• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 24.8.2019Meniny má Bartolomej
30°Bratislava

2 týždne som každý deň zjedla celé avokádo, aby som zistila, či schudnem

  • 19:58 01.02.2019
  • Svet
2 týždne som každý deň zjedla celé avokádo, aby som zistila, či schudnem

Redaktorka magazínu Popsugar sa obetovala, a svojim čitateľom ponúkla vlastný príbeh o tom, ako do svojej stravy začlenila avokádo. Pomohlo jej toto exotické ovocie schudnúť?

Jenny Sugarová je redaktorka internetového magazínu Popsugar. Ako vegetariánka denne zje veľa potravín s vysokým obsahom sacharidov, ako sú bataty, celozrnné pečivo, datle a podobne. Sacharidy jej síce dodávajú potrebnú energiu pri cvičení, ale človeka veľmi nezasýtia, takže aj Jenny ľahko skĺzne k prejedaniu sa.

Mnohí odborníci v takomto prípade odporúčajú doplniť si stravu zdravými tukmi, vďaka ktorým si človek na dlhšiu dobu dokáže oddialiť pocit hladu. Avokádo je jednou z potravín, ktorá ľuďom dokáže pomôcť pri chudnutí. Ako jeho účinky zafungujú u Jenny?

Môj pokus s avokádom

Bola som zvyknutá jesť avokádo párkrát za týždeň, ale teraz som sa rozhodla, že skúsim zjesť celé jedno avokádo každý deň. Aké to bude? Budem menej hladná? Schudnem alebo priberiem?

  • Ako som postupovala

Prvou zastávkou na mojej ceste k avokádam boli potraviny. Na pokladničnom páse som mala vyložených 7 avokád, a pani za mnou, samozrejme, poznamenala: „Niekto má rád avokáda!“ Usmiala som sa, a odpovedala „hmm, jasné!“

V skutočnosti neboli všetky avokáda len pre mňa. Aj moja rodina ich miluje, a za deň tak bežne minieme jedno – dve avokáda.

Veľa ráz ma zachránil tento užitočný tip: keď je avokádo zrelé, uložte ho do chladničky, kde vydrží až kým sa ho rozhodnete zjesť. Už nikdy viac sa mi tak nestalo, že by som rozrezala to, čo som považovala za zrelé avokádo, len aby som vnútri našla sivé vnútornosti.

  • Ako som sa cítila?

Málokedy som zjedla celé jedno avokádo na jedno posedenie. Prekrojila som ho napoly, a jednu polovicu som zjedla s obedom alebo večerou, a druhú ako dezert, posypanú slnečnicovými semiačkami (moje obľúbené!) alebo natretú na toaste. Večer, keď som mala celé avokádo v bruchu, naozaj som sa cítila spokojnejšie.

Avokáda sú bohaté na vlákninu, a všimla som si, že mi to pomohlo s trávením. Ani po týždni a pol som nebola prejedená z avokáda. Práve naopak – mala som naň ešte väčšiu chuť.

  • Schudla som?

Po pridaní väčšieho množstva tukov do stravy som po jedlách bola rozhodne spokojnejšia a dlhšie naplnená. Veľmi pozitívnym bonusom, ktorý som vôbec nečakala, bolo, že som už nemala také veľké chute na sladké.

Či som schudla? Nie, ale ani som nepribrala, aj keď som si myslela, že priberiem – jedno avokádo totiž obsahuje 365 kalórií. Keďže ma avokádo tak bohate zasýtilo, nejedla som toľko orieškov a dezertov, takže sa to takto vykompenzovalo.

Budem v tom pokračovať? Určite si aspoň 3-4-krát za týždeň doprajem jedno avokádo denne. Páčilo sa mi, ako mi po ňom klesne chuť na sladké. Mám ale pocit, že v ostatných dňoch celkom postačuje polovica avokáda.

Celkovo som spokojná s tým, že som svoje stravovanie obohatila o väčšie množstvo avokáda. Nahradila som ním maslo, pridávam ho do smoothies a využívam ho aj ako prísadu pri pečení. Ľudia stále hovoria, že keď ho budete jesť priveľa, priberiete. Pre mňa to neplatí, takže avokádo má v mojom živote zelenú!

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, popsugar.co.uk, Foto: Unsplash.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Čo by sa stalo s vaším telom, ak by ste vypili len jeden pohár vody za deň?

Čo by sa stalo s vaším telom, ak by ste vypili len jeden pohár vody za deň?

VČERA - 21:11Zdravie

Lekári často zdôrazňujú dôležitosť pitného režimu počas dňa. Ako by však vyzerali reálne následky toho, že by ste cez deň vypili len jediný pohár vody?

9 prekvapivých vecí, ktoré zhoršujú príznaky PMS

9 prekvapivých vecí, ktoré zhoršujú príznaky PMS

VČERA - 19:30Zdravie

Pokiaľ patríte k ženám, ktoré len s ťažkosťami prežívajú príznaky predmenštruačného syndrómu, nezhoršujte svoj stav niektorou z týchto vecí.

Vedci objavili neželané účinky fluoridu v pitnej vode na tehotné ženy

Vedci objavili neželané účinky fluoridu v pitnej vode na tehotné ženy

21:11 22.08.2019Zdravie

Výskum rozoberá spojenie medzi konzumáciou fluoridovanej vody počas tehotenstva a zdravím narodených detí.

Odborníci vyvrátili najväčší mýtus o infarkte

Odborníci vyvrátili najväčší mýtus o infarkte

20:18 22.08.2019Zdravie

O tomto „fakte“ o infarkte sa hovorí často, no skutočnosť znie celkom inak.

7 nápojov pred spaním, ktoré vám pomôžu schudnúť

7 nápojov pred spaním, ktoré vám pomôžu schudnúť

21:08 21.08.2019Zdravie

Ak je vaším cieľom schudnúť, doprajte si pred spánkom jeden z týchto nápojov.