• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 11.12.2018Meniny má Hilda
Bratislava

Fenomenálna Suzi Quatro zahrala v Seredi svoje najlegendárnejšie hity

  • 17:53 27.08.2018
  • Sereď
Fenomenálna Suzi Quatro zahrala v Seredi svoje najlegendárnejšie hity

Rock and rollová diva odohrala na Mestskom amfiteátri v Seredi 90-minútový koncert s najznámejšími hitmi.

Americká rocková speváčka a basgitaristka, legenda hudobného priemyslu z čias sedemdesiatych rokov, Suzi Quatro, sa 26. augusta predviedla vo skvelej forme na amfiteátri v Zámockom parku v Seredi v rámci projektu In Castle. Počas minulých týždňov tu vystúpili už aj fínski metalisti zo zoskupenia Apocalyptica, britskí experimentátori Clean Bandit a americkí rockeri Papa Roach.

Aj napriek tomu, že prognózy meteorológov na nedeľu nevyzerali priaznivo, a ešte doobeda to vyzeralo tak, že koncert bude prebiehať v daždivom počasí, obloha sa nakoniec vyjasnila a božská Suzi vypredala takmer celý amfiteáter.

Speváčka za búrlivého potlesku a jasotu obecenstva odštartovala šou klasikou The Wild One, po ktorej nasledovali ďalšie známe hity ako 48 Crash, She’s In Love With You, Your Mama Won’t Like Me a Can The Can. Nesmeli chýbať ani skladby ako Stumblin‘ In a If You Can’t Give Me Love z albumu If You Knew Suzi... (1978).

Počas vystúpenia sa sympatická Suzi viackrát prihovárala svojmu publiku, pričom sa nezabudla pochváliť s tým, že v októbri 2016 získala od Cambridgeskej univerzity čestný doktorát za hudobný prínos. Dnes už čestná doktorka si spomenula aj na svojich rodičov, ktorým venovala baladu Can I Be Your Girl. Aj napriek tomu, že väčšinou na koncerte nehráva cover verzie pesničiek, v nedeľu sme mohli začuť aj melancholické tóny piesne Desperado od The Eagles.

Na záver by sme chceli zdôrazniť skvelú organizáciu agentúry KVAS, ktorá spoločne s Domom kultúry Sereď organizuje celé podujatie In Castle. Organizátori v dostatočnom predstihu a pravidelne informovali priaznivcov o programe, a návštevníkom na mieste zabezpečili niekoľko stánkov s občerstvením.

Suzi Quatro priniesla do Serede spomienky a zábavu nielen tým najstarším verným fanúšikom, ale aj mnohým mladým, ktorí si tiež prišli uctiť jednu z najznámejších predstaviteliek rock and rollu. V závere leta sa ešte môžete tešiť na Radošinské naivné divadlo, ktoré sa spoločne so SĽUK-om postaví na dosky amfiteátra v stredu 29. augusta.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, Facebook, domkultury.sered.sk, Foto: Info.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 100 rokmi sa narodil autor Súostrovia Gulag Alexander Solženicyn

Pred 100 rokmi sa narodil autor Súostrovia Gulag Alexander Solženicyn

DNES - 8:30Kultúra

Od narodenia ruského spisovateľa nositeľa Nobelovej ceny za literatúru, autora svetoznámeho románu o stalinských trestaneckých táboroch Súostrovie Gulag Alexandra Solženicyna uplynie v utorok 11. decembra sto rokov.

V Bratislave sa bude krstiť online identita legendárneho Jara Filipa

V Bratislave sa bude krstiť online identita legendárneho Jara Filipa

VČERA - 6:44Kultúra

20. decembra sa v KC Dunaj bude konať večer venovaný Jarovi Filipovi, ktorý nebol len hudobnou legendou, ale nadšeným fanúšikom nových technológií.

Oscarová herečka Kim Basingerová má narodeniny

Oscarová herečka Kim Basingerová má narodeniny

7:15 08.12.2018Kultúra

V sobotu 8. decembra má herečka 65 rokov.

Pavol Hammel rozširuje rady sedemdesiatnikov

Pavol Hammel rozširuje rady sedemdesiatnikov

7:27 07.12.2018Kultúra

Spevák, skladateľ a gitarista Pavol Hammel, jedna z popredných osobností slovenskej hudobnej scény, oslávi v piatok 7. decembra 70. narodeniny.

Festival FILM MUSIC PRAGUE prinesie veľké mená Hollywoodu

Festival FILM MUSIC PRAGUE prinesie veľké mená Hollywoodu

14:45 05.12.2018Kultúra

Na najväčšom festivale filmovej hudby v Česku odznejú koncerty známych hollywoodskych skladateľov.

TV program