• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 20.1.2019Meniny má Dalibor
-1°Bratislava

Ruské úrady označili výbuch v kerčskej škole za teroristický čin, obetí je už 18

  • 14:35 17.10.2018
  • Kerč
Ruské úrady označili výbuch v kerčskej škole za teroristický čin, obetí je už 18

Skutočnosť, že išlo o teroristický čin, potvrdil aj Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom), ktorý prípad začal vyšetrovať podľa článku 205 Trestného zákonníka Ruskej federácie.

Aktualizácia: 15:29

Ruskí vyšetrovatelia identifikovali muža, ktorý v stredu spustil paľbu na strednej škole v krymskom meste Kerč, pričom zabil 18 ľudí a spôsobil zranenia ďalším 40 osobám. Informuje o tom agentúra AP.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) uviedol, že útočníkom bol 18-ročný Vladislav Rosľakov, ktorý v skorých popoludňajších hodinách prišiel do budovy strednej odbornej školy a spustil paľbu. Vyšetrovatelia spočiatku vydali vyhlásenie, že páchateľ v budove školy odpálil podomácky zostrojené výbušné zariadenie.

Vyšetrovatelia vychádzajú zo záznamu bezpečnostných kamier, na ktorom je vidno, ako mladík spustil paľbu na ľudí a neskôr obrátil zbraň aj proti sebe. Vyšetrovatelia preklasifikovali incident z teroristického útoku na masovú vraždu.

Ruský prezident Vladimir Putin označil útok na Kryme za tragédiu a rodinám obetí vyjadril úprimnú sústrasť. Putin sa k incidentu vyjadril po rokovaniach so svojím egyptským náprotivkom Abdalom Fattáhom Sísím v čiernomorskom letovisku Soči. Prisľúbil, že vláda podnikne všetky nevyhnutné kroky pri riešení situácie.

Pred výbuchom sa z budovy ozývala streľba

Okrem 18 obetí približne 50 ľudí utrpelo zranenia. Najmenej 34 z nich bolo s ťažkými a stredne ťažkými zraneniami prevezených do nemocnice.

Prvotné zistenia na mieste činu naznačovali, že k výbuchu, ktorý nastal po aktivácii podomácky vyrobeného zariadenia naplneného kovovými predmetmi, došlo v jedálni školy.

Ešte pred výbuchom sa z budovy školy podľa svedkov ozývala streľba. Na sociálnej sieti MEŠ objavila fotografia mladého muža ozbrojeného dlhou strelnou zbraňou, pravdepodobne útočnou puškou.

Očití svedkovia pre RT uviedli, že videli, ako do budovy prenikla skupina mužov so zahalenými tvárami, ktorí následne začali v budove strieľať.

Podľa agentúry AP bol páchateľom činu študent školy, ktorý následne spáchal samovraždu.

Na ruských sociálnych médiách sa objavili aj správy, že najprv nastal mohutný výbuch a potom sa z budovy začala ozývať streľba, pričom niektorí študenti a učitelia začali vyskakovať z okien.

Bezprostredne po výbuchu sa objavili správy, že v budove došlo k výbuchu plynu, čo však vyšetrovatelia zakrátko vyvrátili.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump ponúka ochranu miliónu imigrantov výmenou za financovanie múru

Trump ponúka ochranu miliónu imigrantov výmenou za financovanie múru

DNES - 7:31Zahraničné

Americký prezident prišiel s ponukou poskytnúť jednému miliónu imigrantov trojročnú ochranu pred deportáciou, pokiaľ by Kongres schválil financovanie výstavby jeho pohraničného múru s Mexikom.

Bývalý britský premiér John Major vyzýva Mayovú ku kompromisu

Bývalý britský premiér John Major vyzýva Mayovú ku kompromisu

DNES - 7:23Zahraničné

Major vyzval v sobotu Mayovú, aby ustúpila zo svojich "červených línií" ohľadne Brexitu alebo umožnila parlamentu nájsť riešenie a vyhla sa tak bolestivému odchodu Británie z EÚ bez dohody.

Ženu prebudil v noci nahý vlámač, ležiaci na nej v posteli

Ženu prebudil v noci nahý vlámač, ležiaci na nej v posteli

DNES - 7:12Zahraničné

Američanka utrpela šok, keď sa prebudila vo svojom dome a našla na sebe ležať cudzieho nahého muža. Jej manžel pritom spal vedľa nej v posteli, uviedla v sobotu agentúra AP.

Merkelová vyzýva na užšiu spoluprácu EÚ v oblasti obranných systémov

Merkelová vyzýva na užšiu spoluprácu EÚ v oblasti obranných systémov

VČERA - 20:11Zahraničné

Európska únia musí prehĺbiť spoluprácu v oblasti obrany, najmä vo vývoji zbraňových systémov.

Labouristi chcú otvorenú debatu o brexite, s Mayovou sa však nestretnú

Labouristi chcú otvorenú debatu o brexite, s Mayovou sa však nestretnú

VČERA - 14:14Zahraničné

Britskí labouristi vyzývajú na "otvorený a čestný dialóg" o vládnom pláne tzv. brexitu, avšak s premiérkou Theresou Mayovou sa zatiaľ nestretnú.