Bratislava

Hokejisti Slovana v European Trophy deklasovali Viedeň

• 20:29 09.08.2013
  • BRATISLAVA

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v piatkovom domácom stretnutí v rámci European Trophy 2013 nad rakúskym tímom UPC Viedeň Capitals presvedčivo 6:2.

"Belasí" ešte neprehrali v príprave na novú sezónu 2013/2014 - svoju druhú - v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v ET 2013 v utorok 13. augusta opäť doma proti Sparte Praha.

European Trophy 2013 - piatkový výsledok:

HC Slovan Bratislava (SR) - UPC Viedeň Capitals (Rak.) 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)

Góly: 6. Sersen (Sigalet, Miklík), 9. Sersen (Miklík, Škoula), 20. Andrej Šťastný (T. Mikúš), 23. R. Mráz (I. Ďatelinka), 35. Bartovič (Škoula), 40. L. Hudáček (Sigalet, I. Ďatelinka) - 28. Schlacher, 52. Oulette (Veideman)

Prvá polovica úvodnej tretiny priniesla dva góly Sersena. Bek Slovana s dobrou strelou najprv v 6. min v presilovke o dvoch mužov otvoril skóre a o chvíľu neskôr ďalšou bombou zvýšil na 2:0. V závere prvej časti sa presadil Andrej Šťastný - 3:0.

Krátko po zmene strán skóroval Richard Mráz, na 1:4 znížil v oslabení hosťujúci Schlacher. Štvorgólový náskok prinavrátil Slovanu Bartovič, ktorý tečoval Škoulovu strelu.

V poslednej minúte prostrednej časti hry sa pohral s obrancom Viedne i brankárom Zabom technický krídelník Libor Hudáček a šiestykrát rozjasal domáce publikum. Presilovkový gól hosťujúceho Ouletta v 52. min iba kozmeticky upravil skóre.

Zdroj: WEBNOVINY