• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 24.8.2019Meniny má Bartolomej
30°Bratislava

11 najlepších druhov ovocia na spaľovanie tuku

  • 19:54 07.02.2019
  • Bratislava
11 najlepších druhov ovocia na spaľovanie tuku

Prinášame vám zoznam niekoľkých druhov ovocia, ktoré vám pomôžu pri spaľovaní prebytočného tuku.

Pri redukcii telesnej hmotnosti je dôležité nielen určité potraviny obmedziť, ale si aj dopriať také, ktoré vám vo vašom úsilí pomôžu. Konzumácia ovocia je skvelý spôsob, ako začať spaľovať tuk a obmedziť chute na sladké. Viaceré vedecké štúdie potvrdili, že príjem ovocia súvisí so stratou hmotnosti.

Ovocie nemusí byť veľmi kalorické, ak si vyberiete tie správne druhy, dokáže vás zasýtiť a je plné živín. Štúdie potvrdili, že konzumácia určitých druhov ovocia dokáže efektívne spaľovať tuk. Tieto druhy ovocia by ste preto mali konzumovať častejšie.

Jablká

Jablká sú jedným z najbohatších zdrojov vlákniny. Štúdie ukazujú, že vláknina je neoddeliteľnou súčasťou znižovania viscerálneho tuku (vútorný brušný tuk). Štúdie naznačujú, že vyšší denný príjem rozpustnej vlákniny je účinný pri znižovaní brušného tuku o 3,7% počas obdobia piatich rokov.

Marhule

Čerstvé marhule sú dobrým zdrojom nerozpustnej vlákniny pre ľudí s nízkotučnou stravou. Vláknina absorbuje väčšie množstvo vody a pomôže vás zasýtiť na dlhšiu dobu.

Melón kantalup

Vnútorné zápaly umožňujú, aby sa tuk v našom tele ľahšie ukladal. Kantalupy obsahujú protizápalové látky a tiež antioxidanty, ktoré pomáhajú odstraňovať zápaly v tele.

Avokádo

Avokádo je známe tým, že má vysoký obsah tuku, ale menej známym faktom je, že pomáha pri spaľovaní tuku. Vysoké množstvá omega-9 mastných kyselín, ktoré patria do skupiny mono-nasýtených tukov, pomáhajú pri metabolických procesoch, ktoré premieňajú tuk na energiu.

Banány

Banány možno patria medzi vysoko kalorické druhy ovocia, no pri striedmej konzumácii sú skvelé na znižovanie telesného tuku. Zasýtia nás na dlhšiu dobu a vysoký obsah magnézia a draslíka pomáha pri problémoch s trávením a nadúvaním.

Medový melón

Medový melón je bohatý na množstvo živín a vitamínov. Obsahuje veľa vitamínu C, ktorý posilňuje náš imunitný systém a bojuje proti tvorbe tukov. Je tiež skvelým zdrojom vitamínov zo skupiny B, ktoré rozkladajú tuky a premieňajú ich na energiu.

Čučoriedky

Všetky druhy bobuľového ovocia prinášajú veľké zdravotné benefity, ale čučoriedky im v tomto kraľujú. Majú vysoký obsah antioxidantov, ktoré pomáhajú pri boji s tukom. Antioxidanty pomáhajú urýchliť metabolizmus, ktorý je vďaka tomu oveľa efektívnejší pri spaľovaní kalórií.

Kokos

Kokosové orechy sú prirodzene sladké a malé porcie vás dokážu efektívne zasýtiť a vďaka tomu ľahšie obmedzíte príjem potravy. Sú tiež nabité triglyceridmi stredného reťazca, ktoré môžu zvýšiť účinnosť metabolizmu až o 30%.

Grapefruit

Výskum ukázal, že konzumácia polovice grapefruitu pred jedlom znižuje brušný tuk a hladiny cholesterolu. Účastníkom v štúdii sa podarilo schudnúť takmer 3 cm v páse, keď v rámci vyváženej stravy pred jedlom zjedli grapefruit.

Citrón

Je všeobecne známe, že citróny sú skvelé na detoxikáciu. Citróny pomáhajú detoxikovať pečeň, ktorá je kľúčová pri trávení jedla a spaľovaní tuku. Citróny tiež zabraňujú ukladaniu tuku v tele.

Hrušky

Hrušky sú prirodzene bohaté na vlákninu a draslík. Vďaka tomu nás rýchlejšie zaplnia, čo znamená, že dokážeme obmedziť príjem potravy. Hrušky sú tiež prospešné v boji proti nadúvaniu a zmierňujú hladiny cholesterolu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, foodworldblog.com, ncbi.nlm.nih.gov, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Čo by sa stalo s vaším telom, ak by ste vypili len jeden pohár vody za deň?

Čo by sa stalo s vaším telom, ak by ste vypili len jeden pohár vody za deň?

VČERA - 21:11Zdravie

Lekári často zdôrazňujú dôležitosť pitného režimu počas dňa. Ako by však vyzerali reálne následky toho, že by ste cez deň vypili len jediný pohár vody?

9 prekvapivých vecí, ktoré zhoršujú príznaky PMS

9 prekvapivých vecí, ktoré zhoršujú príznaky PMS

VČERA - 19:30Zdravie

Pokiaľ patríte k ženám, ktoré len s ťažkosťami prežívajú príznaky predmenštruačného syndrómu, nezhoršujte svoj stav niektorou z týchto vecí.

Vedci objavili neželané účinky fluoridu v pitnej vode na tehotné ženy

Vedci objavili neželané účinky fluoridu v pitnej vode na tehotné ženy

21:11 22.08.2019Zdravie

Výskum rozoberá spojenie medzi konzumáciou fluoridovanej vody počas tehotenstva a zdravím narodených detí.

Odborníci vyvrátili najväčší mýtus o infarkte

Odborníci vyvrátili najväčší mýtus o infarkte

20:18 22.08.2019Zdravie

O tomto „fakte“ o infarkte sa hovorí často, no skutočnosť znie celkom inak.

7 nápojov pred spaním, ktoré vám pomôžu schudnúť

7 nápojov pred spaním, ktoré vám pomôžu schudnúť

21:08 21.08.2019Zdravie

Ak je vaším cieľom schudnúť, doprajte si pred spánkom jeden z týchto nápojov.