• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 17.2.2019Meniny má Miloslava
11°Bratislava

Video: Muž za 12 hodín schudol 6 kíl. Takúto to malo dohru

  • 22:31 13.07.2018
  • Santa Catarina
Video: Muž za 12 hodín schudol 6 kíl. Takúto to malo dohru

Pre niekoho trýznenie, pre iného spôsob, ako si zarobiť. Niektorí ľudia s podobnými drastickými diétami musia zápasiť pravidelne.

Profesionálny brazílsky kickboxer Vitor Miranda mnohých šokoval, keď na svojom YouTubovom kanále uverejnil video zobrazujúce jeho extrémne chudnutie. Z jeho pohľadu nešlo ani tak o návod, pretože zápasník si sám uvedomuje, že neskúseného človeka by mohla táto kúra zabiť – Vitor sa skôr snažil popísať to, čo sa u zápasníkov a bodybuilderov stáva čoraz bežnejšou praxou.

V 12-minútovom videu nám Miranda ukazuje 12-hodinový príbeh jeho extrémnej premeny. Do nového dňa vstupuje ako zdravý 90-kilový muž. Po 12 hodinách sa z neho stáva vyčerpaný a nemohúci o 6 kíl ľahší zápasník.

Vitorov deň začína skromnými raňajkami v podobe praženice a jahôd. Miranda si následne oblieka špeciálny plášť stimulujúci tvorbu potu, ktorý má na sebe po zvyšok dňa. V tomto plášti striedavo cvičí a leží zabalený do uterákov. Podstatou tejto „saunovej kúry“ je vytvorenie takého množstva potu, ktoré bude predstavovať aspoň 4 kilogramy vody. Je dôležité poznamenať, že Vitor od raňajok nemôže prehltnúť ani dúšok vody, a rovnako nemá dovolené jesť.

Po vyčerpávajúcom dni sa zápasník ukladá na spánok. Na ďalší deň ho čaká kúpanie v extrémne horúcej vode. Tu Vitor vypotí zvyšné potrebné množstvo tekutín. Celý proces jeho extrémnej premeny monitoruje tím lekárov, ktorí sa starajú o bezpečnosť priebehu.

Prečo to robí?

Spôsob, akým sa nielen Vitor Miranda, ale aj tisíce zápasníkov po celom svete zbavujú hmotnosti, je pre telo extrémne škodlivý a vystavuje ho nadmernej fyzickej a psychickej záťaži. Dehydratácia by bez lekárskeho drobnohľadu mohla viesť až k omdletiu a smrti. Ako vidno aj na videu, sprevádzajú ju aj problémy so sústredením, nesúvislé myšlienky a problémy s pamäťou. Za žiadnych okolností túto očistu preto neskúšajte doma!

Jediný dôvod, pre ktorý sa Vitor dal na túto saunovú kúru, je jeho práca. Každý zápasník spadá do jednej z početných váhových kategórií, pričom keď máte pár kíl naviac, obvykle vás to stavia do výhodnej pozície.

Vitor sa týmto spôsobom chystá na váženie hmotnosti pred zápasom v amerických Ultimate Fighting Championship (UFC), ktoré sa vykonáva približne 24 hodín pred zápasom. Stratou hmotnosti sa zápasník dostane do nižšej váhovej kategórie. Pýtate sa, prečo niekoľko týždňov pred zápasom radšej nestaví na zdravšiu diétu ?

Na túto otázku Vitor odpovedá vo videu. Je to preto, že keď nárazovo schudne niekoľko kilogramov, do začiatku zápasu ich môže nárazovo získať späť, vďaka čomu sa dostane do zmieňovanej výhodnej pozície oproti svojim chudším súperom. Tieto praktiky sprevádzajú svet profesionálneho boxu a iných zápasníckych štýlov už od jeho počiatkov.

Upozornenie: Video je dostupné len s anglickými titulkami. Podobné kúry rozhodne neskúšajte doma!

Príprava profesionála na zápas v lige môže vyzerať aj takto

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, YouTube, Video: YouTube
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Hladné medvede si našli cestu do domu. Majiteľovi vydrancovali celú chladničku

Video: Hladné medvede si našli cestu do domu. Majiteľovi vydrancovali celú chladničku

21:44 15.02.2019Zaujímavosti

Keby sa to majiteľovi nepodarilo zaznamenať na kameru, nikto by tomu snáď ani neveril.

Video: 97-ročná babička prežila holokaust. Svoju novú vášeň našla v death metale

Video: 97-ročná babička prežila holokaust. Svoju novú vášeň našla v death metale

20:45 15.02.2019Zaujímavosti

97-ročná rockerka zo Švajčiarska verí, že vďaka účinkovaniu v televíznych súťažiach sa k jej poézii dostane viac ľudí.

Video: Vodič vyštartoval na zamestnanca čerpacej stanice. Takýto zásah karmy nečakal

Video: Vodič vyštartoval na zamestnanca čerpacej stanice. Takýto zásah karmy nečakal

20:42 15.02.2019Zaujímavosti

Vodič odmietal preparkovať svoje auto na žiadosť zamestnanca čerpacej stanice. Karma tak pohla autom za neho.

Video: Žena zaberala miesto v metre kabelkou. Takto to s ňou polícia vyriešila

Video: Žena zaberala miesto v metre kabelkou. Takto to s ňou polícia vyriešila

20:13 15.02.2019Zaujímavosti

Žena odmietala dať preč kabelku zo sedadla, aby si mohol sadnúť aj niekto iný. Situáciu musela vyriešiť polícia.

5 najčastejších mýtov o technológiách

5 najčastejších mýtov o technológiách

19:27 15.02.2019Zaujímavosti

Ani Facebook nedokáže úplne zabrániť šíreniu niektorých dezinformácií, ktoré sa na internete tešia obľube. Týchto 5 mýtov o technológiách je dodnes veľmi rozšírených.