• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 19.8.2019Meniny má Lýdia
19°Bratislava

Elon Musk pracuje na produkte, ktorý z vás urobí superčloveka

  • 19:08 19.09.2018
  • Svet
Elon Musk pracuje na produkte, ktorý z vás urobí superčloveka

Po elektrických autách a misii kolonizovať Mars sa Elon Musk vrhol na nový projekt, vďaka ktorému môžeme byť nesmrteľní.

Vynálezca, podnikateľ a majiteľ spoločnosti Tesla a Space X už niekoľko rokov prichádza s novým revolučnými myšlienkami, ako zlepšiť svet a naplniť ľudský potenciál. Kým jeho elektrické automobily trhajú rekordy v zrýchlení a ambiciózne plány osídliť planétu Mars dvíhajú obočie nejedného vedca, Muskovi akoby nestačili rozpracované projekty a prichádza s ďalším produktom ako zo sci-fi filmu.

V podcaste Joe Rogan Experience Musk oznámil, že čoskoro ohlási nový produkt zvaný Neuralink, ktorý spojí váš mozog s počítačom, čím z vás urobí superčloveka. Ako uviedol:

"Myslím, že v priebehu niekoľkých mesiacov budeme mať niečo zaujímavé. V najlepšom prípade sa efektívne spojíme s umelou inteligenciou.

Každému to umožní získať nadľudské poznanie. Každému, kto bude chcieť. O koľko ste múdrejší s telefónom alebo počítačom alebo bez neho? V skutočnosti ste oveľa múdrejší.

Na každú otázku môžete odpovedať skoro okamžite. Dokážete si bez problémov spomenúť. Váš telefón si dokonale pamätá videozáznamy a fotky. Váš telefón je už vašim rozšírením. Už ste cyborg.

Väčšina ľudí si neuvedomuje, že už ste cyborg. Je to len o rýchlosti dát, ktorá je pomalá, veľmi pomalá. Je to ako malá slamka toku informácií medzi vaším biologickým a digitálnym ja. Musíme túto malú slamku zväčšiť na obrovskú rieku, obrovské rozhranie s veľkou šírkou pásma."

V dobe, kedy je väčšina z nás závislých na našich telefónoch výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla pripomína, že ľudia sú sami o sebe dosť inteligentní, ale môže im to chvíľu trvať, kým dostanú informácie alebo niečo vypočítajú na rozdiel od počítača. Navrhuje preto spojiť človeka a počítač.

Spoločnosť Neuralink bola v skutočnosti založená v roku 2016 Muskom a ôsmimi ďalšími partnermi, ktorí pracovali na implantovateľných počítačových rozhraniach v mozgu.

Kým v krátkodobom horizonte je cieľom spoločnosti používať technológiu na liečbu ochorení mozgu, konečným cieľom Muska je vývoj vylepšení človeka, vďaka ktorým budeme silneší a inteligentenejší než umelá inteligencia. Tam však jeho plány nekončia. Ako dodal:

"Ak vaše biologické ja zomrie, môžete ho nahrať na novú jednotku. Doslovne. Scenár zlúčenia s umelou inteligenciou sa zdá byť pravdepodobne najlepší. Ak ju nedokážete poraziť, pridajte sa k nej."

Podľa Muska by tak spojením s umelou inteligenciou bolo možné, že naše podvedomie prežije aj po smrti nášho tela.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, unilad.co.uk, YouTube.com, Foto: shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Čo sa skutočne stalo pri výbuchu v ruskom stredisku? Experti hovoria o jadrových zbraniach

Čo sa skutočne stalo pri výbuchu v ruskom stredisku? Experti hovoria o jadrových zbraniach

20:31 16.08.2019Veda

Mohol byť výbuch následkom experimentov s jadrovými zbraňami a ak áno, čo to znamená pre zvyšok sveta?

Vedci objavili obrovský svet plný skrytých galaxií

Vedci objavili obrovský svet plný skrytých galaxií

19:03 08.08.2019Veda

Nové zistenia vedcov môžu zmeniť naše chápanie vesmíru.

S našou klímou to skutočne nevyzerá ružovo. Vedci však prichádzajú s novým riešením

S našou klímou to skutočne nevyzerá ružovo. Vedci však prichádzajú s novým riešením

16:01 27.07.2019Veda

V boji s klimatickými zmenami má pomôcť zalesňovanie. Kľúčovými sú oblasti Ruska a USA, ktoré majú najviac vhodných plôch.

Uhlíková stopa kryptomeny Bitcoin zodpovedá emisii mesta Hamburg

Uhlíková stopa kryptomeny Bitcoin zodpovedá emisii mesta Hamburg

8:38 26.07.2019Veda

Ťažba Bitcoinu spôsobuje vysoké emisie CO2.

India preložila štart lunárnej misie Čandraján-2 na pondelok

India preložila štart lunárnej misie Čandraján-2 na pondelok

11:17 18.07.2019Veda

Indická lunárna misia Čandraján-2, ktorá nemohla v nedeľu pre únik paliva v raketovom motore odštartovať, by sa o vzlietnutie mala pokúsiť znova v pondelok.