• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 3.12.2020Meniny má Oldrich
Bratislava

Marek Hamšík sa upísal Neapolu do roku 2018

  • 15:47 09.08.2013
  • BRATISLAVA
Marek Hamšík sa upísal Neapolu do roku 2018

Slovenský ofenzívny stredopoliar Marek Hamšík predĺžil o dva roky zmluvu s úradujúcim talianskym futbalovým vicemajstrom SSC Neapol, a to do leta 2018.

Finalizácia kontraktu s lepšími podmienkami sa definitívne spečatila vo štvrtok v Ríme.

Zástupcov médií informoval o tejto skutočnosti pri príležitosti otvorenia novej webovej stránky csm-agency.sk na piatkovom stretnutí hráčov agent a zároveň riaditeľ spomenutej agentúry Juraj Vengloš.

"Marek je spokojný, dostal veľmi kvalitnú zmluvu, veď je to jeden z piatich najlepšie hodnotených hráčov talianskej ligy. Neapol mal interes a prišlo k dohode," uviedol Juraj Vengloš a pokračoval: "Vo štvrtok v Ríme sme dohodli konkrétnosti a detaily. O Marekovom predĺžení zmluvy sme rokovali už dlhšie, toto bolo záverečné tretie stretnutie. S prezidentom Neapola Aureliom De Laurentiisom sa už dobre poznáme, veď išlo už o štvrté predĺženie zmluvy s Hamšíkom. Rokovania boli korektné. Ide o zmluvu, hodnú Hamšíkových kvalít. Všetky zainteresované strany vyslovili spokojnosť. Vedenie neapolského klubu sa teší, že sa im podarilo udržať Mareka až do roku 2018. Môj klient mal samozrejme aj iné ponuky, napokon však prišlo k dohode a zostáva v SSC. Navyše Neapol je stabilizovaný, je to jeden z mála klubov v Taliansku, ktorý nejde do mínusu, majú tam vykrytý rozpočet."

V lete odišiel z Neapola uruguajský kanonier Edinson Cavani, za ktorého zaplatil francúzsky majster Paríž Saint-Germain odstupné 64 miliónov eur. "Výstupnú klauzulu ako u Cavaniho sme teraz pri Hamšíkovom predĺžení zmluvy nezakomponovali," informoval Juraj Vengloš a doplnil: "Dávať 50 či 60 miliónov je nezmysel. Marek má korektnú dohodu s majiteľom klubu Laurentiisom. V mužstve pôsobí už šesť rokov. Keby chcel, môže odísť."

Marek Hamšík prišiel do Neapola v roku 2007 z Brescie, predtým krátko pôsobil v Slovane Bratislava. Odchovanec Jupie Podlavice odohral doteraz za "partenopei" vo všetkých súťažiach 255 stretnutí s bilanciou 67 presných zásahov. Hamšík s Neapolom vyhral v sezóne 2011/2012 národný pohár, v uplynulom ročníku skončil s SSC na druhom mieste v Serie A a predstaví sa v skupinovej fáze Ligy majstrov 2013/2014. V drese seniorskej slovenskej reprezentácie odohral dovedna 64 duelov a strelil 10 gólov, do 14. augusta 2012 bol jej kapitánom.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nádej pre Schumachera: Absolvuje dôležitú operáciu

Nádej pre Schumachera: Absolvuje dôležitú operáciu

9:45 11.06.2020Športové

Michael Schumacher absolvuje operáciu, pri ktorej mu aplikujú kmeňové bunky.

Volko v Madride na 60 m prekonal slovenský rekord o dve stotiny

Volko v Madride na 60 m prekonal slovenský rekord o dve stotiny

23:31 21.02.2020Športové

Slovenský šprintér Ján Volko skončil tretí v novom národnom rekorde 6,55 sekundy v piatkovom finále na 60 m na WAIT v Madride.

Zomrel bývalý reprezentant Vladimír Svitek

Zomrel bývalý reprezentant Vladimír Svitek

9:13 18.02.2020Športové

Vo veku 57 rokov zomrel dvojnásobný majster Československa.

Fantastická Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore

Fantastická Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore

14:42 16.02.2020Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore.

Vlhová vyhrala obrovský slalom spoločne s Brignoneovou

Vlhová vyhrala obrovský slalom spoločne s Brignoneovou

15:17 18.01.2020Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Sestriere.