• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 13.12.2018Meniny má Lucia
-1°Bratislava

Legendárna skupina Scooter oslávi na jar v Bratislave dvadsaťpäťku

  • 18:07 26.11.2018
  • Bratislava
Legendárna skupina Scooter oslávi na jar v Bratislave dvadsaťpäťku

Legendárna nemecká formácia Scooter oslávi v slovenskej metropole 25 rokov na scéne. V rámci 100% Scooter 25 Years Wild & Wicked Tour odohrá 23. marca 2019 koncert v bratislavskom Národnom tenisovom centre.

Scooter to rozbalí na plný plyn a počas veľkej šou budú halou znieť všetky zásadné hity, ktoré charizmatický shouter H. P. Baxxter a jeho dvaja spoluhráči nekompromisne nasadia do uší a nôh svojich fanúšikov. Hyper Hyper, Fire, How Much Is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud) či Move Your Ass! budú spievať spolu so všetkými, ktorí sa radi bavia už celé štvrťstoročie s jednou z najúspešnejších európskych kapiel, aké sa kedy na tanečnej a eletronickej scéne objavili.

Som nadšený z toho, že sa môžeme po tak dlhej dobe vybrať do Bratislavy,“ hovorí frontman H.P. Baxxter a dodáva: „Na Slovensku bude určite Hyper Hyper Wicked a verím, že to poriadne rozbalíme! Naposledy sme v Bratislave vystúpili koncom 90. rokov a bolo to skvelé. O to viac sa tešíme na ďalšiu veľkú samostatnú šou, kde spoločne s fanúšikmi oslávime naše 25. výročie. Scooter je v silnej forme a na koncerte prejdeme celú našu kariéru, a určite zahráme všetky najväčšie hity.“

Minulý rok v septembri vydali dvojalbum Scooter Forever, a pred Vianocami prekvapili originálnou úpravou scooterovských hitoviek na albume 100% Scooter Piano Only, na ktorej sa predstavila jedna z najzaujímavejších nemeckých klasických pianistiek mladej generácie Olga Scheps.

Kapelu prezentuje celkom 30 miliónov predaných nosičov, 90 zlatých a platinových albumov za predaj, 24 hitov v top ten. Tisíce koncertov po celom svete, desaťtisíce fanúšikov, neustála energia i prepracovaná šou s využitím najmodernejšej techniky a v neposlednom rade tiež humor a nadhľad, schopnosť sebairónie, tým všetkým baví Scooter celý svet už štvrťstoročie. Predskokanom bratislavského koncertu bude slovenský DJ Mark VOSS.

Formácia Scooter vznikla na základoch synthpopovej kapely Celebrate the Nun, v ktorej sa v roku 1986 zišli H. P. Baxxter (vlastným menom Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. V roku 1989 sa stretávajú v Hamburgu s manažérom Jensom Thelom, s ktorým najskôr vytvorili remixovú skupinu Loop a v roku 1993 skupinu Scooter. Dobre produkovaný a po všetkých stránkach dotiahnutý projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance, stavia na prepracovanej pódiovej šou s množstvom svetelných a pyrotechnických efektov a samozrejme na charizme a prejave frontmana H. P. Baxxtera. Typickým pre staršie nahrávky skupiny sa stalo tiež používanie zmutovaného frekvenčne skresleného hlasu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: Wikimedia Commons
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 100 rokmi sa narodil autor Súostrovia Gulag Alexander Solženicyn

Pred 100 rokmi sa narodil autor Súostrovia Gulag Alexander Solženicyn

8:30 11.12.2018Kultúra

Od narodenia ruského spisovateľa nositeľa Nobelovej ceny za literatúru, autora svetoznámeho románu o stalinských trestaneckých táboroch Súostrovie Gulag Alexandra Solženicyna uplynie v utorok 11. decembra sto rokov.

V Bratislave sa bude krstiť online identita legendárneho Jara Filipa

V Bratislave sa bude krstiť online identita legendárneho Jara Filipa

6:44 10.12.2018Kultúra

20. decembra sa v KC Dunaj bude konať večer venovaný Jarovi Filipovi, ktorý nebol len hudobnou legendou, ale nadšeným fanúšikom nových technológií.

Oscarová herečka Kim Basingerová má narodeniny

Oscarová herečka Kim Basingerová má narodeniny

7:15 08.12.2018Kultúra

V sobotu 8. decembra má herečka 65 rokov.

Pavol Hammel rozširuje rady sedemdesiatnikov

Pavol Hammel rozširuje rady sedemdesiatnikov

7:27 07.12.2018Kultúra

Spevák, skladateľ a gitarista Pavol Hammel, jedna z popredných osobností slovenskej hudobnej scény, oslávi v piatok 7. decembra 70. narodeniny.

Festival FILM MUSIC PRAGUE prinesie veľké mená Hollywoodu

Festival FILM MUSIC PRAGUE prinesie veľké mená Hollywoodu

14:45 05.12.2018Kultúra

Na najväčšom festivale filmovej hudby v Česku odznejú koncerty známych hollywoodskych skladateľov.

TV program