• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 25.4.2025Meniny má Marek
12°Bratislava

Žilinský kraj dal do pôrodnice v Čadci vyše dva milióny eur

  • 16:11 11.02.2013
  • ŽILINA
Žilinský kraj dal do pôrodnice v Čadci vyše dva milióny eur

Pôrodnicu v Čadci ohodnotili mamičky ako druhú a experti ako štvrtú najlepšiu na Slovensku.

Žilinská krajská samospráva investovala do gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia za šesť rokov už 2,6 milióna eur.

S kompletnou modernizáciou začala v roku 2007, plne fungovať oddelenie začalo v septembri 2009.

„Kysucká nemocnica je pre spádovú oblasť regiónu Kysúc nenahraditeľná. Žilinský samosprávny kraj preto preinvestoval významné finančné prostriedky do rekonštrukcie gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia, s cieľom zvýšiť úroveň poskytovania zdravotníckych služieb na svetový štandard. Dnes vidíme, že tento krok bol nielen nevyhnutný, ale priniesol aj očakávaný výsledok - kvalitnú starostlivosť a najmä spokojnosť mamičiek a detí,“ povedal predseda kraja Juraj Blanár. Minulý rok prišlo na svet v čadčianskej pôrodnici 1 256 bábätiek.

Hodnotenie slovenských pôrodníc priniesol Sprievodca pôrodnicami 2012, ktorý koordinoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku a portál rodinka.sk. Do hodnotenia sa zapojilo 3 165 mamičiek a 14 zdravotníckych expertov. V prieskume bola vysoko hodnotená aj zdravotná starostlivosť a služby pôrodnice v Liptovskej nemocnici, ktorá v celkovom hodnotení mamičiek skončila na deviatom mieste.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SHMÚ varuje: V týchto okresoch hrozí povodeň a silný vietor

SHMÚ varuje: V týchto okresoch hrozí povodeň a silný vietor

DNES - 20:10Domáce

V troch okresoch platia hydrologické výstrahy.

Polícia pátra po nezvestnom Samuelovi

Polícia pátra po nezvestnom Samuelovi

DNES - 20:00Domáce

Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.

Video: Takto by ste sa mali zachovať v prípade ozbrojeného útoku

Video: Takto by ste sa mali zachovať v prípade ozbrojeného útoku

DNES - 19:21Domáce

Polícia zverejnila inštruktážne video pre prípad ozbrojeného útoku.

Krajčí: Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie prezidenta

Krajčí: Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie prezidenta

DNES - 18:46Domáce

Matúš Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie bývalého predsedu Hlasu-SD a súčasného prezidenta Pellegriniho, alebo chce byť aj naďalej hlavným propagátorom hoaxov predsedu vlády Roberta Fica.

Požiar skládky: V okrese vyhlásili mimoriadnu situáciu

Požiar skládky: V okrese vyhlásili mimoriadnu situáciu

DNES - 17:43Domáce

V okrese vyhlásili mimoriadnu situáciu pre zadymenie zo skládky odpadov.