• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 30.1.2023Meniny má Ema
Bratislava

Handzuša so Stanley cupom vítalo na námestí 6000 ľudí

  • 19:48 08.08.2013
  • BANSKÁ BYSTRICA / TRENČÍN
Handzuša so Stanley cupom vítalo na námestí 6000 ľudí

Na banskobystrickom námestí sa vo štvrtok večer o 18.00 h zhromaždilo približne 6000 ľudí, aby si vychutnali chvíle s hokejistom Michalom Handzušom a slávnym Stanleyho pohárom.

V rámci dvojhodinového podujatia sa vydražili aj jeho dva dresy: klubový banskobystrický za 500 eur a Chicaga Blackhawks za 1000 eur. Vydražená tiež bola hokejka, s ktorou hral Handzuš jeden finálový duel NHL, a to za 850 eur. Financie putovali na charitatívne účely. Traja muži, ktorí sa na dražbe zúčastnili, sa mohli napiť šampanského zo slávneho pohára.

Fanúšikovia 36-ročného útočníka vítali svojho hokejového hrdinu s transparentmi, skandovaním jeho mena či rôznymi sloganmi. Desiatky z nich sa mohli trofeje aj dotknúť, pretože banskobystrický hokejista išiel s ňou medzi ľudí a celým centrom mesta prešiel v otvorenom aute so slovenským automobilovým pretekárom Matejom Homolom.

Po skončení verejného podujatia sa Handzuš presunul na súkromnú párty, kde sa podelí o Stanleyho pohár so svojimi najbližšími a pozvanými hosťami.

Stanleyho pohár prepravil do Banskej Bystrice z Prahy vrtuľník, ktorý o 14.30 h pristál pred pamätníkom Slovenského národného povstania.

Skorší príchod oproti plánu zaskočil i samotného útočníka Chicaga Blackhawks, ktorý si trofej osobne prevzal a za pomoci najbližšieho priateľa Jaroslava Majzela ho zdvihol prvýkrát pod Urpínom nad hlavu.

V Banskej Bystrici slávna trofej ešte nebola. "Chceli sme utajiť príchod Stanleyho pohár, pretože sme sa báli, či to zvládneme organizačne, ak by o tom ľudia vedeli. Chceli sme, aby pohári prišiel v pokoji. Najväčšie oslavy nás čakajú na námestí. Nevadí mi, že prvé stretnutie s pohárom bolo komornejšie. Bol to super pocit dvihnúť pohár nad hlavu. Je to magnet. Mal som obavy, ako ho zdvihnem. Môžem ho zdvihnúť s pomocou najbližších. Som rád, že ho môžem mať v Banskej Bystrici nad hlavou. Koľkokrát bude pri mne, toľkokrát ho budem chcieť zdvihnúť. Budem si musieť pozor, aby som to neprehnal," uviedol Michal Handzuš, ktorý si momentálne doliečuje po operácii ruku. Práve zdravotné problémy ho limitujú pri dvíhaní trofeje nad hlavu.

V piatok pôjde s trofejou do Rooseveltovej nemocnice za detskými pacientmi a potom ju ukáže mladým hokejistom na zimnom štadióne a na hokejbalovom ihrisku základnej školy na Golianovej ulici, ktorú navštevoval. Na tomto ihrisku sa odohrá aj hokejbalový zápas medzi žiakmi z Banskej Bystrice a Spišskej Novej Vsi.

"Nie som nervózny zo samotných akcií. Obával som sa iba toho, ako a kedy pohár príde a ako to všetko zorganizujem. Teraz mám iba obavy, či budú ľudia spokojní. Je to veľký deň pre mňa i moju rodinu a chcem, aby každý z mojich najbližších dostal pomyselný kúsok Stanleyho pohára. Na každého to asi nevyjde a to je to najsmutnejšie. Bohužiaľ, inak sa nedá. Pohár mám iba 24 hodín," uviedol Michal Handzuš.

Pred príchodom Stanleyho pohára do Banskej Bystrice slovenský hokejový reprezentant komunikoval so spoluhráčom z Čiech Michalom Rozsívalom, ktorý si trofej vychutnával od stredy. Obaja hokejisti Chicaga spolu telefonovali. "Volali sme si dnes ráno. Popísal mi svoje pocity, hovoril mi, že je to super a mám si to s pohárom užiť. Je to však veľmi rýchle, ako šprint. Napriek tomu je to paráda a verím, že podobné pocity budem mať aj ja," dodal Handzuš.

Stanleyho pohár zavíta do Trenčína v piatok večer a Marián Hossa pre cennú trofej naplánoval súkromnú akciu. Verejnosti ho už druhýkrát v kariére ukáže až v sobotu popoludní. Od 17.00 h bude program na trenčianskom Zimnom štadióne Pavla Demitru. "Aj Marcel Hossa by bol veľmi rád pri tom, keď jeho brat ukáže Trenčínu pohár už druhý raz, ale nejde to. Žiaľ, povinnosti v jeho klube Dinamo Riga mu to neumožnia," cituje denník Šport Petra Neveriša, európskeho agenta Mariána Hossu.

V oboch lokalitách, Trenčíne aj Banskej Bystrici, je pripravený bohatý sprievodný program - rôzne súťaže, dražby či vystúpenia hudobných kapiel.

Auto šoféroval Matej Homola

Jeden z najúspešnejších automobilových slovenských jazdcov súčasnosti Matej Homola bol vo štvrtok vodičom víťaza hokejového Stanleyho pohára Michala Handzuša po Banskej Bystrici na luxusnom vozidle BMW M6 Cabrio s výkonom 560 koní.

"Voziť Michala Handzuša a Stanleyho pohár v jednom aute je niečo neuveriteľné. Toto sa mi ani nesnívalo. Michal je pre mňa veľkou inšpiráciou a potvrdením, že ak ideš za svojim cieľom a drieš na sebe, tak aj sny sa plnia. Napiť sa z neho, vlastne aj dotknúť sa ho, bude pre mňa veľkou cťou," uviedol Homola. 

Prehľad slovenských hokejistov, ktorí získali Stanleyho pohár:

1961 - Stan Mikita (Chicago Blackhawks)

2003 - Jiří Bicek (New Jersey Devils)

2004 - Martin Cibák (Tampa Bay Lightning)

2008 - Tomáš Kopecký (Detroit Red Wings)

2009 - Miroslav Šatan (Pittsburgh Penguins)

2010 - Marián Hossa a Tomáš Kopecký (Chicago Blackhawks)

2011 - Zdeno Chára (Boston Bruins)

2013 - Marián Hossa a Michal Handzuš (Chicago Blackhawks)

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: SITA
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

18:05 25.01.2023Športové

Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu:

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"

11:35 10.12.2022Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

16:10 20.11.2022Športové

Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

16:21 15.11.2022Športové

"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.

Tragédia na zápase: Divák zomrel po páde na schodoch

Tragédia na zápase: Divák zomrel po páde na schodoch

8:36 03.10.2022Športové

Divák nedeľňajšieho zápasu amerického futbalu medzi tímami NFL Pittsburgh Steelers a New York Jets zomrel po páde na eskalátore na štadióne Acrisure.