• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 23.4.2019Meniny má Vojtech
11°Bratislava

Opakované používanie oleja – je bezpečné?

  • 19:09 12.04.2019
  • Bratislava
Opakované používanie oleja – je bezpečné?

Aj vy doma používate olej niekoľkokrát bez toho, aby ste ho vo fritéze či na panvici vymenili? Aké škody tým riskujete?

Dnes nie je žiadnym tajomstvom, že smažené hranolčeky a iné výrobky zhotovené vo fritéze vystavujú konzumenta vyššiemu riziku vzniku rakoviny. Výstrahy však za hlavného pôvodcu zhubných ochorení v tomto prípade označujú opakovane použitý olej. Je pravda, že by sme olej pri príprave jedla nemali použiť viac ako raz?

Zhubné následky viackrát použitého oleja

Nedávny výskum na laboratórnych myšiach preukázal, že horúci rastlinný olej môže iniciovať bunkové zmeny vedúce k zvýšeniu rizika metastázovania rakoviny mliečnej žľazy. Vedci z Univerzity v Illinois pozorovali myši, ktorým počas 16 týždňov podávali niekoľkonásobne prihrievaný sójový olej. Kontrolnú skupinu naopak tvorili hlodavce, ktoré dostávali studený neprihriaty olej.

V štúdii publikovanej na stránkach Cancer Prevention Research vedci približujú, že pre sójový olej sa rozhodli preto, že ide o najčastejšiu voľbu reštaurácií podávajúcich jedlá z fritézy.

Prvé výsledky výskumu sa dostavili už po 20 dňoch. U myší, ktoré konzumovali viac ráz prihriaty olej, bolo možné pozorovať oveľa rýchlejšie metastázovanie nádorových buniek. Metastázy sa u nich najčastejšie tvorili v pľúcach. U myší, ktoré konzumovali studený olej, bol pozorovaný 4-násobne pomalší rast metastáz.

Vedci ďalej dodávajú, že metastázujúce nádory v pľúcach boli u myší, ktoré jedli prihrievaný olej, dvakrát väčšie a oveľa agresívnejšie než nádory myší, ktoré takýto olej nejedli.

Prečo má prihrievaný olej takéto účinky na bunky?

Vedci sa domnievajú, že príčinu možno hľadať v zmene štruktúry oleja pod vplyvom tepelnej úpravy. Pri ohrievaní totiž v oleji vzniká látka akroleín, ktorá je toxická a potenciálne rakovinotvorná.

Takmer všetky fastfoodové reštaurácie používajú olej vo fritéze niekoľkokrát bez toho, aby ho vymenili. Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť jeho škodlivým účinkom, je preto nekonzumovať často jedlo pripravené vo fritéze.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, aacrjournals.org, vesti.ru, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jedným z možných riešení epidémie obezity je daň z cukru

Jedným z možných riešení epidémie obezity je daň z cukru

10:43 20.04.2019Zdravie

Epidémia obezity vyvoláva tlak na zdravotný systém aj na vznik politických riešení. Jedným z nich je aj takzvaná „daň z cukru“, ktorú v uplynulých rokoch zaviedli vo viacerých štátoch sveta.

Červené fľaky okolo úst: Čo ich spôsobuje, a ako sa ich zbaviť?

Červené fľaky okolo úst: Čo ich spôsobuje, a ako sa ich zbaviť?

20:03 19.04.2019Zdravie

Prečo si okolo úst niekedy nájdeme červené fľaky? Čo ich spôsobuje, a ako sa ich môžeme zbaviť pomocou rýchlych a jednoduchých rád?

Veľmi nízke hladiny „zlého“ cholesterolu zvyšujú riziko cievnej mozgovej príhody

Veľmi nízke hladiny „zlého“ cholesterolu zvyšujú riziko cievnej mozgovej príhody

20:30 18.04.2019Zdravie

Dokonca aj nízke hladiny cholesterolu môžu predstavovať zdravotné riziko.

Opaľovací krém má prekvapivý účinok na zdravie ciev

Opaľovací krém má prekvapivý účinok na zdravie ciev

19:38 18.04.2019Zdravie

Na zdravie ciev môže vplývať dokonca aj nanášanie krému na opaľovanie.

Takúto úlohu hrá imunitný systém pri vzniku zubných kazov

Takúto úlohu hrá imunitný systém pri vzniku zubných kazov

20:35 17.04.2019Zdravie

Ak ste si mysleli, že imunitný systém je tu len preto, aby nás chránil pred ochoreniami, boli ste na omyle. Takto sa správa pri vzniku zubných kazov.