• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 13.12.2018Meniny má Lucia
-1°Bratislava

6 spôsobov, ako schudnúť pomocou jednej lyžičky

  • 19:05 30.11.2018
  • Bratislava
6 spôsobov, ako schudnúť pomocou jednej lyžičky

Prinášame vám šesť trikov, ako urýchliť chudnutie a zmestia sa do jednej lyžičky.

Zníženie hmotnosti si vyžaduje množstvo úsilia, ale nemusí to byť tak frustrujúce, ako si to možno myslíte. V rámci rozumného jedálnička vám stačí konzumovať jednu lyžičku týchto výživných jedál, ktoré vám pomôžu urýchliť metabolizmus, spáliť tuk a vyrovnať hladinu cukru v krvi.

6 druhov potravín, ktoré vám pomôžu rýchlejšie schudnúť už v jednej lyžičke:

Jablčný ocot na vyrovnanie hladiny cukru

Jablčný ocot zvyšuje pocit sýtosti, takže ste menej náchylní k prejedaniu a je tiež plný probiotík. Obsahuje 5-6% kyseliny octovej, vďaka čomu pomáha udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi. Dokážete tak ľahšie bojovať s chuťou na sladké.

Na to, aby ste využili jeho zdravotné benefity, vám stačí pridať čajovú lyžičku jablčného octu do pohára s vodou a vypiť každé ráno alebo večer pred spaním.

Zázvor na spaľovanie tuku

Pri chudnutí sa chceme hlavne zbaviť tuku bez straty svalovej hmoty alebo vody. Na tento účel vám poslúži zázvor, ktorý má termogénny účinok na telo. To znamená, že zlepšuje krvný obeh, čo vedie k miernemu zvýšeniu telesnej teploty. Termogénny účinok zázvoru zlepšuje trávenie takým spôsobom, že spálite kalórie bez veľkého úsilia.

Ak chcete začleniť zázvor do vašej stravy, skúste si urobiť čaj z lyžičky zázvoru, alebo do vašich jedál prisypte lyžičku mletého zázvoru.

Kurkuma ako prevencia hromadenia tuku

Jedno z najobľúbenejších korení kuchárov po celom svete, kurkuma, je tiež váš spojenec v boji s nadbytočnými kilami. Rovnako ako zázvor, aj kurkuma vám pomáha schudnúť vďaka termogénnym vlastnostiam. Zvyšuje vašu telesnú teplotu a urýchľuje metabolizmus, takže je ľahšie spáliť nahromadený tuk.

Pridajte lyžičku kurkumy pri príprave kuracieho alebo hovädzieho mäsa, nasypte do polievok, alebo ju dokonca môžete rozpustiť v pohári vody a vypiť.

Nahraďte cukor medom

Med vám môže pomôcť urýchliť chudnutie, pretože má vplyv na vašu chuť do jedla. Pomôže vám bojovať s chuťou na sladké. Dajte si ho do čaju namiesto cukru, použite ho v šalátových dresingoch a pridajte ho do smoothies, jogurtov alebo cereálií.

Ľanové semienka na zasýtenie

Ľanové semienka sú bohaté na vlákninu, ktorá vás zasýti a urýchli váš metabolizmus. Zároveň zlepšuje trávenie a reguluje pohyby čriev. Je však dôležité ich pred použitím pomlieť, aby ste z nich získali cenné živiny.

Je ľahké pridať do stravy ľanové semienka, pretože nemenia chuť jedla. Pridajte lyžičku do vašich smoothies, koktailov a ovocných štiav. Môžete si nimi posypať šaláty alebo polievky a pridať ich pri pečení chleba

Spáľte tuk so zeleným čajom

Zelený čaj je známy svojimi vlastnosťami na zníženie telesnej hmotnosti a podporu spaľovania tukov. Zelený čaj obsahuje kofeín, hoci nie toľko, ako káva. Je tiež plný antioxidantov, ktoré zvyšujú váš metabolizmus a pomáhajú strácať tuk. Pravidelné pitie 2 až 3 šálok čaju z lyžičky kvalitných sušených lístkov vám pomôže dosiahnuť zdravé a krásne telo, o ktoré sa usilujete.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, ncbi.nlm.nih.gov, wellandgood.com, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prekvapivé odhalenie: Maternica hrá úlohu pri pamäti a poznávaní

Prekvapivé odhalenie: Maternica hrá úlohu pri pamäti a poznávaní

VČERA - 20:19Zdravie

Nové poznatky naznačujú, že hysterektómia môže ovplyvniť pamäť a kogníciu.

Cysta na mozgu sa môže prejaviť aj takýmito nezvyčajnými príznakmi

Cysta na mozgu sa môže prejaviť aj takýmito nezvyčajnými príznakmi

19:18 07.12.2018Zdravie

Väčšina ľudí si tento druh cysty na mozgu nevšimne aj niekoľko rokov. V jedinečných prípadoch sa jej prítomnosť dá zistiť aj takýmto spôsobom.

Koľko cukru by sme denne mali skonzumovať?

Koľko cukru by sme denne mali skonzumovať?

20:29 06.12.2018Zdravie

O cukre sa hovorí ako o prírodnom zabijakovi. Je síce pravda, že cukor stojí za mnohými ochoreniami, no celkom sa ho vzdať nemusíme. Akú dennú dávku by sme mali prijímať?

FOTO: 9 typov vyrážok, ktoré musíte vedieť rozpoznať

FOTO: 9 typov vyrážok, ktoré musíte vedieť rozpoznať

20:17 06.12.2018Zdravie

Kým niektoré druhy vyrážok sú neškodné a zmiznú behom niekoľkých dní, iné signalizujú vážnejšie stavy, ktoré si vyžadujú lekársku starostlivosť.

Smrteľná meningitída: Nemýľte si týchto 9 bežných príznakov s opicou!

Smrteľná meningitída: Nemýľte si týchto 9 bežných príznakov s opicou!

19:22 06.12.2018Zdravie

U mladých ľudí sa čoraz viac objavuje nová smrteľná forma meningitídy, ktorej príznaky lekári mylne klasifikujú ako predávkovanie drogami alebo alkoholom.

TV program