• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 18.1.2021Meniny má Bohdana
-3°Bratislava

Danko: S projektom národného leteckého prepravcu nemožno začať na zelenej lúke

  • 17:48 11.06.2018
  • Riga
Danko: S projektom národného leteckého prepravcu nemožno začať na zelenej lúke

Podľa Danka je hlavnou výhodou národného prepravcu možnosť určiť, aké nové letecké spojenia sa v krajine zavedú.

Budovanie národného leteckého prepravcu, jeho chod i udržiavanie pozostávajú z nespočetných procesov. Nie je to len o kúpe lietadiel a príprave letušiek či pilotov - s takýmto projektom nie je možné začať na zelenej lúke. Uviedol to v pondelok predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) počas oficiálnej návštevy Lotyšska, kde sa stretol s popredným predstaviteľom lotyšskej leteckej spoločnosti airBaltic Martinom Sedlackým.

Ak sa chceme zodpovedne zamyslieť nad tým, kde bude Slovensko o desať rokov, tak jednou z hlavných priorít je rozvoj cestovného ruchu,“ zdôraznil Danko. Šéf NR SR a prevádzkový riaditeľ a člen predstavenstva airBaltic sa zhodli, že slovenské letiská sú v „dobrom technickom stave nielen na to, aby mohli lietadlá prijímať, ale aj aby sa ďalej rozvíjali“.

Obaja si úprimne želáme, aby sa zo Slovenska, ktoré je momentálne skôr montovňa, stal štát, kde bude prílev turistov oveľa vyšší, a aby firmy mali lepšie spojenie s kľúčovými mestami v rámci Európy a sveta,“ povedal Sedlacký, najvyššie postavený Slovák v rámci leteckých spoločností na svete.

Podľa neho je hlavnou výhodou národného prepravcu možnosť určiť, aké nové letecké spojenia sa v krajine zavedú. „Keď máte národného prepravcu, štát si môže povedať: ja teraz chcem napojiť východ Slovenska na Tel Aviv alebo Moskvu, pretože verím, že turisti prídu do Tatier a krásnych malých miest, ktoré máme,“ vysvetlil.

Predseda slovenského parlamentu pripomenul, že jedným z pozitív rozvíjajúcich sa slovensko-lotyšských vzťahov je priame letecké spojenie medzi Popradom a Rigou, ktoré bolo zriadené v roku 2004 a funguje počas zimnej sezóny. „Tak, ako sa podarilo rozlietať Rigu-Poprad, by bolo možné rozlietať aj slovenské vnútroštátne linky. Možno aj za pomoci funkčného prepravcu, ako je aj airBaltic, a bola by to jednoduchšia cesta pre Slovensko, ako začať niečo budovať na zelenej lúke,“ upozornil Danko.

Podľa údajov predstaviteľov manažmentu letiska Poprad-Tatry počas štyroch zimných sezón využilo linku Riga-Poprad-Riga vyše 8000 cestujúcich, z čoho bolo približne 6500 turistov, ktorí v regióne Tatier uskutočnili vyše 22.000 prenocovaní. Priamu linku z Rigy do Popradu využívajú turisti z Pobaltia, Fínska i Ruska.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Členovia Klubu 500 vytvoria predpoklady, aby sa zamestnanci mohli otestovať

Členovia Klubu 500 vytvoria predpoklady, aby sa zamestnanci mohli otestovať

DNES - 17:25Ekonomické

Členovia Klubu 500 rozumejú požiadavke vlády, ktorá chce mať rozdelených ľudí na pozitívnych a negatívnych.

Začalo sa pilotné očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb

Začalo sa pilotné očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb

DNES - 16:56Ekonomické

Pilotné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 zamestnancov a klientov zariadení sociálnych služieb sa začalo. Oznámil to v pondelok minister práce Milan Krajniak v areáli Petržalského domova seniorov v Bratislave.

SOPK: Schvaľovanie zákonov bez odbornej diskusie sa stalo národným športom

SOPK: Schvaľovanie zákonov bez odbornej diskusie sa stalo národným športom

DNES - 14:25Ekonomické

Slovenská obchodná a priemyselná komora vyzvala vládu, aby sa vrátila k štandardným postupom pri príprave a schvaľovaní návrhov zákonov.

Viac ako 6000 zamestnávateľov neodovzdalo povinné výkazy za zamestnancov

Viac ako 6000 zamestnávateľov neodovzdalo povinné výkazy za zamestnancov

DNES - 14:09Ekonomické

Sociálna poisťovňa v januári upozornila viac ako 6000 zamestnávateľov na neodovzdané povinné mesačné výkazy na zamestnancov. Išlo o výkazy za november 2020. Informoval o tom špecialista komunikácie SP Marian Škotka.

Šefčovič: Peniaze z Fondu obnovy by EK chcela začať posielať pred letom

Šefčovič: Peniaze z Fondu obnovy by EK chcela začať posielať pred letom

VČERA - 13:34Ekonomické

K peniazom z Fondu obnovy a odolnosti Európskej únie by sa mohli členské krajiny začať dostávať už pred letnými prázdninami, také sú snahy Európskej komisie.