• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 22.1.2019Meniny má Zora
-3°Bratislava

Úprimní ľudia to nemajú ľahké: 4 veci, ktorými platíme za túto vlastnosť

  • 19:00 14.06.2018
  • Bratislava
Úprimní ľudia to nemajú ľahké: 4 veci, ktorými platíme za túto vlastnosť

Možno ste už počuli, že "úprimnosť sa nevypláca". A je to skutočne tak, úprimní ľudia musia za túto vlastnosť často zaplatiť nepríjemnú daň.

Naša spoločnosť sa stáva čoraz povrchnejšou, čo znamená, že medzi nami nájdeme veľa podvodníkov, klamárov a neúprimných ľudí, ktorí často ohýbajú svoje názory, aby nevybočili z komfortu a stádovitosti. V takejto spoločnosti to majú úprimní ľudia omnoho ťažšie. Pokiaľ tu k nim patríte aj vy, určite ste už zažili jednu z týchto 4 vecí, ktorými ste za svoju úprimnosť museli zaplatiť.

  • Sklamali ste pár ľudí vo svojom okolí

Rozhodli ste sa v živote urobiť ráznu zmenu a nepodriaďovať svoje túžby, predstavy a osobnosť druhým ľuďom? Zrejme ste ich v tej chvíli veľmi sklamali. Túto situáciu dobre poznajú napríklad deti, ktoré sa rozhodli neštudovať školu podľa predstáv rodičov, alebo tiež ľudia, ktorí sa rozhodli ukončiť vzťah a posunúť sa ďalej.

Tieto rozhodnutia sú veľmi ťažké, hlavne preto, že človek sa pri nich stretne s nespokojnosťou a výčitkami druhých ľudí. Ak ste ale o niečom skutočne presvedčení, nemali by ste cúvnuť, ale naopak obhájiť svoj názor a zotrvať v ňom.

  • Stratili ste priateľov

Úprimnosť môže zneisťovať viac ľudí, než si myslíte, a dokonca ich môže hnevať. Nie každý je totiž pripravený počuť pravdu, ktorá v sebe často nesie kritiku. Pripravte sa teda na to, že pod vplyvom úprimnosti tí falošní priatelia z vášho života odídu a zostanú iba skutoční priatelia, na ktorých sa budete môcť bez problémov spoľahnúť.

  • Niekedy sa cítite osamelo

Veľa ľudí si nasadzuje masku klamstva a priateľskosti za cenu toho, aby ich spoločnosť prijala. Pre každého je dôležité byť súčasťou nejakej skupiny a cítiť sa milovaný a rešpektovaný. Ak ale kvôli tomu musíte opustiť svoje zásady či presvedčenia, tieto skupiny nebudú pre vás to pravé orechové. Skúste sa radšej zoznámiť s ľuďmi, ktorí majú podobné hobby ako vy, prípadne sa skúste zúčastniť nejakého kurzu, cestujte, čítajte. Svoje zásady ale kvôli iným ľuďom nemeňte, inak nebudete skutočne šťastní.

  • Máte problém si porozumieť s niektorými ľuďmi

Keď už natrafíte na niekoho, koho konfrontujete s úprimnosťou, môžete očakávať rôzne reakcie, od tých pozitívnych ako obdiv, súhlas a nadšenie, až po nevraživosť či dokonca výsmech.


Týmito ľuďmi by ste sa ale od úprimnosti nemali nechať odradiť. Je úplne prirodzené, že si v živote neporozumiete so všetkými, preto by ste nemali ohýbať chrbát a vaše názory, len aby ste si zachovali obľúbenosť u všetkých. Radšej si vyberte "svoj" kruh ľudí, ktorí vás budú skutočne akceptovať, rešpektovať a úprimnosť pre nich bude vlastnosť hodná obdivu.

Doplatili ste aj vy niekedy na svoju úprimnosť?

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DK, learning-mind.com, timhillpsychotherapy.com. Foto: shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Cyklista prekonal pretekárov z Tour de France. Takouto rýchlosťou šprintoval

Video: Cyklista prekonal pretekárov z Tour de France. Takouto rýchlosťou šprintoval

VČERA - 22:29Zaujímavosti

Tento šprintér by sa nemusel hanbiť ani medzi profesionálmi.

Video: Rodine v noci ušiel pes. Na druhý deň ho našli, no mal neobvyklú spoločnosť

Video: Rodine v noci ušiel pes. Na druhý deň ho našli, no mal neobvyklú spoločnosť

VČERA - 21:47Zaujímavosti

Rodine sa strateného psa podarilo nájsť, no nakoniec nebol sám.

Videonávod: Prvá pomoc pri uštipnutí hadom – tieto kroky vám môžu zachrániť život

Videonávod: Prvá pomoc pri uštipnutí hadom – tieto kroky vám môžu zachrániť život

VČERA - 21:09Zaujímavosti

Čo robiť bezprostredne po tom, ako vás uštipne had? Slečna sa nechala pohrýzť, aby vám ukázala niekoľko užitočných rád.

Foto: Top 5 rastlín, ktoré prežijú aj v tmavých kútoch

Foto: Top 5 rastlín, ktoré prežijú aj v tmavých kútoch

VČERA - 20:12Zaujímavosti

Nemáte v byte dosť svetla, ale aj tak si doň chcete vtesnať kúsok zelene? Vložte svoju nádej do týchto piatich rastliniek, ktoré prežijú aj v tmavých priestoroch.