• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 21.5.2019Meniny má Zina
10°Bratislava

Elon Musk pracuje na produkte, ktorý z vás urobí superčloveka

  • 19:08 19.09.2018
  • Svet
Elon Musk pracuje na produkte, ktorý z vás urobí superčloveka

Po elektrických autách a misii kolonizovať Mars sa Elon Musk vrhol na nový projekt, vďaka ktorému môžeme byť nesmrteľní.

Vynálezca, podnikateľ a majiteľ spoločnosti Tesla a Space X už niekoľko rokov prichádza s novým revolučnými myšlienkami, ako zlepšiť svet a naplniť ľudský potenciál. Kým jeho elektrické automobily trhajú rekordy v zrýchlení a ambiciózne plány osídliť planétu Mars dvíhajú obočie nejedného vedca, Muskovi akoby nestačili rozpracované projekty a prichádza s ďalším produktom ako zo sci-fi filmu.

V podcaste Joe Rogan Experience Musk oznámil, že čoskoro ohlási nový produkt zvaný Neuralink, ktorý spojí váš mozog s počítačom, čím z vás urobí superčloveka. Ako uviedol:

"Myslím, že v priebehu niekoľkých mesiacov budeme mať niečo zaujímavé. V najlepšom prípade sa efektívne spojíme s umelou inteligenciou.

Každému to umožní získať nadľudské poznanie. Každému, kto bude chcieť. O koľko ste múdrejší s telefónom alebo počítačom alebo bez neho? V skutočnosti ste oveľa múdrejší.

Na každú otázku môžete odpovedať skoro okamžite. Dokážete si bez problémov spomenúť. Váš telefón si dokonale pamätá videozáznamy a fotky. Váš telefón je už vašim rozšírením. Už ste cyborg.

Väčšina ľudí si neuvedomuje, že už ste cyborg. Je to len o rýchlosti dát, ktorá je pomalá, veľmi pomalá. Je to ako malá slamka toku informácií medzi vaším biologickým a digitálnym ja. Musíme túto malú slamku zväčšiť na obrovskú rieku, obrovské rozhranie s veľkou šírkou pásma."

V dobe, kedy je väčšina z nás závislých na našich telefónoch výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla pripomína, že ľudia sú sami o sebe dosť inteligentní, ale môže im to chvíľu trvať, kým dostanú informácie alebo niečo vypočítajú na rozdiel od počítača. Navrhuje preto spojiť človeka a počítač.

Spoločnosť Neuralink bola v skutočnosti založená v roku 2016 Muskom a ôsmimi ďalšími partnermi, ktorí pracovali na implantovateľných počítačových rozhraniach v mozgu.

Kým v krátkodobom horizonte je cieľom spoločnosti používať technológiu na liečbu ochorení mozgu, konečným cieľom Muska je vývoj vylepšení človeka, vďaka ktorým budeme silneší a inteligentenejší než umelá inteligencia. Tam však jeho plány nekončia. Ako dodal:

"Ak vaše biologické ja zomrie, môžete ho nahrať na novú jednotku. Doslovne. Scenár zlúčenia s umelou inteligenciou sa zdá byť pravdepodobne najlepší. Ak ju nedokážete poraziť, pridajte sa k nej."

Podľa Muska by tak spojením s umelou inteligenciou bolo možné, že naše podvedomie prežije aj po smrti nášho tela.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, unilad.co.uk, YouTube.com, Foto: shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Keď nefunguje mobilná sieť, telefonovať sa dá pomocou wifi

Keď nefunguje mobilná sieť, telefonovať sa dá pomocou wifi

18:37 12.05.2019Veda

Keď nefunguje mobilná sieť, zákazník sa môže pripojiť na wifi a telefonovať či posielať textové správy cez internetové aplikácie.

Slováci testujú podmienky na základňu na Mesiaci

Slováci testujú podmienky na základňu na Mesiaci

9:59 29.04.2019Veda

Výsledky simulovaných misií budú slúžiť na prípravu budovania základne na Mesiaci.

12 znakov, ktoré svedčia o tom, že sa nachádzame uprostred šiesteho masového vyhynutia

12 znakov, ktoré svedčia o tom, že sa nachádzame uprostred šiesteho masového vyhynutia

19:32 18.03.2019Veda

Na Zemi sa naposledy odohralo masové vyhynutie živočíchov pred 65 miliónmi rokov, keď masívny asteroid vyhubil väčšinu zvierat na povrchu planéty, vrátane dinosaurov. Dnes od podobného scenára nie sme ďaleko.

Ruskí vedci sa dokázali vrátiť v čase, má to však háčik

Ruskí vedci sa dokázali vrátiť v čase, má to však háčik

19:47 14.03.2019Veda

Ruskí vedci využili kvantový počítač, aby sa vrátili v čase.

Nadácia ESET vyhlásila grantovú výzvu na popularizáciu vedy a výskumu

Nadácia ESET vyhlásila grantovú výzvu na popularizáciu vedy a výskumu

11:44 09.03.2019Veda

Neziskové projekty, ktoré popularizujú vedu a výskum na Slovensku, majú verejnoprospešný dosah, dlhodobý prínos a slúžia širokej komunite ľudí.