• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 13.12.2018Meniny má Lucia
-1°Bratislava

Festival FILM MUSIC PRAGUE prinesie veľké mená Hollywoodu

  • 14:45 05.12.2018
  • Praha
Festival FILM MUSIC PRAGUE prinesie veľké mená Hollywoodu

Na najväčšom festivale filmovej hudby v Česku odznejú koncerty známych hollywoodskych skladateľov.

Od 1. Do 4. Februára 2019 sa uskutoční 8. Ročník festivalu Film Music Prague, ktorý opäť ponúkne skvelé koncerty filmovej hudby, panelové diskusie či workshopy. Medzi hostí patrí skladateľ John Powell, ktorý stoji za hudbou k filmom ako Solo: Star Wars Story, X-men: Posledný vzdor, Ako si vycvičiť draka, Pán a pani Smithovci alebo Agent bez minulosti. Powellova hudba zaznie v Dvořákovej sieni Rudolfina v Prahe 1. Februára.

Harry Gregson-Williams bude hosťom koncertnej pocty režisérovi Ridleymu Scottovi

8. ročník festivalu tiež vzdá hold režisérovi Ridleymu Scottovi. Hudbu z filmov ako Kráľovstvo nebeské, Marťan, Prometheus či Exodus: Bohovia a králi uvedie samotný skladateľ Harry Gregson-Williams. Koncert s názvom LEGENDS: RIDLEY SCOTT sa uskutoční v nedeľu 3. Februára 2019 vo Fóre Karlín v Prahe. Odznejú tiež skladby z filmov Votrelec, 1492: Dobytie raja, Thelma a Louise, Hannibal alebo Gladiátor.

V Prahe odznie naživo hudba zo seriálu Stranger Things

Fanúšikovia seriálu Stranger Things z produkcie Netflix si budú môcť užiť jeho soundtrack naživo v pražskom Fóre Karlín. V rámci festivalu totiž vystúpia aj skladatelia Kyle Dixon a Michael Stein z kapely S U R V I V E, ktorí za svoju prácu získali cenu Emmy a nomináciu na Grammy. Nenechajte si ujsť ich koncert 2. Februára.

Zahrá aj fenomenálny Kebu

Na svoje si počas festivalu prúdu aj fanúšikovia elektronickej hudby. Na koncert Kyle Dixon & Michael Stein perform Stranger Things v sobotu 2. Februára nadviaže fínsky umelec Kebu. Diváci tak za cenu jednej vstupenky dostanú dvojitú porciu zábavy. Kebu vytvoril celý rad skvelých cover verzií slávnych piesní od Giorgia Morodera nebo Vangelisa. Je majstrom hry na analógové syntezátory a jeho počas jeho dvojhodinovej show zaznejú osvedčené aj úplne nové piesne.

Festival má pripravený aj charitatívny koncert

V rámci festivalu je na 4. februára 2019 naplánovaný aj charitatívny koncert s názvom Remember Them s podporou Unicef Česká republika. Bude predstavovať záverečné gala Paláci Žofín. Organizátori tým chce podporiť vzdelávacie programy Unicef. Na koncerte odznie európska premiéra skladby Song For World Peace od držiteľa niekoľkých Oscarov Johna Williamsa, ktorý poskytol pre tento koncert partitúry k piesni.

Organizátori festivalu tiež uvedú klavírny koncert Ruin & Memory od ďalšieho oscarového skladateľa Howarda Shorea, ktorého diváci môžu poznať vďaka filmovej ságe Pán Prsteňov. V programe je zradené aj monumentálne oratórium A Prussian Requiem od hosťa festivalu Johna Powella, ktorý sa koncertu osobne zúčastní.

V rámci koncertu sa predstavia skvelí sólisti, akými je ukrajinská klavíristka Valentina Lisitsa, tenor Petr Nekoranec, ktorý spieva v Metropolitnej opere v New Yorku a barytón Boris Prýgl, sólista opery v Mníchove. Vystúpia pod vedením dirigenta Christiana Schumanna, ktorý povedie Filharmonii Hradec Králové a Kühnův smíšený sbor.

Kompletný program a vstupenky k všetkým koncertom nájdete na stránke festivalu filmmusicprague.com

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, filmmusicprague.com, Foto: filmmusicprague.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 100 rokmi sa narodil autor Súostrovia Gulag Alexander Solženicyn

Pred 100 rokmi sa narodil autor Súostrovia Gulag Alexander Solženicyn

8:30 11.12.2018Kultúra

Od narodenia ruského spisovateľa nositeľa Nobelovej ceny za literatúru, autora svetoznámeho románu o stalinských trestaneckých táboroch Súostrovie Gulag Alexandra Solženicyna uplynie v utorok 11. decembra sto rokov.

V Bratislave sa bude krstiť online identita legendárneho Jara Filipa

V Bratislave sa bude krstiť online identita legendárneho Jara Filipa

6:44 10.12.2018Kultúra

20. decembra sa v KC Dunaj bude konať večer venovaný Jarovi Filipovi, ktorý nebol len hudobnou legendou, ale nadšeným fanúšikom nových technológií.

Oscarová herečka Kim Basingerová má narodeniny

Oscarová herečka Kim Basingerová má narodeniny

7:15 08.12.2018Kultúra

V sobotu 8. decembra má herečka 65 rokov.

Pavol Hammel rozširuje rady sedemdesiatnikov

Pavol Hammel rozširuje rady sedemdesiatnikov

7:27 07.12.2018Kultúra

Spevák, skladateľ a gitarista Pavol Hammel, jedna z popredných osobností slovenskej hudobnej scény, oslávi v piatok 7. decembra 70. narodeniny.

TV program