Vlhová vyhrala spolu so Shiffrinovou: "Výborné pre nás obe"

• 15:14 01.02.2019
  • Maribor

Vlhová dosiahla svoje druhé víťazstvo v obrovskom slalome v kariére.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová spoločne s Američankou Mikaelou Shiffrinovou zvíťazili v piatkovom obrovskom slalome Svetového pohára v Maribore. Obe zjazdárky dosiahli v súčte oboch kôl rovnaký čas 2:31,31 minúty, tretie miesto obsadila s odstupom 93 stotín sekundy Nórka Ragnhild Mowinckelová.

Dvadsaťtriročná Vlhová dosiahla svoje druhé víťazstvo v obrovskom slalome v kariére, premiérovo triumfovala na konci minulého roka v Semmeringu. Celkovo zvíťazila ôsmykrát na podujatí SP. V tejto sezóne sa už po jubilejný desiaty raz umiestnila na pódiu, v piatich plných ročníkoch seriálu skončila v najlepšej trojke 22-krát. „S Mikaelou po celú sezónu zvádzame niekedy aj veľmi tesné súboje a dnes sme si to prvé miesto podelili. Je to výborné pre nás obe, ja sa z toho veľmi teším,“ uviedla Vlhová v prvej reakcii. Líderka celkového poradia SP Shiffrinová sa na najvyšší stupienok postavila 55-krát. Vlhová je za ňou na druhom mieste priebežného poradia, v hodnotení disciplína sa posunula na tretiu priečku.

Slovenská lyžiarka figurovala po 1. kole na druhej pozícii. Za vedúcou Shiffrinovou zaostala o 48 stotín sekundy. Preteky v Slovinsku poznamenal dážď, no renkingovo najlepšie lyžiarky v tejto disciplíne ešte súťažili na pevnej trati. Z elitnej žrebovanej sedmičky nezvládli ľadové nástrahy Federica Brignoneová ani Viktoria Rebensburgová, čas na porovnanie opäť stanovila čistou jazdou suverénna víťazka predchádzajúceho „obráku“ Shiffrinová. Vlhová so štartovým číslom 7 sa v úvode držala na jej úrovni, za druhým medzičasom však prešla niektoré bránky o čosi širšie a to ju stálo odstup, ktorý v závere skresala pod polsekundy. Okrem nej sa k Američanke ako-tak priblížila jedine Tessa Worleyová, všetky ďalšie pretekárky nabrali viac než sekundové manko.

V druhom kole predviedla Vlhová najlepšiu jazdu, Shiffrinová štvrtú, čo v konečnom súčte znamenalo rovnaký čas a spoločný triumf dvoch veľkých rivaliek v tejto sezóne. „Vedela som, že som v prvom kole urobila chybu. V druhom kole som nemala čo stratiť, chcela som veľa riskovať, urobila som chybu v dolnej strmej pasáži, ináč to však bola perfektná jazda,“ dodala Slovenka. Jej americká súperka mala ešte na poslednom medzičase značný náskok, no stratila ho v závere.