• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 25.4.2019Meniny má Marek
13°Bratislava

2 týždne som každý deň zjedla celé avokádo, aby som zistila, či schudnem

  • 19:58 01.02.2019
  • Svet
2 týždne som každý deň zjedla celé avokádo, aby som zistila, či schudnem

Redaktorka magazínu Popsugar sa obetovala, a svojim čitateľom ponúkla vlastný príbeh o tom, ako do svojej stravy začlenila avokádo. Pomohlo jej toto exotické ovocie schudnúť?

Jenny Sugarová je redaktorka internetového magazínu Popsugar. Ako vegetariánka denne zje veľa potravín s vysokým obsahom sacharidov, ako sú bataty, celozrnné pečivo, datle a podobne. Sacharidy jej síce dodávajú potrebnú energiu pri cvičení, ale človeka veľmi nezasýtia, takže aj Jenny ľahko skĺzne k prejedaniu sa.

Mnohí odborníci v takomto prípade odporúčajú doplniť si stravu zdravými tukmi, vďaka ktorým si človek na dlhšiu dobu dokáže oddialiť pocit hladu. Avokádo je jednou z potravín, ktorá ľuďom dokáže pomôcť pri chudnutí. Ako jeho účinky zafungujú u Jenny?

Môj pokus s avokádom

Bola som zvyknutá jesť avokádo párkrát za týždeň, ale teraz som sa rozhodla, že skúsim zjesť celé jedno avokádo každý deň. Aké to bude? Budem menej hladná? Schudnem alebo priberiem?

  • Ako som postupovala

Prvou zastávkou na mojej ceste k avokádam boli potraviny. Na pokladničnom páse som mala vyložených 7 avokád, a pani za mnou, samozrejme, poznamenala: „Niekto má rád avokáda!“ Usmiala som sa, a odpovedala „hmm, jasné!“

V skutočnosti neboli všetky avokáda len pre mňa. Aj moja rodina ich miluje, a za deň tak bežne minieme jedno – dve avokáda.

Veľa ráz ma zachránil tento užitočný tip: keď je avokádo zrelé, uložte ho do chladničky, kde vydrží až kým sa ho rozhodnete zjesť. Už nikdy viac sa mi tak nestalo, že by som rozrezala to, čo som považovala za zrelé avokádo, len aby som vnútri našla sivé vnútornosti.

  • Ako som sa cítila?

Málokedy som zjedla celé jedno avokádo na jedno posedenie. Prekrojila som ho napoly, a jednu polovicu som zjedla s obedom alebo večerou, a druhú ako dezert, posypanú slnečnicovými semiačkami (moje obľúbené!) alebo natretú na toaste. Večer, keď som mala celé avokádo v bruchu, naozaj som sa cítila spokojnejšie.

Avokáda sú bohaté na vlákninu, a všimla som si, že mi to pomohlo s trávením. Ani po týždni a pol som nebola prejedená z avokáda. Práve naopak – mala som naň ešte väčšiu chuť.

  • Schudla som?

Po pridaní väčšieho množstva tukov do stravy som po jedlách bola rozhodne spokojnejšia a dlhšie naplnená. Veľmi pozitívnym bonusom, ktorý som vôbec nečakala, bolo, že som už nemala také veľké chute na sladké.

Či som schudla? Nie, ale ani som nepribrala, aj keď som si myslela, že priberiem – jedno avokádo totiž obsahuje 365 kalórií. Keďže ma avokádo tak bohate zasýtilo, nejedla som toľko orieškov a dezertov, takže sa to takto vykompenzovalo.

Budem v tom pokračovať? Určite si aspoň 3-4-krát za týždeň doprajem jedno avokádo denne. Páčilo sa mi, ako mi po ňom klesne chuť na sladké. Mám ale pocit, že v ostatných dňoch celkom postačuje polovica avokáda.

Celkovo som spokojná s tým, že som svoje stravovanie obohatila o väčšie množstvo avokáda. Nahradila som ním maslo, pridávam ho do smoothies a využívam ho aj ako prísadu pri pečení. Ľudia stále hovoria, že keď ho budete jesť priveľa, priberiete. Pre mňa to neplatí, takže avokádo má v mojom živote zelenú!

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, popsugar.co.uk, Foto: Unsplash.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prečo nie je dobrý nápad umývať surové kuracie mäso?

Prečo nie je dobrý nápad umývať surové kuracie mäso?

VČERA - 19:24Zdravie

Aj keď ste na to dodnes boli zvyknutí, nadišiel čas rozlúčiť sa s umývaním surového kuracieho mäsa. Prečo?

Pri rakovine kože je najdôležitejšia včasná diagnostika, pripomínajú odborníci

Pri rakovine kože je najdôležitejšia včasná diagnostika, pripomínajú odborníci

VČERA - 16:55Zdravie

Rakovine kože možno jednoducho predchádzať, no napriek tomu sa jej výskyt na Slovensku zvyšuje.

Ženy by mali myslieť na prevenciu rakoviny prsníka, pripomína lekár

Ženy by mali myslieť na prevenciu rakoviny prsníka, pripomína lekár

VČERA - 9:03Zdravie

"Je potrebné zvyšovať zdravotnú uvedomelosť obyvateľstva," hovorí primár Oddelenia pre ochorenia prsníkovej žľazy v Onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave Vladimír Bella.

Dôležitý vitamín zabraňuje poškodeniu mozgu, mnohí ho však majú nedostatok

Dôležitý vitamín zabraňuje poškodeniu mozgu, mnohí ho však majú nedostatok

20:57 23.04.2019Zdravie

Nedostatočné hladiny tohto vitamínu sú spojené so zmenšením objemu mozgu.

Červené mäso a rakovina: Takéto množstvo zvyšuje riziko zhubného ochorenia

Červené mäso a rakovina: Takéto množstvo zvyšuje riziko zhubného ochorenia

20:33 23.04.2019Zdravie

Konzumácia červeného mäsa prispieva k vzniku onkologických ochorení. Aké množstvo odborníci označili za rizikové?