť

Nafúknuté brucho: Jednoduchý trik, ako tomu zabrániť

21:11 18.07.2019Zdravie

Ak máte poobede väčší obvod pásu ako ráno, na vine môže byť nafukovanie.

Tieto listy pomáhajú znižovať krvný tlak

Tieto listy pomáhajú znižovať krvný tlak

20:45 18.07.2019Zdravie

Z listov si môžete pripraviť čaj, ktorý znižuje krvný tlak.

Diabetes: Dokáže syr kontrolovať krvný cukor?

Diabetes: Dokáže syr kontrolovať krvný cukor?

19:43 17.07.2019Zdravie

Nové zistenia ukazujú, že syr má prekvapivý vplyv na krvný cukor.