• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 25.4.2019Meniny má Marek
13°Bratislava

11 najlepších druhov ovocia na spaľovanie tuku

  • 19:54 07.02.2019
  • Bratislava
11 najlepších druhov ovocia na spaľovanie tuku

Prinášame vám zoznam niekoľkých druhov ovocia, ktoré vám pomôžu pri spaľovaní prebytočného tuku.

Pri redukcii telesnej hmotnosti je dôležité nielen určité potraviny obmedziť, ale si aj dopriať také, ktoré vám vo vašom úsilí pomôžu. Konzumácia ovocia je skvelý spôsob, ako začať spaľovať tuk a obmedziť chute na sladké. Viaceré vedecké štúdie potvrdili, že príjem ovocia súvisí so stratou hmotnosti.

Ovocie nemusí byť veľmi kalorické, ak si vyberiete tie správne druhy, dokáže vás zasýtiť a je plné živín. Štúdie potvrdili, že konzumácia určitých druhov ovocia dokáže efektívne spaľovať tuk. Tieto druhy ovocia by ste preto mali konzumovať častejšie.

Jablká

Jablká sú jedným z najbohatších zdrojov vlákniny. Štúdie ukazujú, že vláknina je neoddeliteľnou súčasťou znižovania viscerálneho tuku (vútorný brušný tuk). Štúdie naznačujú, že vyšší denný príjem rozpustnej vlákniny je účinný pri znižovaní brušného tuku o 3,7% počas obdobia piatich rokov.

Marhule

Čerstvé marhule sú dobrým zdrojom nerozpustnej vlákniny pre ľudí s nízkotučnou stravou. Vláknina absorbuje väčšie množstvo vody a pomôže vás zasýtiť na dlhšiu dobu.

Melón kantalup

Vnútorné zápaly umožňujú, aby sa tuk v našom tele ľahšie ukladal. Kantalupy obsahujú protizápalové látky a tiež antioxidanty, ktoré pomáhajú odstraňovať zápaly v tele.

Avokádo

Avokádo je známe tým, že má vysoký obsah tuku, ale menej známym faktom je, že pomáha pri spaľovaní tuku. Vysoké množstvá omega-9 mastných kyselín, ktoré patria do skupiny mono-nasýtených tukov, pomáhajú pri metabolických procesoch, ktoré premieňajú tuk na energiu.

Banány

Banány možno patria medzi vysoko kalorické druhy ovocia, no pri striedmej konzumácii sú skvelé na znižovanie telesného tuku. Zasýtia nás na dlhšiu dobu a vysoký obsah magnézia a draslíka pomáha pri problémoch s trávením a nadúvaním.

Medový melón

Medový melón je bohatý na množstvo živín a vitamínov. Obsahuje veľa vitamínu C, ktorý posilňuje náš imunitný systém a bojuje proti tvorbe tukov. Je tiež skvelým zdrojom vitamínov zo skupiny B, ktoré rozkladajú tuky a premieňajú ich na energiu.

Čučoriedky

Všetky druhy bobuľového ovocia prinášajú veľké zdravotné benefity, ale čučoriedky im v tomto kraľujú. Majú vysoký obsah antioxidantov, ktoré pomáhajú pri boji s tukom. Antioxidanty pomáhajú urýchliť metabolizmus, ktorý je vďaka tomu oveľa efektívnejší pri spaľovaní kalórií.

Kokos

Kokosové orechy sú prirodzene sladké a malé porcie vás dokážu efektívne zasýtiť a vďaka tomu ľahšie obmedzíte príjem potravy. Sú tiež nabité triglyceridmi stredného reťazca, ktoré môžu zvýšiť účinnosť metabolizmu až o 30%.

Grapefruit

Výskum ukázal, že konzumácia polovice grapefruitu pred jedlom znižuje brušný tuk a hladiny cholesterolu. Účastníkom v štúdii sa podarilo schudnúť takmer 3 cm v páse, keď v rámci vyváženej stravy pred jedlom zjedli grapefruit.

Citrón

Je všeobecne známe, že citróny sú skvelé na detoxikáciu. Citróny pomáhajú detoxikovať pečeň, ktorá je kľúčová pri trávení jedla a spaľovaní tuku. Citróny tiež zabraňujú ukladaniu tuku v tele.

Hrušky

Hrušky sú prirodzene bohaté na vlákninu a draslík. Vďaka tomu nás rýchlejšie zaplnia, čo znamená, že dokážeme obmedziť príjem potravy. Hrušky sú tiež prospešné v boji proti nadúvaniu a zmierňujú hladiny cholesterolu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, foodworldblog.com, ncbi.nlm.nih.gov, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prečo nie je dobrý nápad umývať surové kuracie mäso?

Prečo nie je dobrý nápad umývať surové kuracie mäso?

VČERA - 19:24Zdravie

Aj keď ste na to dodnes boli zvyknutí, nadišiel čas rozlúčiť sa s umývaním surového kuracieho mäsa. Prečo?

Pri rakovine kože je najdôležitejšia včasná diagnostika, pripomínajú odborníci

Pri rakovine kože je najdôležitejšia včasná diagnostika, pripomínajú odborníci

VČERA - 16:55Zdravie

Rakovine kože možno jednoducho predchádzať, no napriek tomu sa jej výskyt na Slovensku zvyšuje.

Ženy by mali myslieť na prevenciu rakoviny prsníka, pripomína lekár

Ženy by mali myslieť na prevenciu rakoviny prsníka, pripomína lekár

VČERA - 9:03Zdravie

"Je potrebné zvyšovať zdravotnú uvedomelosť obyvateľstva," hovorí primár Oddelenia pre ochorenia prsníkovej žľazy v Onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave Vladimír Bella.

Dôležitý vitamín zabraňuje poškodeniu mozgu, mnohí ho však majú nedostatok

Dôležitý vitamín zabraňuje poškodeniu mozgu, mnohí ho však majú nedostatok

20:57 23.04.2019Zdravie

Nedostatočné hladiny tohto vitamínu sú spojené so zmenšením objemu mozgu.

Červené mäso a rakovina: Takéto množstvo zvyšuje riziko zhubného ochorenia

Červené mäso a rakovina: Takéto množstvo zvyšuje riziko zhubného ochorenia

20:33 23.04.2019Zdravie

Konzumácia červeného mäsa prispieva k vzniku onkologických ochorení. Aké množstvo odborníci označili za rizikové?