• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 17.2.2019Meniny má Miloslava
10°Bratislava

6 spôsobov, ako schudnúť pomocou jednej lyžičky

  • 19:05 30.11.2018
  • Bratislava
6 spôsobov, ako schudnúť pomocou jednej lyžičky

Prinášame vám šesť trikov, ako urýchliť chudnutie a zmestia sa do jednej lyžičky.

Zníženie hmotnosti si vyžaduje množstvo úsilia, ale nemusí to byť tak frustrujúce, ako si to možno myslíte. V rámci rozumného jedálnička vám stačí konzumovať jednu lyžičku týchto výživných jedál, ktoré vám pomôžu urýchliť metabolizmus, spáliť tuk a vyrovnať hladinu cukru v krvi.

6 druhov potravín, ktoré vám pomôžu rýchlejšie schudnúť už v jednej lyžičke:

Jablčný ocot na vyrovnanie hladiny cukru

Jablčný ocot zvyšuje pocit sýtosti, takže ste menej náchylní k prejedaniu a je tiež plný probiotík. Obsahuje 5-6% kyseliny octovej, vďaka čomu pomáha udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi. Dokážete tak ľahšie bojovať s chuťou na sladké.

Na to, aby ste využili jeho zdravotné benefity, vám stačí pridať čajovú lyžičku jablčného octu do pohára s vodou a vypiť každé ráno alebo večer pred spaním.

Zázvor na spaľovanie tuku

Pri chudnutí sa chceme hlavne zbaviť tuku bez straty svalovej hmoty alebo vody. Na tento účel vám poslúži zázvor, ktorý má termogénny účinok na telo. To znamená, že zlepšuje krvný obeh, čo vedie k miernemu zvýšeniu telesnej teploty. Termogénny účinok zázvoru zlepšuje trávenie takým spôsobom, že spálite kalórie bez veľkého úsilia.

Ak chcete začleniť zázvor do vašej stravy, skúste si urobiť čaj z lyžičky zázvoru, alebo do vašich jedál prisypte lyžičku mletého zázvoru.

Kurkuma ako prevencia hromadenia tuku

Jedno z najobľúbenejších korení kuchárov po celom svete, kurkuma, je tiež váš spojenec v boji s nadbytočnými kilami. Rovnako ako zázvor, aj kurkuma vám pomáha schudnúť vďaka termogénnym vlastnostiam. Zvyšuje vašu telesnú teplotu a urýchľuje metabolizmus, takže je ľahšie spáliť nahromadený tuk.

Pridajte lyžičku kurkumy pri príprave kuracieho alebo hovädzieho mäsa, nasypte do polievok, alebo ju dokonca môžete rozpustiť v pohári vody a vypiť.

Nahraďte cukor medom

Med vám môže pomôcť urýchliť chudnutie, pretože má vplyv na vašu chuť do jedla. Pomôže vám bojovať s chuťou na sladké. Dajte si ho do čaju namiesto cukru, použite ho v šalátových dresingoch a pridajte ho do smoothies, jogurtov alebo cereálií.

Ľanové semienka na zasýtenie

Ľanové semienka sú bohaté na vlákninu, ktorá vás zasýti a urýchli váš metabolizmus. Zároveň zlepšuje trávenie a reguluje pohyby čriev. Je však dôležité ich pred použitím pomlieť, aby ste z nich získali cenné živiny.

Je ľahké pridať do stravy ľanové semienka, pretože nemenia chuť jedla. Pridajte lyžičku do vašich smoothies, koktailov a ovocných štiav. Môžete si nimi posypať šaláty alebo polievky a pridať ich pri pečení chleba

Spáľte tuk so zeleným čajom

Zelený čaj je známy svojimi vlastnosťami na zníženie telesnej hmotnosti a podporu spaľovania tukov. Zelený čaj obsahuje kofeín, hoci nie toľko, ako káva. Je tiež plný antioxidantov, ktoré zvyšujú váš metabolizmus a pomáhajú strácať tuk. Pravidelné pitie 2 až 3 šálok čaju z lyžičky kvalitných sušených lístkov vám pomôže dosiahnuť zdravé a krásne telo, o ktoré sa usilujete.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, ncbi.nlm.nih.gov, wellandgood.com, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Suché oči: 6 tipov, ako im pomôcť aj bez kvapiek

Suché oči: 6 tipov, ako im pomôcť aj bez kvapiek

21:05 15.02.2019Zdravie

Prinášame vám niekoľko domácich receptov, ktoré uľavia vašim suchým očiam aj bez použitia kvapiek.

Odstránenie hemoroidov: Toto by ste pred zákrokom mali vedieť

Odstránenie hemoroidov: Toto by ste pred zákrokom mali vedieť

9:25 15.02.2019Zdravie

Predtým, ako podstúpite odstránenie hemoroidov, by ste mali vedieť všetky potrebné informácie o jednotlivých zákrokoch.

Pacient vo vegetatívnom stave sa vyliečil. Jeho svedectvo mení naše poznatky o vedomí

Pacient vo vegetatívnom stave sa vyliečil. Jeho svedectvo mení naše poznatky o vedomí

20:28 14.02.2019Zdravie

O ľudskom vedomí sme sa toho za posledné roky mnoho naučili, no neuveriteľné prípady zotavenia niektorých pacientov lekárom aj verejnosti dodnes otvárajú oči.

Fajčenie marihuany v mladom veku a zdravie v dospelosti – existuje medzi nimi spojenie?

Fajčenie marihuany v mladom veku a zdravie v dospelosti – existuje medzi nimi spojenie?

19:11 14.02.2019Zdravie

Marihuana dokáže na krátky čas pomôcť pri liečbe závažných zdravotných ťažkostí. Jej rekreačné užívanie však v spoločnosti vytvára rôzne otázky. Dokáže mať negatívny dopad na zdravie v dospelosti?

Pri infarkte ani nemusíte vedieť, že ho máte. 5 žien opisuje svoje zvláštne príznaky

Pri infarkte ani nemusíte vedieť, že ho máte. 5 žien opisuje svoje zvláštne príznaky

18:53 13.02.2019Zdravie

Infarkt sa nemusí prejavovať len typickými príznakmi ako je pocit mravčenia a bolesť hrudníka. Týchto 5 žien si prešlo oveľa raritnejším nástupom srdcovej zástavy.