• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 18.9.2019Meniny má Eugénia
12°Bratislava

Ako schudnúť počas spánku: Dve lyžičky tejto potraviny pred spaním dokážu zázraky!

  • 21:18 29.10.2018
  • Bratislava
Ako schudnúť počas spánku: Dve lyžičky tejto potraviny pred spaním dokážu zázraky!

Po celé desaťročia odborníci odporúčali nejesť pred spaním nič, čo by mohlo narušiť priebeh pokojného spánku. Ak však večer zjete kúsok z tohto jedla, okrem kvalitného spánku v noci ešte aj schudnete!

Množstvo článkov aj vedeckých rozborov zastáva názor, že jesť neskoro večer alebo tesne pred spaním sa nevypláca. Odborníci sa domnievajú, že telo nie je schopné poradiť si s jedlom, ktoré prijímame neskoro večer, a okamžite ho premieňa na tuk.

Táto storočná pravda ale neplatí pre tvaroh. Podľa nového výskumu, o ktorom sa môžete dočítať aj na stránkach vedeckej publikácie British Journal of Nutrition, jedenie tvarohu pred spaním pomáha schudnúť a podporuje metabolizmus a odolnosť svalov aj celkového zdravia, a to aj počas spánku.

Tímu profesora Michaela Ormsbeeho sa podarilo zistiť, že len dve polievkové lyžice tvarohu polhodinu pred spaním pomáhajú zlepšiť celkový zdravotný stav a poskytujú náhradu za zdravé prášky a nápoje.

„Až dodnes sme predpokladali, že nespracované jedlá sa správajú podobne ako suplementové proteíny, ale nemali sme o tom žiadny dôkaz.

Náš výskum je dôležitý, pretože prispieva k ďalším štúdiám, ktoré tvrdia, že nespracované potraviny majú rovnakú funkciu ako proteínové nápoje, a poskytujú za ne náhradnú alternatívu pred spaním.“

Tvaroh je najlepšie konzumovať pred spaním práve preto, že obsahuje vysoké množstvo kazeínu, ktorý sa pomaly uvoľňuje do organizmu, vďaka čomu je telo po celú noc zásobované dostatočným množstvom aminokyselín. Tie pomáhajú posilňovať svalstvo a regulovať imunitnú odpoveď.

Nemusíte vynechať ani večeru

Štúdia profesora Ormsbeeho sa zamerala na 10 aktívnych mladých žien vo veku od 20 do 30 rokov. Účastníčky každý deň 30-60 minút pred spaním a dve hodiny po večeri zjedli 30 gramov tvarohu. Počas celej noci im v spánkovom laboratóriu merali úroveň výdaja energie.

Výskum potvrdil, že ženy vďaka tvarohu v spánku vyvinuli rovnaké množstvo energie ako po vypití kazeínového nápoja. Tvaroh im rovnako dobre dokázal zlepšiť rýchlosť metabolizmu a posilniť svaly.

Okrem tvarohu si môžete pred spaním dať napríklad aj lososa. Vďaka vysokému obsahu bielkovín a zdravých omega mastných kyselín sa spoľahlivo postará o vaše zdravie. Ďalšou možnosťou pre zdravú večeru je aj grécky jogurt s vysokým obsahom bielkovín a vápnika.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, metro.co.uk, cambridge.org, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Toto je dôvod, prečo novorodencom netečú slzy ani pot

Toto je dôvod, prečo novorodencom netečú slzy ani pot

VČERA - 18:39Zdravie

Na lícach novorodencov nikdy neuvidíte tiecť slzy.

Ako pitie jedinej šálky čaju denne prospieva zdraviu mozgu

Ako pitie jedinej šálky čaju denne prospieva zdraviu mozgu

18:28 16.09.2019Zdravie

Pravidelné pitie čaju má z dlhodobého hľadiska hneď niekoľko pozitív. Ukázalo sa, že jedným z nich je podporovanie zdravia mozgu.

Používate ústnu vodu? Po tejto aktivite po nej radšej nesiahajte!

Používate ústnu vodu? Po tejto aktivite po nej radšej nesiahajte!

19:45 15.09.2019Zdravie

Ústna voda nie je vždy najlepším pomocníkom dentálnej hygieny. Po tejto aktivite to s ňou radšej neriskujte.

Fytosteroly: Takto pôsobia na vaše cievy

Fytosteroly: Takto pôsobia na vaše cievy

20:20 14.09.2019Zdravie

Doplnky stravy dokážu napraviť hladiny cholesterolu.

8 jedál, ktoré na zdravie pôsobia rovnako zle ako cigarety

8 jedál, ktoré na zdravie pôsobia rovnako zle ako cigarety

19:23 13.09.2019Zdravie

S konzumáciou niektorých jedál by sme to rozhodne nemali preháňať.