• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 4.6.2020Meniny má Lenka
26°Bratislava

Toto je dôvod, prečo niektorým mužom nerastie brada

  • 20:18 09.04.2018
  • Bratislava
Toto je dôvod, prečo niektorým mužom nerastie brada

Prezradíme vám, prečo si niektorí muži nedokážu nechať narásť bradu a ako je možné rastu pomôcť.

Plná brada sa v súčasnosti už nepovažuje za znak zanedbávania mužskej hygieny, ale za módny trend. Kým niektorí muži môžu s hrdosťou vystavovať na obdiv hustú bradu, iným dokáže vyrásť iba zopár chlpov. Prečo je to tak?

Za touto zdanlivou nespravodlivosťou je vedecký dôvod - hormonálna chemická látka nazývaná dihydrotestosterón, tiež známy ako DHT. Často súvisí s plešatosťou a je spojený s testosterónom.

Nezáleží preto na tom, či máte veľa testosterónu - hustá brada vám nenarastie, pokiaľ nie je premenený na DHT.

Dermatológ Joshua Zeichner povedal pre Men's Health:

"DHT je modifikovaná, aktívnejšia forma testosterónu. Vo vašom tele je testosterón transformovaný na DHT, ktorý má silnejšie účinky ako samotný testosterón."

Takže všetko závisí na tom, ako vaše telo reaguje na testosterón. Ak ste naň citlivejší, potom sú vaše fúzy hustejšie a naopak.

Tiež tu zohráva úlohu genetika. Ak ani vášmu otcovi nerastú fúzy či brada, potom mu môžete poďakovať za to, že ste tento problém podelili.

Čo urobiť preto, aby vám narástla hustá brada

Ak však túžite po hustej brade, je tu niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, no vyžaduje si to v prvom rade trpezlivosť. Zabudnite na časté holenie a nechajte si bradu narásť do väčšej dĺžky a až potom ohoľte. Po niekoľkých opakovaniach by mala byť vaša brada hustejšia.

Okrem starostlivosti o pokožku pomôžu aj zmeny zvnútra. Thomy Kouremada-Zioga, špecialista na vypadávanie vlasov a chirurg, ktorý transplantuje vlasy, povedal pre Lad Bible:

"Niektoré opatrenia týkajúce sa životného štýlu sú pri obnove hormonálnej rovnováhy veľmi účinné, ako je napríklad dostatočné cvičenie, strata hmotnosti, zníženie alebo úplne obmedzenie konzumácie alkoholu a väčšia konzumácia zdravých tukov - t.j. orechov, semien, kokosového a olivového oleja."

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, menshealth.com, ladbible.com, Foto: shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

VČERA - 21:29Zdravie

Ženy, ktoré sa v živote stretnú s týmto nepríjemným zážitkom, by na sebe mali dôslednejšie pozorovať prípadné príznaky lupusu.

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

VČERA - 20:14Zdravie

Podľa šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hansa Klugeho nás môže na jeseň zasiahnuť druhá fatálnejšia vlna koronavírusu.

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

20:40 02.06.2020Zdravie

Po zjedení takýchto jedál je pozornosť človeka oslabená ešte niekoľko ďalších hodín. Pred prácou si ich preto radšej nedávajte.

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

18:15 02.06.2020Zdravie

Halucinácie sa vždy nespájajú len so psychickým ochorením alebo požitím návykových látok. Niektoré z nich môžu byť aj príjemné. Prečo však vznikajú?

Mlieko a jeho vplyv na cukrovku a vysoký tlak

Mlieko a jeho vplyv na cukrovku a vysoký tlak

16:02 02.06.2020Zdravie

Prelomová štúdia, ktorá prebehla za účasti takmer 150.000 dobrovoľníkov, poukázala na nečakaný vplyv mlieka na diabetes a hypertenziu.