• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 20.1.2019Meniny má Dalibor
-2°Bratislava

Sting príde v lete do Bratislavy, ponúkne najväčšie hity svojej hudobnej kariéry

  • 11:09 17.12.2018
  • Bratislava
Sting príde v lete do Bratislavy, ponúkne najväčšie hity svojej hudobnej kariéry

Anglická spevácka hviezda Sting v lete obehne Európu. So špeciálnymi festivalovými a koncertnými vystúpeniami sa 30. júna 2019 vráti aj do Bratislavy, kde vystúpi na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Fanúšikom zaspieva svoje najznámejšie skladby. TASR informovala PR manažérka Janka Marczellová.

Sting: My Songs bude dynamická šou s najobľúbenejšími piesňami, ktoré zložil počas svojej plodnej kariéry, či už sólo alebo so skupinou Police. Získal za ne 16 ocenení Grammy. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hity Englishman In New York, Fields of Gold, Desert Rose, Shape Of My Heart, Every Breath You Take, Roxanne či Message in a Bottle.

Sting sa slovenskému publiku predstaví po roku. Na koncerte na Bratislavskom hrade, ktorý bol súčasťou turné po rôznych historických miestach, mu 26. júna 2018 sekundovala reggae ikona Shaggy, s ktorým na jar 2018 vydali album s názvom 44/876. Spoločný hudobný počin čerpá z prekvapivých spojení pochádzajúcich zo srdca ich hudby. Album bol nedávno nominovaný na cenu Grammy za Najlepší reggae album. Názov odkazuje na kódy krajín, z ktorých hudobníci pochádzajú. Album vzdáva úctu láske, ktoré duo má k Jamajke, Shaggyho domovine a miestu, kde Sting zložil také klasiky skupiny The Police, akými je napríklad pieseň Every Breath You Take.

Sting, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, je anglický hudobný skladateľ, spevák, herec, autor a aktivista. V roku 1977 spolu so Stewartom Copelandom a Andym Summersom založil kapelu The Police. Vydali päť štúdiových albumov, získali šesť Grammy ocenení a dve Brit ceny. V roku 2003 bola uvedená do rokenrolovej siene slávy. Ako jeden z najvýraznejších sólo umelcov získal Sting ďalších 10 Grammy ocenení. Na konte má aj nomináciu na Cenu Storočia časopisu Billboard Magazine a cenu Osobnosť roka 2004 od MusiCares. Ako člen Skladateľskej siene slávy obdržal Pocty Kennedyho Centra, cenu za zásluhy American Music Award of Merit a the Polar Music Award.

Okrem hudobných počinov sa sympatický Angličan objavil vo viac než pätnástich filmoch, bol výkonným producentom kriticky uznávaného Sprievodcu k rozpoznaniu tvojich svätých, a v roku 1989 hral v Žobráckej Opere na Broadwayi. Jeho posledný divadelný projekt bol muzikál, ktorý bol nominovaný na cenu TONY s názvom Posledná loď, ktorý zhudobnil i otextoval. Sting sa okrem umeniu venuje aj filantropii. Podporuje ľudsko-právne organizácie, akými sú napríklad Rainforest Fund, Amnesty International a Live Aid.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Líder skupiny Roxette Per Gessle oslavuje 60. narodeniny

Líder skupiny Roxette Per Gessle oslavuje 60. narodeniny

8:25 12.01.2019Kultúra

Jeden z najúspešnejších škandinávskych umelcov, spevák, skladateľ, gitarista a producent Per Gessle oslávi 60. narodeniny. Per Hakan Gessle, tak znie jeho celé meno, sa narodil 12. januára 1959 vo švédskom Halmstade.

Gitarista Jimmy Page oslávi 75. narodeniny

Gitarista Jimmy Page oslávi 75. narodeniny

6:31 09.01.2019Kultúra

Jimmy Page, legendárny gitarista a vedúca osobnosť skupiny Led Zeppelin, oslávi 75. narodeniny.

Helena Vondráčková sa vráti na Slovensko, oslávi 55 rokov na hudobnej scéne

Helena Vondráčková sa vráti na Slovensko, oslávi 55 rokov na hudobnej scéne

8:33 19.12.2018Kultúra

Po úspechu megakoncertu k jej 70. narodeninám sa fanúšikovia môžu tešiť na ďalší koncert. Dlouhá noc, Sladké mámení, Pátá a mnohé ďalšie hity Heleny Vondráčkovej rozoznejú amfiteáter v Nitre 15. júna 2019.

Herečka Zuzana Kocúriková bola predurčená pre úlohy tajomných žien

Herečka Zuzana Kocúriková bola predurčená pre úlohy tajomných žien

6:43 19.12.2018Kultúra

Divadelná a filmová herečka Zuzana Kocúriková, dlhoročná členka Činohry Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave sa v stredu 19. decembra dožíva životného jubilea.

Hollywoodsky herec Brad Pitt má v utorok 55 rokov

Hollywoodsky herec Brad Pitt má v utorok 55 rokov

8:10 18.12.2018Kultúra

Jeden z najvyhľadávanejších hollywoodskych hercov Brad Pitt bude mať v utorok 18. decembra 55 rokov.