19°Bratislava

Obrovský slalom na MS v Schladmingu ovládla Worleyová

• 15:21 14.02.2013
  • SCHLADMING

Francúzka Tessa Worleyová sa stala víťazkou štvrtkového obrovského slalomu žien na 42. majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v rakúskom Schladmingu.

Dvadsaťtriročná francúzska reprezentantka sa môže tešiť zo zlatej medaily, striebro si vybojovala s odstupom 1,12 s obhajkyňa prvenstva spred dvoch rokov Slovinka Tina Mazeová, bronz získala domáca Anna Fenningerová (+1,18).

"Vyhrať v Rakúsku, najmä v Schladmingu, je niečo výnimočné. Publikum bolo neuveriteľné. Neboli to hocijaké preteky, ale majstrovstvá sveta," povedala pre portál laola1.at Tessa Worleyová a doplnila: "Neuveriteľné! Dnešok bol veľmi náročný. Snažila som sa nepozerať na ostatné pretekárky, iba na seba. A môj sen sa stal skutočnosťou."

Worleyová získala pre Francúzsko zlato v obrovskom slalome žien po 39 rokoch, vo švajčiarskom St. Moritzi (1974) triumfovala Fabienne Serratová.

Víťazka siedmich pretekov Svetového pohára v obrovskom slalome Worleyová už má druhú zlatú medailu z MS, premiérovú si vybojovala ako členka víťazného francúzskeho tímu na predchádzajúcom šampionáte v Ga-Pa.

Strieborná Tina Mazeová si na svahoch v rakúskom Schladmingu vyjazdila už tretiu medailu, štvrtkové striebro pridala k rovnakému kovu zo superkombinácie a zlatu zo super G. Celkovo má z MS už šesť medailí (2x zlato a 4x striebro). Anna Fenningerová vo štvrtok skompletizovala medailovú zbierku zo svetových šampionátov, v Ga-Pa 2011 získala kombinačné zlato a striebro v tímovej súťaži.

Slovenka Barbara Kantorová, ktorá po 1. kole figurovala na 42. mieste, obsadila v konečnom poradí 33. pozíciu.

MS v Schladmingu (Rak.) - štvrtok - výsledky:
obrovský slalom žien: 1. Tessa Worleyová (Fr.) 2:08,06 min, 2. Tina Mazeová (Slovin.) +1,12 s, 3. Anna Fenningerová (Rak.) +1,18, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,54, 5. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,28, 6. Mikaela Shiffrinová (USA) +2,30, 7. Lara Gutová (Švaj.) +2,38, 8. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +2,63, 9. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +3,02, 10. Ana Drevová (Slovin.) +3,15, ... 33. Barbara Kantorová (SR) +8,20