• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 22.7.2019Meniny má Magdaléna
19°Bratislava

BMW prvýkrát ukázalo elektrickú i4 a ďalšie elektromobily

  • 8:39 01.04.2019
  • Bratislava
BMW prvýkrát ukázalo elektrickú i4 a ďalšie elektromobily

Pozrite sa na nové elektromobily BMW i4, iX3 a iNEXT.

Značka BMW i už čoskoro rozšíri svoje portfólio o nové modely. Súčasná modelová paleta pozostávajúca z mestského kompaktu i3 a superšportového hybridu i8 medzi seba príjme štvordverové kupé i4 a ďalšie dva automobily s výlučne elektrickým pohonom.

Zvykli sme si, že takmer vždy, keď BMW hovorí o elektromobilite, necháva sa uniesť obrovskými plánmi, ale v praxi sledujeme iba predaj dnes už starnúcich modelov i3 a i8. Avizovaný iNEXT je nepochybne pôsobivý, ale opäť je tak ambiciózne navrhnutý, že si bude musieť vydobýjať cestu k potencionálnym zákazníkom.

To, čo BMW potrebuje, sú konvenčne vyzerajúce automobily so zachovaným „mníchovským charakterom“ a pohonom, ktorý sa bude páčiť aj úradníkom v Bruseli.

Preto prichádzajú elektromobily i4 a iX3. Predovšetkým i4 sa teraz stáva predmetom záujmu verejnosti, automobilka vôbec prvýkrát ukázala fotografie modelu. Žiadne počítačové vizualizácie, žiadne skice nakreslené na grafickom tablete, ale skutočné fotografie elektromobilov, ktoré sa už testujú na cestách i necestách. V tomto prípade výrobca ukazuje novinku počas testov v zimnom prostredí na severnom polárnom kruhu pri švédskom mestečku Arjeplog.

Predpokladá sa, že i4 bude nástupcom modelu 4 Gran Coupé, medzi jeho pozitívne stránky bude patriť menej výrazný vzhľad (rozumej viac podobný konvenčným modelom výrobcu), dojazd až 600 kilometrov a zrýchlenie z nuly na 100 km/h už za štyri sekundy. Maximálna rýchlosť elektromobilu 200 km/h by mala presvedčiť každého o tom, že jeho teritóriom budú aj diaľnice.

Automobily budú využívať už piatu generáciu elektrického pohonu BMW eDrive a model iNEXT bude postavený na novej modulárnej platforme, s ktorou má nemecký automobilový koncern veľké plány. iNEXT má prísť na trh už o dva roky, elektrické SUV X3 už budúci rok.

BMW chce mať do roku 2025 v predaji až 12 rôznych elektromobilov. Pôjde nielen o elektrifikované verzie modelov, ktoré dnes jazdia na spaľovacie motory, ale aj o samostatne vyvinuté elektromobily postavené od základu.

Zdroj: Autoviny.sk

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Autoviny.sk, Erik Stríž, Foto: BMW Group
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Flixmobility rozšíri ponuku o zdieľanú automobilovú mobilitu

Flixmobility rozšíri ponuku o zdieľanú automobilovú mobilitu

13:04 20.07.2019Auto

Spoločnosť Flixmobility, ktorá prevádzkuje autobusovú prepravu pod značkou Flixbus, plánuje vstúpiť na trh zdieľanej mobility.

Jaguar Land Rover bude vyrábať elektromobily v Británii

Jaguar Land Rover bude vyrábať elektromobily v Británii

13:59 30.06.2019Auto

Najväčší britský výrobca automobilov Jaguar Land Rover (JLR) oznámi na budúci týždeň plány na výrobu elektromobilov vo svojej továrni v anglickom Castle Bromwich.

Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

8:14 23.06.2019Auto

Cestovanie so štvornohým parťákom je čoraz populárnejšie, či už ide o výlety do prírody, k jazeru alebo aj na dovolenky. Viete ale, čo by ste mali urobiť, aby ste svojho psíka chránili pred horúčavami?

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

17:35 21.06.2019Auto

Pri dodržaní týchto základných pravidiel dokážete ušetriť nielen spotrebu, ale aj vaše zdravie!