• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 23.8.2019Meniny má Filip
20°Bratislava

BMW prvýkrát ukázalo elektrickú i4 a ďalšie elektromobily

  • 8:39 01.04.2019
  • Bratislava
BMW prvýkrát ukázalo elektrickú i4 a ďalšie elektromobily

Pozrite sa na nové elektromobily BMW i4, iX3 a iNEXT.

Značka BMW i už čoskoro rozšíri svoje portfólio o nové modely. Súčasná modelová paleta pozostávajúca z mestského kompaktu i3 a superšportového hybridu i8 medzi seba príjme štvordverové kupé i4 a ďalšie dva automobily s výlučne elektrickým pohonom.

Zvykli sme si, že takmer vždy, keď BMW hovorí o elektromobilite, necháva sa uniesť obrovskými plánmi, ale v praxi sledujeme iba predaj dnes už starnúcich modelov i3 a i8. Avizovaný iNEXT je nepochybne pôsobivý, ale opäť je tak ambiciózne navrhnutý, že si bude musieť vydobýjať cestu k potencionálnym zákazníkom.

To, čo BMW potrebuje, sú konvenčne vyzerajúce automobily so zachovaným „mníchovským charakterom“ a pohonom, ktorý sa bude páčiť aj úradníkom v Bruseli.

Preto prichádzajú elektromobily i4 a iX3. Predovšetkým i4 sa teraz stáva predmetom záujmu verejnosti, automobilka vôbec prvýkrát ukázala fotografie modelu. Žiadne počítačové vizualizácie, žiadne skice nakreslené na grafickom tablete, ale skutočné fotografie elektromobilov, ktoré sa už testujú na cestách i necestách. V tomto prípade výrobca ukazuje novinku počas testov v zimnom prostredí na severnom polárnom kruhu pri švédskom mestečku Arjeplog.

Predpokladá sa, že i4 bude nástupcom modelu 4 Gran Coupé, medzi jeho pozitívne stránky bude patriť menej výrazný vzhľad (rozumej viac podobný konvenčným modelom výrobcu), dojazd až 600 kilometrov a zrýchlenie z nuly na 100 km/h už za štyri sekundy. Maximálna rýchlosť elektromobilu 200 km/h by mala presvedčiť každého o tom, že jeho teritóriom budú aj diaľnice.

Automobily budú využívať už piatu generáciu elektrického pohonu BMW eDrive a model iNEXT bude postavený na novej modulárnej platforme, s ktorou má nemecký automobilový koncern veľké plány. iNEXT má prísť na trh už o dva roky, elektrické SUV X3 už budúci rok.

BMW chce mať do roku 2025 v predaji až 12 rôznych elektromobilov. Pôjde nielen o elektrifikované verzie modelov, ktoré dnes jazdia na spaľovacie motory, ale aj o samostatne vyvinuté elektromobily postavené od základu.

Zdroj: Autoviny.sk

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Autoviny.sk, Erik Stríž, Foto: BMW Group
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prečo je dobré vypnúť klimatizáciu 5 - 10 minút pred dojazdom do cieľa

Prečo je dobré vypnúť klimatizáciu 5 - 10 minút pred dojazdom do cieľa

9:10 20.08.2019Auto

Najčastejším problémom, ktorý stojí za nefunkčnosťou klimatizácie, je únik chladiacej kvapaliny.

Mercedes svojou reklamou na SUV od AMG vyvolal vlnu tvrdej kritiky

Mercedes svojou reklamou na SUV od AMG vyvolal vlnu tvrdej kritiky

15:12 03.08.2019Auto

Vzhľadom na súčasné diskusie o globálnom otepľovaní a klimatických zmenách sa na hlavu Mercedesu zosypala tvrdá kritika pre reklamu na upravený model SUV dcérskej značky AMG.

Elektromobily sú nevyhnutné, no pretrvajú aj spaľovacie pohony

Elektromobily sú nevyhnutné, no pretrvajú aj spaľovacie pohony

16:12 28.07.2019Auto

Gregor Strassl, šéf najväčšieho rakúskeho súkromného predajcu vozidiel Denzel, považuje príchod elektromobilov za nevyhnutný, no uprednostňuje spoločné používanie spaľovacích motorov, elektrických a hybridných pohonov.

6 tajomstiev o vašom aute, ktoré poznajú len experti

6 tajomstiev o vašom aute, ktoré poznajú len experti

19:41 22.07.2019Auto

Tieto triky poznajú mnohí experti, no len neradi sa o ne delia.

Flixmobility rozšíri ponuku o zdieľanú automobilovú mobilitu

Flixmobility rozšíri ponuku o zdieľanú automobilovú mobilitu

13:04 20.07.2019Auto

Spoločnosť Flixmobility, ktorá prevádzkuje autobusovú prepravu pod značkou Flixbus, plánuje vstúpiť na trh zdieľanej mobility.