• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 22.2.2019Meniny má Etela
Bratislava

Elon Musk pracuje na produkte, ktorý z vás urobí superčloveka

  • 19:08 19.09.2018
  • Svet
Elon Musk pracuje na produkte, ktorý z vás urobí superčloveka

Po elektrických autách a misii kolonizovať Mars sa Elon Musk vrhol na nový projekt, vďaka ktorému môžeme byť nesmrteľní.

Vynálezca, podnikateľ a majiteľ spoločnosti Tesla a Space X už niekoľko rokov prichádza s novým revolučnými myšlienkami, ako zlepšiť svet a naplniť ľudský potenciál. Kým jeho elektrické automobily trhajú rekordy v zrýchlení a ambiciózne plány osídliť planétu Mars dvíhajú obočie nejedného vedca, Muskovi akoby nestačili rozpracované projekty a prichádza s ďalším produktom ako zo sci-fi filmu.

V podcaste Joe Rogan Experience Musk oznámil, že čoskoro ohlási nový produkt zvaný Neuralink, ktorý spojí váš mozog s počítačom, čím z vás urobí superčloveka. Ako uviedol:

"Myslím, že v priebehu niekoľkých mesiacov budeme mať niečo zaujímavé. V najlepšom prípade sa efektívne spojíme s umelou inteligenciou.

Každému to umožní získať nadľudské poznanie. Každému, kto bude chcieť. O koľko ste múdrejší s telefónom alebo počítačom alebo bez neho? V skutočnosti ste oveľa múdrejší.

Na každú otázku môžete odpovedať skoro okamžite. Dokážete si bez problémov spomenúť. Váš telefón si dokonale pamätá videozáznamy a fotky. Váš telefón je už vašim rozšírením. Už ste cyborg.

Väčšina ľudí si neuvedomuje, že už ste cyborg. Je to len o rýchlosti dát, ktorá je pomalá, veľmi pomalá. Je to ako malá slamka toku informácií medzi vaším biologickým a digitálnym ja. Musíme túto malú slamku zväčšiť na obrovskú rieku, obrovské rozhranie s veľkou šírkou pásma."

V dobe, kedy je väčšina z nás závislých na našich telefónoch výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla pripomína, že ľudia sú sami o sebe dosť inteligentní, ale môže im to chvíľu trvať, kým dostanú informácie alebo niečo vypočítajú na rozdiel od počítača. Navrhuje preto spojiť človeka a počítač.

Spoločnosť Neuralink bola v skutočnosti založená v roku 2016 Muskom a ôsmimi ďalšími partnermi, ktorí pracovali na implantovateľných počítačových rozhraniach v mozgu.

Kým v krátkodobom horizonte je cieľom spoločnosti používať technológiu na liečbu ochorení mozgu, konečným cieľom Muska je vývoj vylepšení človeka, vďaka ktorým budeme silneší a inteligentenejší než umelá inteligencia. Tam však jeho plány nekončia. Ako dodal:

"Ak vaše biologické ja zomrie, môžete ho nahrať na novú jednotku. Doslovne. Scenár zlúčenia s umelou inteligenciou sa zdá byť pravdepodobne najlepší. Ak ju nedokážete poraziť, pridajte sa k nej."

Podľa Muska by tak spojením s umelou inteligenciou bolo možné, že naše podvedomie prežije aj po smrti nášho tela.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, unilad.co.uk, YouTube.com, Foto: shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Astronómovia objavili nový mesiac v našej slnečnej sústave

Astronómovia objavili nový mesiac v našej slnečnej sústave

VČERA - 18:33Veda

Vedci dali objektu pomenovanie Hippocamp.

Toto boli posledné slová, ktoré NASA poslala roveru Opportunity na Mars

Toto boli posledné slová, ktoré NASA poslala roveru Opportunity na Mars

20:03 19.02.2019Veda

Národný úrad pre letectvo a vesmír sa rozlúčil s robotickým vozidlom poslednou dojímavou správou.

Snežný supermesiac: Pripravte sa na najžiarivejší mesiac v roku

Snežný supermesiac: Pripravte sa na najžiarivejší mesiac v roku

18:51 18.02.2019Veda

Pri pohľade na nočnú oblohu uvidíme pozoruhodný úkaz.

Koľko bude stáť cesta na Mars? Elon Musk prekvapil cenou pobytu

Koľko bude stáť cesta na Mars? Elon Musk prekvapil cenou pobytu

18:21 13.02.2019Veda

Elon Musk odhalil cenu letu na Mars s jeho spoločnosťou SpaceX. Ak nebudete chcieť na Marse ostať, spiatočná cesta je zarátaná v cene.

Na na okraji našej slnečnej sústavy bol spozorovaný tajomný objekt

Na na okraji našej slnečnej sústavy bol spozorovaný tajomný objekt

19:30 30.01.2019Veda

Tento tajomný objekt by podľa vedcov mohol poskytnúť dôležité informácie o tom, ako vznikajú planéty.