• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 20.3.2019Meniny má Vítazoslav, Klaudius
Bratislava

Prvé obžaloby v prípade vraždy Kuciaka by mali byť do pár mesiacov

  • 12:20 17.02.2019
  • Bratislava
Prvé obžaloby v prípade vraždy Kuciaka by mali byť do pár mesiacov

Prvé obžaloby v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej by mali byť podané do pár mesiacov. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to pripustil generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár.

Nechcem sľubovať to, čo sa nedá splniť, ale návrhy na obžaloby by mali byť podané do pár mesiacov. Možno, možno už počas leta,“ uviedol Čižnár.

O tom, či sú k dispozícii jasnejšie vedomosti o objednávateľoch, povedal, že existujú indície, no v danej situácii presnejšie informácie konkretizovať nemožno. „Len čo to bude možné, budeme informovať,“ zdôraznil.

Je presvedčený, že vyšetrovanie je promptné a prináša výsledky. Práve tie sú podľa neho najlepšou odpoveďou na spochybňovanie, ktorému bolo vyšetrovanie od začiatku vystavené, i zo strany niektorých vrcholových politikov. Čižnár opätovne deklaroval svoju dôveru v dozorových prokurátorov a celý vyšetrovací tím.

Mrzia ho však úniky informácií, potvrdil, že v tejto veci sa konajú dve trestné stíhania. Nemyslí si, že uniknuté informácie posúvajú vyšetrovanie dopredu, skôr naopak. „Ak sa informácie dostávajú von skôr, ako boli overené, tak to vyšetrovaniu nepomáha,“ uviedol. „Ak by sa niektoré procesy nemuseli začať skôr, ako sme chceli, pod tlakom že sú niektoré informácie vonku, možno by sme teraz boli bližšie k objednávateľom. Netvrdím, že by to tak bolo, alebo možné to je,“ povedal.

Ozrejmil, že únik informácií sťažuje vyšetrovateľom ich plánovaný postup. „Máte stanovený premyslený postup a koordináciu vypočutia svedkov, aby ste sa dostávali k čoraz väčšiemu množstvu relevantných informácií. A zrazu musíte celý postup meniť a komparácia jednotlivých informácií je zložitejšia,“ uviedol.

Pri príležitosti blížiaceho sa výročia vraždy novinára a jeho priateľky by mali vyšetrovatelia urobiť odpočet doterajších činností. „Myslím, že v krátkom čase takýto odpočet toho, čo sa stihlo, čo sa urobilo, čo sa podarilo, príde,“ uviedol.

Vyjadril sa aj k informáciám, že novinár mal byť pred vraždou unesený. „Boli zachytené takéto úvahy, ale už sa v nich nepokračovalo,“ povedal.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
RVR udelila Markíze pokutu vyše 30.000 eur, Joj Plus 8000 eur

RVR udelila Markíze pokutu vyše 30.000 eur, Joj Plus 8000 eur

DNES - 16:39Domáce

Rada pre vysielanie a retransmisiu udeľovala licencie aj pokuty vysielateľom. Markíza má zaplatiť vyše 30.000 eur, Joj Plus 8000 eur. Informovala o tom hovorkyňa RVR Ivana Furjelová.

Fico: Štát je dnes vlastníkom bytu, v ktorom bývam

Fico: Štát je dnes vlastníkom bytu, v ktorom bývam

DNES - 16:33Domáce

Predseda strany Smer-SD Robert Fico si podľa vlastných slov počká na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty v súvislosti so svojím odsťahovaním z bytu podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorého minulý týždeň odsúdili.

Fico opäť poprel existenciu nahrávky rozhovoru s Vadalom

Fico opäť poprel existenciu nahrávky rozhovoru s Vadalom

DNES - 16:01Domáce

Fico médiám na stredajšej tlačovej konferencii pripomenul, že nehľadali dôkazy o týchto kontaktoch.

Do škôlok majú byť po novom prijaté len zaočkované deti

Do škôlok majú byť po novom prijaté len zaočkované deti

DNES - 15:06Domáce

Ministerstvo zdravotníctva chce týmto krokom chrániť detskú populáciu.

Trenčianski policajti zachránili život 52-ročnej žene, chcela skočiť pod vlak

Trenčianski policajti zachránili život 52-ročnej žene, chcela skočiť pod vlak

DNES - 13:18Domáce

Keď žena zbadala vlak, rozbehla sa smerom k nemu s úmyslom skočiť.