• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 9.12.2019Meniny má Izabela
Bratislava

Elon Musk pracuje na produkte, ktorý z vás urobí superčloveka

  • 19:08 19.09.2018
  • Svet
Elon Musk pracuje na produkte, ktorý z vás urobí superčloveka

Po elektrických autách a misii kolonizovať Mars sa Elon Musk vrhol na nový projekt, vďaka ktorému môžeme byť nesmrteľní.

Vynálezca, podnikateľ a majiteľ spoločnosti Tesla a Space X už niekoľko rokov prichádza s novým revolučnými myšlienkami, ako zlepšiť svet a naplniť ľudský potenciál. Kým jeho elektrické automobily trhajú rekordy v zrýchlení a ambiciózne plány osídliť planétu Mars dvíhajú obočie nejedného vedca, Muskovi akoby nestačili rozpracované projekty a prichádza s ďalším produktom ako zo sci-fi filmu.

V podcaste Joe Rogan Experience Musk oznámil, že čoskoro ohlási nový produkt zvaný Neuralink, ktorý spojí váš mozog s počítačom, čím z vás urobí superčloveka. Ako uviedol:

"Myslím, že v priebehu niekoľkých mesiacov budeme mať niečo zaujímavé. V najlepšom prípade sa efektívne spojíme s umelou inteligenciou.

Každému to umožní získať nadľudské poznanie. Každému, kto bude chcieť. O koľko ste múdrejší s telefónom alebo počítačom alebo bez neho? V skutočnosti ste oveľa múdrejší.

Na každú otázku môžete odpovedať skoro okamžite. Dokážete si bez problémov spomenúť. Váš telefón si dokonale pamätá videozáznamy a fotky. Váš telefón je už vašim rozšírením. Už ste cyborg.

Väčšina ľudí si neuvedomuje, že už ste cyborg. Je to len o rýchlosti dát, ktorá je pomalá, veľmi pomalá. Je to ako malá slamka toku informácií medzi vaším biologickým a digitálnym ja. Musíme túto malú slamku zväčšiť na obrovskú rieku, obrovské rozhranie s veľkou šírkou pásma."

V dobe, kedy je väčšina z nás závislých na našich telefónoch výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla pripomína, že ľudia sú sami o sebe dosť inteligentní, ale môže im to chvíľu trvať, kým dostanú informácie alebo niečo vypočítajú na rozdiel od počítača. Navrhuje preto spojiť človeka a počítač.

Spoločnosť Neuralink bola v skutočnosti založená v roku 2016 Muskom a ôsmimi ďalšími partnermi, ktorí pracovali na implantovateľných počítačových rozhraniach v mozgu.

Kým v krátkodobom horizonte je cieľom spoločnosti používať technológiu na liečbu ochorení mozgu, konečným cieľom Muska je vývoj vylepšení človeka, vďaka ktorým budeme silneší a inteligentenejší než umelá inteligencia. Tam však jeho plány nekončia. Ako dodal:

"Ak vaše biologické ja zomrie, môžete ho nahrať na novú jednotku. Doslovne. Scenár zlúčenia s umelou inteligenciou sa zdá byť pravdepodobne najlepší. Ak ju nedokážete poraziť, pridajte sa k nej."

Podľa Muska by tak spojením s umelou inteligenciou bolo možné, že naše podvedomie prežije aj po smrti nášho tela.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, unilad.co.uk, YouTube.com, Foto: shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vráskavcovi po prvýkrát zmerali tep, vedci ostali v šoku

Vráskavcovi po prvýkrát zmerali tep, vedci ostali v šoku

20:01 02.12.2019Veda

Vedci sa po prvýkrát podujali k tomu, aby zaznamenali tlkot srdca vráskavca obrovského. Z výsledkov ostali prekvapení.

Z Marsu prišla nevysvetliteľná správa o kyslíku

Z Marsu prišla nevysvetliteľná správa o kyslíku

18:49 14.11.2019Veda

Výskumníci ostali prekvapení z nových údajov z červenej planéty.

NASA plánuje vyslať na Mesiac robota na vyhľadávanie vody

NASA plánuje vyslať na Mesiac robota na vyhľadávanie vody

10:54 26.10.2019Veda

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) v piatok oznámil, že v roku 2022 vyšle na Mesiac robota, ktorý bude pátrať po podpovrchových ložiskách vody.

Projekt meny Facebooku je ohrozený, ďalší dôležití partneri z neho odišli

Projekt meny Facebooku je ohrozený, ďalší dôležití partneri z neho odišli

16:02 13.10.2019Veda

Od ambiciózneho projektu digitálnej meny Facebooku odstupuje čoraz viac renomovaných partnerov.

Na Zem spadli ohnivé gule, podľa expertov to neboli meteory

Na Zem spadli ohnivé gule, podľa expertov to neboli meteory

19:21 03.10.2019Veda

Na Zem padlo niekoľko horiacich objektov, ktoré zachytili aj ľudia na sociálnych sieťach.