• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 20.1.2021Meniny má Dalibor
Bratislava

Rihanna v novom videoklipe k singlu Stay smúti vo vani

  • 14:19 12.02.2013
  • BRATISLAVA
Rihanna v novom videoklipe k singlu Stay smúti vo vani

Barbadoská speváčka Rihanna zverejnila videoklip k singlu Stay, ktorý naspievala s jej spoluautorom Mikkym Ekkom. Celé video je nakrútené na jeden záber.

Dvadsaťštyriročná hviezda v ňom smutná leží vo vani a spieva o tom, ako by chcela, aby pri nej zostal muž, s ktorým sa zrejme rozišla. Režisérkou videoklipu je britská filmárka Sophie Muller.

Tá v minulosti nakrútila videá pre Eurythmics, Sade, Pink, Miku, Sinéad O'Connor, Björk, The Cure, Shakiru, Blur, Manic Street Preachers, Kings of Leon, Beyoncé, The Killers, Lily Allen, Coldplay aj Radiohead.

Medzi jej ostatné diela patria videoklipy ku skladbám Girl on Fire od Alicie Keys alebo Settle Down od No Doubt. Skladbu Stay Rihanna zaspievala aj na nedeľňajšom udeľovaní cien Grammy v Los Angeles, na ktorom sa k nej pridal spomenutý Mikky Ekko. Pieseň pochádza z jej ostatnej štúdiovky Unapologetic (2012).

Obrazom: Speváčka Rihanna


Rihanna, celým menom Robyn Rihanna Fenty, sa z rodného Barbadosu do Spojených štátov amerických presťahovala ako 16-ročná s cieľom rozbehnúť hudobnú kariéru.

V roku 2005 uzrela svetlo sveta jej prvá štúdiovka Music Of The Sun, s ktorou sa rovnako ako s ďalšími šiestimi prebojovala do prvej desiatky albumového rebríčka Billboard 200.

Ten po prvý raz dobyla až so spomenutým siedmym štúdiovým albumom Unapologetic, ktorý vyšiel vlani v novembri. K jej najväčším hitom patria skladby ako SOS, Umbrella, Don't Stop the Music, Disturbia, Rude Boy, Only Girl (In the World), What's My Name?, S&M, We Found Love či Where Have You Been.

Rihanna je držiteľkou šiestich cien Grammy, osemnástich Billboard Music Awards, šiestich American Music Awards, dvoch Brit Awards, troch MOBO Awards a desiatok ďalších ocenení. Dovedna predala vyše 25 miliónov albumov a podľa magazínu Time patrí medzi najvplyvnejších ľudí na svete. Rihanna už stihla debutovať aj na striebornom plátne, vo filme Bojová loď (2012) stvárnila vojačku Raikes.

V súčasnosti opäť randí so spevákom Chrisom Brownom, ktorý na ňu v roku 2009 v aute fyzicky zaútočil. Napadnutie malo byť vyvrcholením hádky po tom, ako si speváčka v Brownovom telefóne prečítala textovú správu od inej ženy. Za svoj čin dostal Brown päťročnú podmienku, 180 dní verejnoprospešných prác a musel tiež absolvovať ročný program o rodovo podmienenom násilí. Informácie pochádzajú z webovej stránky billboard.com a archívu agentúry SITA.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Sima Martausová: Rok 2020 nebol ľahký, preveril naše hodnoty a vzťahy

Sima Martausová: Rok 2020 nebol ľahký, preveril naše hodnoty a vzťahy

10:27 18.01.2021Kultúra

Speváčka a skladateľka Sima Martausová sa už sedem rokov nesie na vlne úspechu.

Držiteľka cien Emmy a Zlatého glóbusu Kirstie Alley jubiluje

Držiteľka cien Emmy a Zlatého glóbusu Kirstie Alley jubiluje

7:39 12.01.2021Kultúra

Americkú herečku Kirstie Alleyovú si fanúšikovia pamätajú z úspešnej komediálnej série Pozri, kto to hovorí, alebo zo sitkomov Na zdravie či Veronika.

Udeľovanie cien Grammy odložili pre koronavírus na marec

Udeľovanie cien Grammy odložili pre koronavírus na marec

5:55 06.01.2021Kultúra

Slávnostné udeľovanie hudobných cien Grammy odložili pre pandémiu koronavírusu z januára na marec.

Spevák Ed Sheeran zverejnil novú skladbu Afterglow

Spevák Ed Sheeran zverejnil novú skladbu Afterglow

8:12 22.12.2020Kultúra

Spevák Ed Sheeran prekvapivo zverejnil novú nahrávku. Skladba má názov Afterglow a je k dispozícii na všetkých digitálnych službách. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me

Huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me

11:30 21.12.2020Kultúra

Doma aj vo svete známy huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me.