• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 20.3.2019Meniny má Vítazoslav, Klaudius
Bratislava

Jaga Jazzist zavítajú opäť na Slovensko

  • 6:50 05.03.2019
  • Bratislava
Jaga Jazzist zavítajú opäť na Slovensko

Orchestrálny fenomén z Nórska vystúpi v bratislavskom v klube MMC.

Toto fantastické zoskupenie umelcov učarovalo slovenskému auditóriu prvýkrát na festivale Hodokvas už v roku 2006 a následne v Bratislave na jeseň 2015, kde v rámci tour pri predstavení albumu Starfire beznádejne vypredali Ateliér Babylon.

Pre mnohých to bol v tom čase koncert roka a bolo len otázkou času kedy sa opätovne vrátia na miesto činu.

Kapela, ktorá je považovaná za absolútne jeden z najvzácnejších hudobných produktov nórskeho muzikálneho raja, ponúka ojedinelý fond hudobnej kvality, ktorá sa žánrovo nedá ohraničiť a limity ich možností presahujú akúkoľvek formu kategorizácie.

Toto dokonale zosynchronizované hudobné teleso produkuje inštrumentálnu zmes nápadov, progresívne a nepredvídateľne vyviera do erupcie nekonvenčnosti a svojím mohutným nadžánrovým presahom dotvára svojmu dielu punc drahocennej originality.

Ansámbel, aktuálne deviatich muzikantov, servíruje na pódiu v jeden moment kultúru jazzu, graduje v línii post-rocku a vzápätí prezlečený do kroja folklórneho šialenstva prerastá do elektro evolúcie.

Jaga Jazzist, preslávení svojimi energickými živými vystúpeniami majú vo svojim portfóliu 7 štúdiových albumov počas 25 rokov na scéne. Ich koncerty sú postavené na nadčasovej kompozícii a pódium vybavené až desiatkami rozmanitého hudobného arzenálu.

Počas svojej existencie si vytvorili na svetovom hudobnom poli fantastické renomé a ocenenia od kritiky a aj samotných hudobníkov.

Do Bratislavy sa aj vďaka veľkému ohlasu fanúšikov vracajú v rámci turné po štyroch rokoch. Tentokrát ich umeleckú show pohosti klub MMC.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: csmf.sk, Foto: csmf.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zomrel priekopník surf rockovej hudby Dick Dale

Zomrel priekopník surf rockovej hudby Dick Dale

20:02 18.03.2019Kultúra

Hudobník zomrel v sobotu na bližšie nešpecifikované zdravotné problémy, informoval denník The Guardian a ďalšie spravodajské médiá.

Peter Nagy oslávi životné jubileum koncertným turné

Peter Nagy oslávi životné jubileum koncertným turné

8:47 14.03.2019Kultúra

Spevák, skladateľ, textár, hudobník, fotograf a producent Peter Nagy bude mať 9. apríla 60. narodeniny. Oslávi ich tým najlepším spôsobom - koncertným turné Peter Nagy 60 CZ/SK Tour.

František Nedvěd oslavuje 50 rokov na scéne, odohrá viac ako 100 koncertov

František Nedvěd oslavuje 50 rokov na scéne, odohrá viac ako 100 koncertov

10:10 12.03.2019Kultúra

Jedna z najvýznamnejších osobností českej country hudby, folku a trampskej piesne plánuje aj v tomto roku odohrať 100 koncertov po celom Česku a Slovensku. TASR informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

Španielska speváčka Rosalía je ďalšou hviezdou Colours of Ostrava

Španielska speváčka Rosalía je ďalšou hviezdou Colours of Ostrava

9:15 08.03.2019Kultúra

Medzinárodný hudobný festival Colours of Ostrava pripravil po Florence + The Machine na tento ročník ďalšiu koncertnú premiéru.