• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 16.6.2019Meniny má Blanka, Bianka
23°Bratislava

Železnice premrhali pri nákupe pozemku státisíce eur, tvrdí OĽaNO

  • 11:50 08.01.2019
  • Bratislava
Železnice premrhali pri nákupe pozemku státisíce eur, tvrdí OĽaNO

Poslanec hnutia OĽaNO Ján Marosz vyzval ministra dopravy Árpáda Érseka, aby v spolupráci so železnicami získali peniaze za pozemok späť.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) premrhali pri nákupe pozemku pri Devínskej Novej Vsi státisíce eur. Uviedol to na utorkovej tlačovej konferencii poslanec hnutia OĽaNO Ján Marosz, ktorý zároveň vyzval ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd), aby v spolupráci so železnicami získali peniaze za pozemok späť.

Marosz podotkol, že ŽSR pozemok kúpili za viac ako milión eur s cenou 90 eur za štvorcový meter na základe posudku znalca, ktorého si vybral predávajúci. Hnutie si dalo vypracovať znalecký posudok pozemku pri trati Lamač – Devínska Nová Ves, podľa ktorého však má pozemok hodnotu maximálne 43 eur za štvorcový meter. „Celý pozemok teda nie je hodný 1,2 milióna eur, ale len 573.000 eur,“ skonštatoval Marosz s tým, že železnice tak pri nákupe premrhali takmer 640.000 eur. ŽSR si tak podľa poslanca mali nechať urobiť minimálne kontrolný posudok.

Železnice zároveň podľa Marosza klamali, keď tvrdili, že pozemok odkúpiť museli, pretože na pozemku je rôzna železničná technika. OĽaNO však tvrdí, že všetky viditeľné zariadenia ležia za plotom alebo na opačnej strane trate, nie na pozemku.

Peniaze za tento pozemok by tak železnice podľa Marosza mali získať späť. ŽSR aj samotný minister dopravy majú podľa Marosza možnosť zrušiť kúpno-predajnú zmluvu, „keďže táto zmluva bola podpísaná za podvodných okolností“.

Žiadame ministra dopravy, aby v spolupráci so železnicami získali peniaze za pozemok čím skôr naspäť a využili ich v prospech cestujúcich,“ vyhlásil Marosz. Érsek súčasne podľa neho avizoval, že si nechá vypracovať kontrolný znalecký posudok a vedenie železníc požiada o predloženie správy, na aký účel pozemok nakúpili. Ako dodal, o svojich zisteniach však minister verejnosť neinformoval.

OĽaNO ešte v októbri podalo v tejto veci trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Hnutie k nemu podľa Marosza doplní aj znalecký posudok pozemku.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: Facebook
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico: Slovenská ekonomika zvýšenie rodičovského príspevku zvládne

Fico: Slovenská ekonomika zvýšenie rodičovského príspevku zvládne

12:45 14.06.2019Ekonomické

Zvýšenie rodičovského príspevku je vlajkovou loďou v rámci opatrení sociálneho balíčka. Uviedol to predseda strany Smer-SD Robert Fico na piatkovej tlačovej konferencii.

Rusko chce zákonom prinútiť Facebook a Twitter k ukladaniu dát v Rusku

Rusko chce zákonom prinútiť Facebook a Twitter k ukladaniu dát v Rusku

19:13 13.06.2019Ekonomické

Rusko chce sociálne siete Facebook a Twitter zákonom prinútiť, aby dáta ruských používateľov neuskladňovali v zahraničí, ale na serveroch v Rusku. V opačnom prípade im bude hroziť pokuta 18 miliónov rubľov.

Na Slovensku bude sídliť Európsky orgán práce, podľa Lajčáka ide o prejav dôvery

Na Slovensku bude sídliť Európsky orgán práce, podľa Lajčáka ide o prejav dôvery

15:30 13.06.2019Ekonomické

Slovenská republika získala sídlo tejto inštitúcie hneď v prvom kole štvrtkového hlasovania ministrov na Rade pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti v Luxemburgu.

Nie je isté či bitcoin alebo iná kryptomena prežije

Nie je isté či bitcoin alebo iná kryptomena prežije

11:28 13.06.2019Ekonomické

Opätovný optimizmus okolo bitcoinu zastiera fakt, že jeho reálne využitie v praxi nerastie.

Na prípadný tvrdý brexit je pripravené minimum britských firiem

Na prípadný tvrdý brexit je pripravené minimum britských firiem

11:26 13.06.2019Ekonomické

Veľký počet britských podnikov je nielen nepripravený na prípadný tvrdý brexit, ale nedá sa o nich povedať ani to, že by sa k tomu približovali, uviedla to britská BBC v programe Newsnight.